Tofu

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

23. mar 2007 15:23

Tofu je bil še dober. Naredila sem ga po receptu iz Tarje83 in mi je bil všeč. Imeli smo pač drugačno kosilo (prvič smo jedli tofu). Naš tamali, ki je nor na meso, ga ni porajtal, nama z možem je bilo pa všeč. Bom naslednjič pripravila še kako drugače, pa se bomo vsi navadili okusa in jedi pripravljenih z njim.   marelica

Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 23. mar 2007 15:24:27

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

31. maj 2012 9:36

Če ga uporabiš v enolončnici, ga kuhaš kako dolgo?
Povsod zasledim pečenje in mariniranje, nikjer na netu pa ne najdem podatek o kuhanju.
Imam se enih par kosov v zamrzovalniku in je treba prostor narediti za mesne zaloge...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

31. maj 2012 11:49

glede na to da termična obdelava ni potrebna, bi jaz rekla da samo toliko da se pogreje, oziroma kolikor želiš da okusa vpije. jaz jem dimljenega kot sirček..surovega

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

31. maj 2012 13:35

OO super bannannika. Hvala lepa za info. Nekako tako sem tudi običajno delal ko sem dal v segedin ali pa pasulj. Par minut sem pustil prevreti, pa sem si rekel da je verjetno ok. Imam tudi jaz dimljenega, ker je najboljši za takšne zadeve. Navadni, nedimljeni pride bolj prav za kakšne sladice, nevtralne okuse pri zajtrku itd.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

1. jun 2012 14:59

Ravno včeraj sem ga kupila po 100 letih. Mislim, da bom poskusila s cvrtjem in nekaj zmariniranega.

rag_doll

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

1. jun 2012 15:14

Zelo je dober kot namaz. Dodamo mu lahko na čebuli rahlo popečene gobice (šitake, šampione), damo vse skupaj v mikser in dobro zmiksamo, po potrebi seveda začinimo. Lahko mu dodamo tudi vršičke zelenih špargljev ali čičeriko, ki jo prav tako malo popečemo na čebulici.Sicer pa lahko dodajamo vse kar nam paše, mogoče tudi razna zelišča.

To sem pokusila na promociji ob odprtju nove trgovine in me je prav navdušilo, ker samo ocvrtega tudi jaz ne maram preveč.

daga

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

22. feb 2013 13:30

Hmmm, hmmm. Rok trajanje mojega VITAL SPAR tofujeka, je bil do 12.12.12 . Kaj menite? Je vakumsko pakiran in menim da bi moral še biti ok. Nos zraven, saj ta organ dela neverjetna čudesa, ali bek šmajsen?
Tako je to, ko človek spremeni prehrambene navade in na dotične zadeve pozabi, 
Je pa prav en fini z paradižnikom in čilijem. Bi bilo prav škoda, da ga zalučam v koš...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

22. feb 2013 14:30

Pokvarjen tofu smrdi na daleč.

Če je vonj v redu, je užiten.

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

22. feb 2013 19:26

Tofu je tudi zelo uporaben v sladicah; mora pa biti svilen tofu - to je tisti mehkejši. Najbolj ga uporabljam za razne kreme, dobro je, ker ima fajn teksturo za kreme in se navzame okusa, na primer velikokrat ga mešam s črno čokoaldo za čokoladno kremo ali s kakavom, lahko pa tudi s sadjem. Naredim mousse, pa tudi "zimski shake" - vložene marelice/breskve/hruške + tofu + sok iz vloženega sadja + malo cimeta, blender in to je to;) Če daš gor še malo (sojine) smetane in posuješ s kakavom/čokolado je uspeh zagotovljen. Pa tudi tisti najbolj "fini" ne opazijo, da gre za tofu;)

Tofu je ena res fajn zadeva, je pa res, da tisti, ki so navajeni "klasične" kuhinje, se nanj težje privadijo. Zato ga sama nekako "zakamufliran" v hrano tako, da se ne ve, da je tofu. Sama ga pa lahko jem brez vsega, v solati, sendviču, z zelenjavo ipd. Je pa res, da niso vsi tofuju dobri. Po mojem okusu je svilnat tofu najboljš od nemške znamke Taifun , je pa pakiran v 400g škatli in ima demeter certifikat. Sicer pa je zelo dober ta: http://jancomm.si/Izdelek_View.aspx?id_izdelka= ta moder pa ni tako zelo fajn za uporabljat, ker je za trd tofu premehak. Najraje kupujem nemško znamko Taifun.

Titikaka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti