Beljaki - krasitev piškotov

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

tema odprta - 16. mar 2007 9:06 | ogledi: 3.823 | odgovori: 2

Ta vikend se mi obeta peka piškotov za mamino 60 - letnico. Ostalo mi bo kar nekaj beljakov. Zanima me ali katera ve kako jih porabiti, da bi okrasila piškote. Ne bi rada delala beljakovih poljubčkov. Rada bi, da bi dala na piškot žličko beljaka z dodatki (orehi, ali kaj drugega ???) in spekla. Ima mogoče katera idejo?

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. mar 2007 9:14

Imam recept za makronske hlebčke, ki so mi zelo všeč. Poskusi: Makronski hlebčki testo -400g moke,160g sladkorja,200g masla,1 vanilin,3 rumenjaki, 1 razžvrkljan rumenjak za mazanje - ugneteš testo, kot običajno, daš na hladno za pol ure, razvaljaš in premažeš z rumenjakom. Nanj položiš žličko makronske mase: makronska masa- 2 beljaka,150dag sladkorja,150dag zmletih orehov - zadnje dvoje daš v trd sneg iz beljakov. peče se na 180 stopinjah, ohlajeno pa še "počečkaš" s čokoladno glazuro. Seveda, če imaš same beljake in ne bi delala še testa, lahko narediš tudi samo makrone - maso spečeš na peki papirju ali naložiš na oblate. Masa je iz 4 beljakov,200g sladkorja, 1 vanilina in 200g bodisi orehov, lešnikov, kokosa ali rožičev. Lisa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. mar 2007 9:53

Beljake stepeš s sladkorjem in naložiš kupčke na piškote, potreseš pa z mletimi orehi, lešniki ali mandlji, lahko v kupček vtisneš rozino ali kos kandiranega sadja, lahko tudi potreseš s cimetom in potem spečeš piškote. Jaz to kar precej prakticiram.

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti