Vaflji

duskamb  

član od: 22.10.2007

sporočila: 43

4. jan 2008 11:47

ati zlati je napisal/a:
Pri nas ga kljub temu pogosto uporabljamo,saj omogoča kar pestro izbiro različnih okusov.Otroci imajo najraje "pica"vaflje,meni pa najbolj ugajajo sladki čokoladni ali orehovi. ati zlati
Kakšen je recept za pica vaflje. Mi imamo enega pico jeda doma in mislim, da bi mu takšni vaflji bili všeč. duskamb

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

4. jan 2008 11:58

Po moje tako, da se v testo nariba sir, pa da mogoče še malo paradižnikove omake in šunke? Jaz sem jih enkrat pekla s sirom, pa so bili dobri. Po moje ne moreš zgrešit. Jelenckova

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. jan 2008 12:12

Lahko narediš dokaj tekoče kvašeno testo , v katerega po prvem vzhajanju vmešaš še nariban sir, koščke šunke, paradižnika (samo mesnati del, da ne bo preveč pocasto), na rezine narezane olive in bo po moje to prav to. K moki ne pozabi vmešat kake žlice suhega origana!!! Testo naj bo tako tekoče, da pade iz žlice, da se bo lepo razlezlo po vaflomatu. Sem že delala kvašene in se je super obneslo! Za zraven pa ponudiš malo oplemeniteno paradižnikovo omako, lahko pa zadevo kombiniraš z "raklejem", kjer si vsak svoj sveže pečeni srček nadeva s paradižnikovo omako in še malo potrese s sirom, lahko doda še kako olivo, inčuna ali kaj podobnega in da pod žar na raclettu. S tem po moje res ne moreš zgrešit:) Dober tek! Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. jan 2008 12:13

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=3046

Tale je moj, s šunko in sirom, lahko pa dodaš še nmalce paradižnikove omake, samo potem malce zamnjšaj količino mleka - ali pa dodaj še malce moke. 

Loni Makaroni

duskamb  

član od: 22.10.2007

sporočila: 43

4. jan 2008 12:45

Hvala za odgovore. Sem si mislila, da je nekaj takega, edino sem se bala, da bi se sir lepil za plošče. duskamb

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

4. jan 2008 12:55

jaz sicer svoj aparat imam, bi pa sedaj rada kupila enega za darilo. Tisti po 10 in 15€ v Quelle-ju so razprodani. Jih imajo še kje po tako nizkih cenah? klavdija

duskamb  

član od: 22.10.2007

sporočila: 43

4. jan 2008 13:11

Nevem, moj je bil kar drag, 39 €. Ima pa snemljive plošče in lahko pečem vaflje različnih oblik. duskamb

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. jan 2008 22:59

Klavdija, pečejo oboji ok, samo je pa razlika v teflonu, ki ga uporabijo za plošče. Imam enega poceni na morju, ki sem ga kupila v Interšparu lani enkrat spomladi, se mi zdi, (sem ravno tu zvedela, da jih majo), enega dragega mi je pa pred leti kupil moj najljubši dedek Mraz. NO, ta, ki je dražji in ga imava doma, ima boljši teflon in se nanj manj prijema. Saj se tudi na tistem poceni čisto v redu da spečt, samo mora bit v masi malo masti ali pa moraš bolj pogosto mastit plošče. Tega boljšega pa namastiš na začetku, pa je. Ne vem, če je zdaj kje na "akciji", včasih se splača malo počakat, če se ti ne mudi, če ga ne boš veliko uporabljala, potem bo tapoceni čisto ok. Za na morje imam rajši tapoceni, za doma pa taboljšega, ker imam pač rada vaflje:) PS: zdaj so bili v merkurju eni z diznijevimi liki (mislim, da z miki miško), samo so bili malo dražji, se mi zdi. Ampak mogoče bo koga zanimalo... Veri

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

4. jan 2008 23:07

Razlika pa je tudi v "globini" grelnih plošč. Tisti dražji imajo malce globji vzorec in pečeš debelejše vaflje. Jaz imam enega iz BigBanga, kupila sem ga pred tremi tedni in je bil 16€. Malce manj mase gre vanj in vaflji so malo tanjši, ampak mi to ni tako zelo pomembno. Issi

duskamb  

član od: 22.10.2007

sporočila: 43

4. jan 2008 23:17

Nam so vaflji odkritje. Imam namreč zelo neješčega otroka, ampak sedaj je navdušen nad vaflji. Zdaj moram samo malo eksperimentirat. duskamb

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti