Barvne kombinacije sten s pohištvom

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

tema odprta - 21. mar 2007 11:55 | ogledi: 8.644 | odgovori: 33

Živjo!

Če se kdorkoli spozna na te stvari, bi prosila za nasvet. Katera barvna kombinacija sten bi najbolj pasala k pohištvu, ki je belo in iz bukve? Strop je iz naravnega ladijskega poda, po tleh pa je parket-poparjena češnja. Rada bi si na novo prebelila sobo in si želim barvno popestritev. Hvala vsem za kakršenkoli odgovor.

Lep pozdrav, Karmen

jessy6

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. mar 2007 12:12

Ne vem, takole na daljavo je težko svetovati. Izbira barve je odvisna tudi od svetlobe v prostoru, pa od želje, ali želiš, da se vse lepo zliva ali so ti ljubši kontrasti, kakšne barve je sedežna granitura, zavese...

Če imaš možnost, poišči koga, ki ima ustezen program, naj ti več kombiancij simulira na računalniku.

MAmamia

mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

21. mar 2007 12:13

Je že toliko barv pri tebi v stranovanju, da res ne vem... belo, svetlo rumeni, kaj v marelični... Ne vem, si sploh ne predstavljam... lidka

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

21. mar 2007 13:30

Hvala obema, bom se še pozanimala. Dejstvo pa je, da pri svetlem pohištvu ne pašejo blede barve, kot si omenila ti lidka. Zdej sem imela sicer nežno marelično, ki je sama po sebi lepa, ni pa lepo pasala k pohištvu. Odločam se med dvobarvnimi stenami: sončno rumeno in njeno komplementarno nežno modro in pa med sončno rumeno in nežno rdečo. Bom videla. Hvala še enkrat, vem, da je težko, a sem vseeno probala. Lep dan, Karmen jessy6

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

21. mar 2007 13:38

Jaz bi ti svetovala rdečo steno, tam kjer bo stala omara, seveda če ni tako velika. da bo vse zakrila. Ostale stene pa lahko pobarvaš svetlo rumeno ali marelično. Modra mi nekako negre, ker je hladna. Če imaš veliko omaro, potem prebarvaj rdeče tisto, kjer bo stala sedežna garnitura, seveda če paše k rdeči, drugače ne. Toliko za sedaj. Lep pozdrav Buča! Sporoči , kako se boš odločila in kaj bo nastalo. buča

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. mar 2007 14:42

Belo. Imaš že toliko materialov, da bi kakšna druga barva preprosto naredila "preveč informacije" in bi vse skupaj izgledalo pretežko. Če rabiš barve, lahko vedno na steno obesiš slike (grafike, okvirjene plakate ipd...) in bo čisto dovolj dinamike. Vendelina jr.

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

21. mar 2007 15:02

Na daljavo težko... ampak... Osnovno vodilo ti naj bo, da IZBERI ENO OSNOVNO BARVO V PROSTORU. Če že mora biti stena barvna, jo poveži, da bo "pasala" skupaj z barvo bukve iz pohištva. Osebno bi naredila raje tako: bele stene, leseni strop bi definitivno pobarvala v belo (če boš res imela barvne stene, strop nujno pobarvaj v belo). Popestrila pa bi prostor z lepo karniso v barvi bukve (karnise naj bi bile v isti barvi in stilu kot pohištvo) in lepe dekorativne (barvne) zavese ter iz istega materiala ali pregrinjalo za sedežno oz. še bolje blazine ("povštri") iz istega materiala, kot dekorativa. Če se hitro naveličaš, ti priporočam dokaj poceni rešitev: izdelaj več zaves in blazin ter jih (morda na letni čas) menjavaj. Jaz ljubim eleganco v prostoru, zato pri meni ni močnih barv (le-te so bolj trendovske), prej nasprotno, vse je v pastelnih barvah. Računaj še na to, da boš imela na tleh kakšen tepih, le-ti so ponavadi v več barvah... Previdno. Sicer pa 100 ljudi, 100 okusov. Kar je meni lepo in elegantno, tebi morda niti v sanjah ne bi prišlo na pamet, da bi opremila prostor tako. Glavno, da se boš ti počutila dobro v tem prostoru. LP Lipa p.s.: praviš, da bleda barva marelica ni pasala k svetlemu pohištvu - morda pa ni bil pravi odtenek

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

21. mar 2007 15:22

Sicer sem tudi jaz pristaš neke note v stanovanju. Barvne. Nagibam se k ameriškemu stilu barvanja sten... ( Temni odtenki sive, vijoličasto sive, sivoturkizne...) Pri nas to še ni tako uveljavljeno, vem...

Pri tvojem prvem postu sem razumela, da imaš pohištvo v beli barvi in barvi bukve. Silly me... 

lidka

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

21. mar 2007 16:16

Obožujem belo barvo na stenah....no, vsaj do nedavnega zame ni bilo alternative. In potem smo se selili v novo stanovanje, pa mi reče moja boljša polovica, da noče meti niti pod razno vse belo, ker ji deluje hladno...zanimivo, meni osebno sta steklo, aluminij in bela barva najbolša kombnacija...seveda ob primerno velikih prostorih, kar pa v teh luknjah, ki jih gradijo ni najboljša kombinacija, čeprav prostor odprejo in povečajo, ga po drugi strani naredijo hladnega... No in tako smo dobili v bajto ( stanovanje) tri barve ..nežno rumeno, peščeno in oranžno. Nisem si predstavljal kako bo to zgedalo, ampak sem dal mir in nisem gonil svojega, ker sem bil prepričan, da bomo na koncu itak vse na belo prebarvali....Šok sem doživel ko sem videl na oranžno pobarvano steno v dnevni sobi ( samo ena je, kjer stojijo zelo nizke omare), res me je prvi trenutek pretreslo...toda ko je bila dnevna v kombinaciji z nežno rumeno gotova, sem ugotovil kaj sem z belo zamujal....Če bi danes belil stanovanje, bi se spet poigral z barvami....apak to ni najbolj enostavna naloga , saj lahko kiksneš na celi črti.. Vsekakor pa je odločitev glede barv pogojena tudi z pohištvom ki kraljuje v stanovanju, pri nas je hvalabogu vse svetlo( dnevna soba Javor in bela, sedežna bež) kuhinja -svetla bukev v kombinaciji ALUX)_ spalnica-svetla češnja , aluminij, mat pleksi steklo... Splača se narediti mini študijo o barvah Kljub temu pa je bela barva še vedno zakon....no, vsaj stropi so mi ostali v moji beli barvi :) Escada

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. mar 2007 16:57

Kako smo si različni. Pri nas doma so v belem samo tla v kopalnici. Meni je bela barva hladna, tako da imam tudi v stanovanju raje barve.

Spalnica je po novem v bordo rdeči barvi - kontra stene so enobarvne, dve manjši, na eni je okno in na drugi vrata, pa imata na enaki tapeti manjši vzorec v krem bravi. Lučke na nočni oamrici, zavesa (ki je pritrjena na poševen strop in je samo pol metra pada s stropa navzdol, tik pred oknom) in pregrinjalo za posetljo pa so v  olivno zeleni barvi. Jaz tega ne bi upala sama skombinirat, ampak svakinja je arhitektka, ukvarja se z notranjo opremo, in me je prepričala, da malo poguma včasih ni odveč. In se je izkazalo za zelo ustrezno.

 

Dnevna soba je v pisanih tapetah, na temni zeleno-modri bravi je večbravni vozrec, z malo lila barve, s svetlejšo zeleno, tu in tam malo zlatega. Sliši se grozno, a se krasno zliva v stropom, ki ni raven ampak poševen, soba je na nižji strani visoka okoli 2,5 m in na višji med 3,5 in štiri. Strop je take zelenkaste barve, grobo ometan, da se sklada s tapetami. Okna so velika (dva krat tri metre, tri metre krat 1,5 na eni steni, na eni je panoramska stena, na tretji vrata. Od pohištva sta v dnevni sobi samo jedilniška miza (v stalni posatvi za osem oseb z možnostjo da se raztegne za 14) in sedežna garnitura, juxe box in majhen sekretarček). Ne maramo namreč preveč  pohištva (tudi v spalnici ni omare oziroma je vzidana v steno), pa tudi zaves ne (moja filozofija je, da je okno zato, da gledam skozenj, ne pa da ga zagrinjam...). Knjige so v psebnem delu dnevne sobe,  nekak malo večji kot kot podaljšek dnevne sobe smo uredili.

 

Ima pa svakinja super kombinacijo - zelene stene in oranžen strop, od pohištva pa samo svetlo zelena sedežna in tv stojalo, na drugem koncu pa jedilnica....

 

No, zakaj sem zdaj vse to napisala tudi ne vem, kar zaneslo me je.  Mamamia

mamamia

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

21. mar 2007 17:23

Videla sem nekoliko drugače prepleskano stanovanje-zelo mi je bilo všeč.1 stena močno rdeča, 2 tena močno zelena, 3 stena močno modra, zadnja močno rumena. Strop je bil bel. Lahko si to kombinacijo privoščiš pri zelo svetlem stanovanju. ham-njam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti