Notranja vrata

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. nov 2013 17:23

imamo mat bela sedaj nekih osem let, kot nova, čistijo se kot vsaka druga, umazanija se ne opazi. Porumenela niso, vsaj ne toliko da bi opazil, res pa je da niso izpostavljena soncu. Niso bila najcenejša.

je pa prostor bolj odprt in svetel.

 

Commis débarrasseur

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

14. nov 2013 21:02

Vanja, hvala za te smernice :)

Oreo

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

14. nov 2013 21:04

Oreo je napisal/a:

to rumenenje tudi mene skrbi. ker vrata pa niso ravno za par evrov in jih ne bi menjavala vsakih nekja let. a to maš les pobarvan ali mediapan? les se da najbrž prebarvat.



Oreo

 

Midva imava MDF mediapan. Kupila sva Classen (Poljska), v bistvu sva mislila, da bova kaj prišparala, pa sva potem za podboje in razširitve dala toliko, da vseeno, če bi kupla Lip ali Lesno ipd. 

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. nov 2013 4:34

Od letošnjega poletja naš dom krasijo nova, bela vrata, proizvajalec Lesna. Vredna vsakega eura in prašenja ob zamenjavi. Čisto drugačna energija, kot je lepo opisal Zzak, svetleje, prijaznejše, top!

 

naor

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. nov 2013 4:43

Samo še okoli rumenenja. Pred desetimi leti smo zamenjali okna, takrat je bilo veliko govorenja o tem, kako bodo porumenela itd. Še vedno so taka kot pred desetimi leti. Pa ne živimo v kakšnem zelenem raju, ampak v središču Ljubljane. Običajna nega, res pa se pri nas vse prej postara od življenja kot uniči. Sedanja že bivša vrata niso bila nič poškodovana, le videlo se je da, so potrebna prenove, pa smo jih kar zamenjali.

 

naor

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

15. nov 2013 7:54

Meni je pleskar, ki mi je pobarval notranja vrata rekel, da se, če hočemo belo barvo čim dlje ohraniti (da ne porumeni), zameša v belo barvo malo črne.

trac

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

15. nov 2013 13:56

Odlično. Tako kot za parket v kuhinji, me tedi s temi opisi za bela vrata pomirjate in opogumljate. haha

Oreo

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

15. nov 2013 18:20

Vrata v stanovanju smo barvali sami in sicer v biserno belo, če se prav spomnim imena barve (RAL 1013). Vzdrževanje ni nič posebnega, vsake toliko jih je potrebno malo pobrisati, še zlasti okoli kljuk. Stanovanje z belimi vrati pa deluje bolj svetlo in zračno. Sama nisem ljubiteljica stanovanj, kjer je nakopičenih ogromn različnih rjavih odtenkov (rjava tla, rjava kuhinja,rjav pult, rjave ploščice, rjav kavč, rjava okna, rjava miza, rjavi stoli, rjavi ...). Pogosto delujejojo tako lovsko, še zlasti, če so stanovanja manjša, pa tudi utesnjujoče in ker se različnih rjavih tonov kar hitro nabere, se vsaj z belimi vrati izogneš ene rjave :)

magnolija

mhrastnik  

član od: 28.2.2014

sporočila: 16

2. sep 2014 14:22

Ali ima kdo od vas vrata v stanovanju, narejena po meri?

 

mhrastnik

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. sep 2014 14:53

Pri nas jih imamo. Prišel predstavnik prodajalca Lesna, izmeril, naredili, vgradili.

 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti