Okrasne rožice za torto

Katarina84  

član od: 31.10.2006

sporočila: 9

tema odprta - 18. mar 2007 15:20 | ogledi: 6.390 | odgovori: 15

lep podzrav. ne vem, če je bila ta tema že odprata ali ne. Zanima me, kje bi se dalo dobit okraske za na torto ali kako se jih naredi s pomočjo lastne ustvarjalnosti. Mogoče obstaja tudi kaka knjiga? Vglanem, rožic iz trgovskih centrov sem že sita ... he, he. Hvala

Katarina84

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. mar 2007 15:22

Iz marcipana, ki ga pobarvaš po želji, lahko oblikuješ karkoli hočeš. Mamamia mamamia

angel 1  

član od: 11.12.2006

sporočila: 24

18. mar 2007 18:04

KUPI TIČINO MASO IN OBLIKUJ,DODAJ BARVO,TUDI ZA PIRHE LAHKO DAŠ. angel 1

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

18. mar 2007 19:07

Rožice se dajo delati tudi iz maslene kreme (dekorativne), res pa je, da rabiš primerne nastavke in precej potrpljenja. unicorn

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

18. mar 2007 20:14

Tudi iz zvečilnih gumijev(softi-če jih še delajo),pa po istem principu kot iz marcipana ali slasdkorne mase. AN

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

19. mar 2007 11:52

Katarina, o trgovini SVE I SVAŠTA iz Zagreba je bilo tule že kar nekaj govora. Če pa želiš kaj več informacij, ti jih pa lahko sporočim na ZP. LP ZIMA

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

19. mar 2007 11:57

Iz kakšne mase si delala majamarko in kje si jo nabavila. Me mika, da tudi jaz probam sama doma vsaj nekaj rožic so me prepričale tvoje slikice, kjer si zelo lepo opisala postopek! Prosim še za kakšno informacijo! lp Mateja mperhaj

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. mar 2007 12:09

ok, maš več možnosti: prva je modeliranje iz trdne mase, torej iz marcipana ali sladkorne oz. ticino mase ali iz mlečne mase druga je brizganje s pomočjo brizgalne vrečke in nastavkov (bodi pametna, pa kupi dobro vrečko, ker iz tistih đabe variant vse ob šivih in med tkanjem ven teče - ugani, kako vem), to pa lahko delaš iz maslene kreme ali iz beljakove mase - royal icinga - to je beljak in sladkor v prahu. Vse to - od marcipana do royal icinga - lahko seveda po želji barvaš z živilskimi barvami, to so tudi barve za pirhe, so mi v pekarni Vrhnika povedali, da so popolnoma iste kot ostale živilske barve. prednosti in slabosti: - modeliranje je luštno, vsaka rožica je unikat, lahko se izživljaš, narediš sredino druge barve, potem prehajaš z barvami navzven v vedno temnejšo, recimo,... je pa malo bolj zamudno, če delaš večje število rožic, pri majhnem si celo s tem prej gotov kot da pripraviš in potem opereš vrečke, nastavke,... - brizganje gre hitro, ko znaš, ni neka huda umetnost, je pa bolj serijski izgled. Še vedno lahko malo kombiniraš barve, če daš v vrečko pač obe hkrati, nimaš pa več toliko nadzora, do kod bo ena barva. Seveda lahko nabrizgaš venček cvetke z eno barvo in potem sredino z drugim nastavkom in drugo barvo. Prednost marcipana je to, da je boljši od sladkorne mase, je pa rumenkast (vsaj domač in tadobri kupljeni) in ima malo bolj grobo strukturo, zato ni primeren za snežno bele in svetlo pastelne zadevice. Sladkorna masa je sladka ko hudič in res ni ne vem kaj dobra, je pa zelo fajn za delat z njo. Mlečna je spet rumenkasta, je pa boljšega okusa. Prednost beljakove mase oz. royal icinga je predvsem to, da lahko rožice posušiš na zraku in so obstojne po par mesecev. Prednost maslene kreme je, da je vsaj za začetknika verjetno to lažje brizgat, saj je pravo konsistenco beljakove mase za brizganje včasih malo triki najt - ker rabiš različne konsistence za različne učinke in nastavke. A bo za prvo silo?;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti