Čebulni kruh!

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

24. maj 2012 9:42

Oj!

Sama čebulo prepražim, dodam pa še zrna zelenega popra in - vsaj za moj okus - izpade odlično 

Vrana

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

24. maj 2012 14:06

[citat=--MBrando--]

Zadnjič je RUDOLF delal kruh z rdečo čebulo. Fora je bila, ker je tako nafilal zadevo, da je čebula kar štrlela ven in ker je to mojo mamo sila navdušilo, bi rad sedaj spekel takšen čebulni kruh.
Ima morda kdo pojma o čem govorim oz. kakšno idejo kako to narediti?!?!

Lepa hvala za ideje in pomoč!

 



sem pobrskala in ga našla-recept

  1 rdeča čebula
2 vejici timijana
110 g mehkega kozjega sira
175 g moke -tukaj je problem-Rudolf mora imeti moko ki ji je dodano vzhajalno sredstvo-ne vem mi ne prevede točno-jaz bi dala moko in ji primešala suh kvas
1 čajna žlička soli
0,5 čajne žličke svežega mletega popra
1 jajce
2 žlici mleka
1 čajna žlička gorčice

Olupiš in narežeš rdečo čebulo,osmukaš vejice timijana,sir narežeš na kocke.To vmešaš k moki,soliš in popraš.  Posebej zmešaš mleko jajce in gorčico, ter zlješ k moki in vse skupaj dobro  pregneteš in oblikuješ hlebček, vtisneš vanj nekaj koščkov sira, potreseš še malo z moko.Rudolf ga je dal takoj pečt-jaz bi ga pustila vzhajat in nato spekla.Ja - čebule res ni nič prepražil in kar štrlela mu je ven iz testa.

Pekel ga je v prej segreti pečici na 190 stopinj!

No,je za probat

lp

 

 



anibas

Sporočilo je spremenil(a) anibas dne 24. 2012 14:08

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

4. jun 2012 14:46

Ijooooooo ANIBAS. Kako pa sem ti jaz sedaj hvaležen. Sploh nisem videl da si postala odgovor; verjetno spregledal, jaz trot in ker sem ravno par minut nazaj ponovno iskal ta recept in skakal po stričku googlu, me je vrglo na našo preljubo stran ter kot prvi zadetek pokazalo moje vprašanje. Eto ti na, pol pa vidim da si NAŠLA zadevo in jo pripopala. Hvala ti lepa. Iz srca .

Bom kmalu naredil. Pa poročam kako pa kaj. Je le malo drugačna oblika priprave kruha, kot pa sem sam navajen. A vsekakor za sprobat.

HVALA ŠE ENKRAT

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

4. jun 2012 15:59

Ok-probaj in poročaj

anibas

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

8. jun 2012 14:53

Kaj menite, da je čas pečenja okoli 40min? Torej klasika?
Glede na količino mokice je to mini hlebček, torej dam 1/4 kocke kvasa, če pri 500g uporabil 1/2 običajno.
Yes?

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

8. jun 2012 20:50

Jaz ti svetujem pol vrečke suhega kvasa če boš delal iz 200g moke.

Vesnuska

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

11. jun 2012 6:43

Ekola, pa sem ga uspešno spekel. Kljub porodnim krčem in nepopolnem receptu, ter da ne vem kako je izgledal pri RUDOLFU, sem z rezultatom sila zadovoljen.
Slikica bo pa tudi v kratkem.

Anibas: Brez tvoje iskalne sposobnosti, kruhec še sedaj ne bi bil pečen. Tako da hvaležnost iz moje in verjamem da tudi mamine, ko ji dostavim kruh :D
Je pa zelo dober. Nekaj novega, drugačnega.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

11. jun 2012 7:55

anibas

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

22. jun 2012 22:38

Danes sem gledala Rudolfa, kako peče kruh z rdečo čebulo. Zgleda da se oddaje/recepti ponavljajo. Povedal je, da uporabi pecilni prašek namesto kvasa, zato da ga lahko da takoj pečt v pečico. Hja, nagibam se k temu, da bi uporabila kvas pa čebulo bi prej prepražila, vendar potem ne bo takega videza. Poleg je postregel solato s kuhanim stročjim fižolom in prekajeno slanino, gorčico ter vinskim kisom. Zgledalo je super.  

mamka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

23. jun 2012 6:45

Priporočam ti da narediš tale kruh. BOŽANSKO! Kaj šele vonjave, katere oddaja kozji sir. Ufff, ekola, spet imam sline. Moji mamiki je bil VŠEEEEEEEČ in naslednji teden ji ga spet spečem, saj je treba mamike negovati kot rožice!
Fajn mi je, da po recepti delaš iz četrt kilograma moke in dobiš takšen simpatičen mali hlebček ven. Ravno prav, da ga podariš iz srca in da je sprememba med vsemi drugimi kruheci.

Skratka, I LOVE IT! Občasno seveda.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti