Kakšna omaka k njokom?

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

23. mar 2007 7:46

Na drobtinicah, zraven pa goveje zrezke v gobovi omaki. galja

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

23. mar 2007 8:17

Jaz najraje naredim njoke z divjačino (srna). Vsaj tukaj pri nas je to zakon. lp Winnie

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. mar 2007 8:23

- raztopljena gorgonzola s sladko smetano, včasih ji dodam tuno, drugič gobe - pesto genovese z mandlji in riccoto - dobi se v steklenički, bela varianta - moje novo odkritje, brez katerega ne morem več živeti :)) katka

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

23. mar 2007 8:40

Uuuu, koliko idej, HVALA vsakemu posebej! Zdaj pa gremo iskat recepte - jaz za pol teh omak še slišala nisem. Sem pa res vesela teh predlogov, to bo prava popestritev v kuhinji in za mizo! smrketa

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. mar 2007 8:52

Z žajbljem in pinjolami, s popečenim treviškim radičem... Poleg vsega že gor naštetega. Loni Makaroni

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

23. mar 2007 9:01

Pri nas dostikrat jemo njoke s škampovimi repki (kupim zmrznjene) v smetanovi omaki, zelo dobri so pa tudi s čemaževim pestom. ddarinka

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

23. mar 2007 13:44

Njoke pomešamo v maslu in posujemo z mešanico sladkorja in cimeta. Ali pa pripravimo pražene drobtinice z sladkorjem. Radi jih posujemo tudi z brusnično marmelado ali sladkim nadevom. Če se mudi pa jih včasih zabelimo z ocvirki. Zraven pa zelana solatka. NJAMI;::: Ni kaj imamo bolj radi sladko. Seveda pa tudi že zgoraj našteto sirova omaka,.... LP

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. mar 2007 14:33

Najraje jih imam z omako iz mletega mesa in domačega kečapa, teknejo pa tudi s popečenim pršutom in rukolo.

 

Pa malo popečen losos z koprcem in kar z olivnim oljem,na katerem je popečena riba, tudi vmešan med njoke.

mamamia

mamamia

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

26. mar 2007 18:07

Med že omenjenimi delam njoke s sirovo, špinačno ali gobovo omako, sicer pa še - s tunino omako - na čisto malo olja pogreješ konzervo tunine, dodaš sesekljana sveža ali suha zelišča (rožmarin, origano, timijan), zaliješ s sladko smetano, po želji dodaš kako žlico naribanega sira, soliš, popraš in poliješ po njokih - sirovo omako s paradižnikom in rukolo - v sirovo omako vmešaš na kocke narezan olupljen svež paradižnik in na malo večje kose narezano rukolo, premešaš , preliješ po njokih, takoj postrežeš. - z rukolinim pestom - v sekljalniku skupaj zelo drobno sesekljaš pest rukole, manjši strok česna, in toliko oljčnega olja, da je "gosto tekoče". Soliš, popraš in poliješ po vročih njokih. - z mediteransko omako (nekakšna naša domača različica ratatouillea) - na oljčnem olju prepražiš na kocke narezano papriko, bučke in jajčevce, dodaš sesekljana zelišča,. narezane pelate, zaliješ z vodo in malo vina ter dušiš, dokler se zelenjava ne zmehča. Soliš, popraš. Po želji lahko na koncu dodaš žlico kisle smetane, ni pa nujno. maja

Metuljcek  

član od: 9.11.2005

sporočila: 36

27. mar 2007 12:59

Jaz pa sem včeraj naredila njoke z zelenjavno omako. No ni bila glih samo zelenjavna omaka. Prvo sem narezala na rezance pečeno panceto in jo malo popražila dodala sem naribane bučke in korenček nato sem to nekaj časa dušila. Na koncu pa sem dodala še česen, da je zadišalo pa paradižnikovo omako, lahko pa bi dodala pelate. K temu sem primešala kuhane njoke in jed je bila gotova. Sem solila samo njoke, ker se mi je zdela omaka dovolj slana že. Metuljcek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti