Naši najbolj ponesrečeni nakupi

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

16. mar 2007 7:11

Pri meni se prašijo: avtomat za kavo(2 komada), oba sem dobila za darilo, potem električni nož, ki semi vala že 20 let, ga pa ob spomladanskem pospravlanju sigurno vržem stran, ker je zastarel, pa picopek, en likalnik, po moje neuporaben, prav tako darilo, pa aparat za pobiranje drobtin, pa tisti ribež z 50 nastavki iz reklam,pa sokovnik...... Pridno pa uporabljam multipraktik, mesoreznico, fritezo,mikser, pa sesalec, haha, aparat za mletje mesa in delanje domačih klobas,strojček za kekse in poseben za delanje tulumb, kruh pa zamesim ročno. Mož pa ima v kleti ogromno neuporabljenih malih aparatov, ki nikoli niso bili uporabljeni, pa jih podarim, samo ne vem, za kaj se rabijo, hehe. Kyara

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

16. mar 2007 8:30

Naj še jaz dodam svoj lonček. Imam bolj tadragi multipraktik, uporabljam pa samo metlico za stepanje, kupili smo picopek, uporabljali pa smo ga samo poleti namesto žara zunaj. Mikrovalovno pečico pa kar veliko uporabljam, za gretje mleka, hrane, odtaljevanja mesa. Uporabljajo jo predvsem otroci.A ja, imamo tudi baterijski sesalec za tepihe, uporabljam ga morda enkrat na mesec. Veliko uporabljamo tudi žar ploščo za toaste in popečene hrenovke. Trenutno se zanimam za električno metlo, pa ne vem kje se jo kupi. Lep sončen pozdrav. Malčica

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

16. mar 2007 8:45

Na pa še moje: jaz sem čisto nora na te "stroje" in po imam skoraj vse. Mož že nori, kakšno stanovanje bi jaz potrebovala za spraviti vse moje stvari . V bistvu kar vse uporabljam, mislim, da ga ni strojčka, ki ga ne bi uporabljala. Najmanj uporabljam sušilnik za sadje in zelenjavo (dehidrator), pa kontaktni žar, ker mi vse pošprica. Zelo pa uporabljam multipraktik, mikro, salamoreznico, fritezo, kruhomat, pa še kaj. Kavomata nimam, ker kave ne pijem. Pa aparat za pripravo sladoleda gre pri nas zelo v promet, vendar je že tako obdelan, da bom morala v kratkem misliti na novega. Imam pa v vidiku za nakup MUM. Tiste ki ga imate, kako se obnese?? Glede fitness naprav pa je, vsaj pri nas, neuporabna masažna kad za noge, sobno kolo pa skozi šiba (imam otroke, ki so začeli gledati na postavo), sedaj pa sem si naročila še orbitrek, pa še nekaj naprav za fitnes in upam, da še letos pridejo do mene (dolgi nabavni roki) in upam tudi , da ne samo za nabirat prah. Pa saj naprave delujejo, če jih rabiš , če ne samo cunj zlagaš gor. Pa lep pozdrav vsem Winnie Sporočilo je spremenil(a) Winnie dne 16. mar 2007 08:46:13

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

16. mar 2007 9:14

Ob tejle temi sem se prav zamislila in ugotovila, da uporabljam bolj ali manj vse aparate, ki jih imam doma. Je pa res, da jih je bolj malo. Pri meni nepogrešljivi so: mikrovalovna (ki omogoča, da je kosilo, ko pridem iz službe, v 3 min toplo na mizi), vrček za vodo zavret (dela vsaj 3x na dan, uporabljam ga tudi za to, da voda za kakšne testenine ipd. hitro zavre, ko pridem iz službe), kruhomat (odkar ga imam, še nisem kupila kruha) in pa palični mešalnik, ki nadomešča tudi mikser za delat kakšne sadne napitke. Aja, uporabljam tudi svojo Ampio, sicer vsakih nekaj mesecev, ampak je tako mala, da ne zavzame ne vem koliko prostora. Pred časom sem razmišljala tudi o nakupu Porkerta (za mletje mesa), pa sem povprašala v Merkurju, kjer so prodajali tudi rezervne dele, in jih v Sloveniji ni več za dobiti nikjer, menda. Ob prvi priložnosti, ko grem na Češko, si ga kupim! Pa lep dan, piščanec

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

16. mar 2007 10:13

Tudi jaz sem se šele zdaj ko sem prebirala vaše poste spomnila kaj sploh imamo doma. Fondue (mami dobila za darilo, laufou je 1x), sušilnik za sadje in zelenjavo (darilo- nikoli uporabljen), pa moj Orbitrek, ki sem ga pod nujno moga kupit, pa picopek (spet darilo, čisto nezanimivo). Me pa zdaj drži, da bi kupila Bosch MUM (je v akciji v Merkurju), pa mislim, da če bom še kaj privlekla domov me bo moj sunil v rit. Res pa je da bi lahko tako mami vrnila nazaj njen mikser (sem si ga kar prilastila :)). A mi lahko katera pomaga najti forum, kjer je bilo govora o teh mešalnikih???? Prosim in hvala!!!! alexis Sporočilo je spremenil(a) alexis dne 16. mar 2007 10:19:20

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

16. mar 2007 10:45

Jaz pa se moram pohvaliti, da nimam nič kaj takega kar ne bi redno uporabljala. Čeprav veliko kuham in pečem, imam malo pripomočkov. Dva navadna mešalnika( tista navadna za stepanje), eden od njih ima vrtljivo posodo, potem imam Ronic aparat, ki ga uporabljam vsaj 2x tedensko, pa mikser z lzaprtim loncem, elektronsko tehtnico, to pa je že skoraj vse. Ostalo prenesejo moje roke in iznajdljivost. No , seveda imam še kakšen klasični valjar, pa strgalo, ampak to verjetno ima prav vsaka gospodinja. Pekarica

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

16. mar 2007 12:51

Aparat za pripravo sladoleda je plesal samo eno poletje, no stran ga še nisem vrgla. Friteza je sicer oddelala svoje ampak smo jo dali na kosovni odvoz in ne kupili nove. Minimalno je v uporabi tudi tisto junk rezilo za zelenjavo. Enkrat na mesec uporabim za generalno čiščenje vodni sesalec, po tem si tri dni cajtam križ ker je težak in neroden in si prisežem da ne bom nikoli več. Redno v uporabi - kuhalnik za vodo, mikrovalovka, multipraktik, picopek (ne prav pogosto pa vendarle), fondue (vsaj 3-4 letno), raclette (3-4 letno), muhober (un mali sesalec za po mizi drobtine pobirat), kruhomat Kavo kuhamo turško, imam sicer zanzibar oz. kafetjero pa jo redko uporabljam. Želja: sušilnik za sadje, električna metla Doma a samo želje v stilu "jutri začnem" - ena mašina zelo podobna nekdanjemu vitalnerju, nekaj da se vrtiš na eni plošči in tako krepiš mišice nog, riti in trebuha. Učinkovito, ampak se je treba kar ribat po tistem vsak dan. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca Sporočilo je spremenil(a) tinca dne 16. mar 2007 12:54:09

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

16. mar 2007 13:27

Tinca, nasvet bi rada. Doma imam tudi jaz raclette, a ga ne uporabljam, ker mi ne pade nič na pamet, kaj bi sploh z njim delala. Kakšen recept bi mi kar prav prišel. Hvala Lep pozdravček Winnie

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

16. mar 2007 13:39

ena mš je napisal/a:
Ja, jaz se kar trudim,da kar kupim tudi uporabljam,ponavadi najdem kak način, ki mi je boljši od od zastarelega.Edino parni kuhalnik nekako ne gre,razen za zalenjavo. Julyo bi vprašala, če ima še kako drugo idejo zakaj naj bi se uporabljal? ham-njam

 

Jaz parim v njem ribje fileje, včasih kak piščančji file in obvezno štruklje in cmoke. Edino tako sem sigurna, da se mi ne bodo razkuhali.  

Julija

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

16. mar 2007 13:42

Ali ne bi bilo dobro, da bi se nekje dobili z vso "našo" kramo, ki je ne rabimo in naredile en majhen sejem gospodinjskih aparatov? Mogoče kar je nekomu v napoto, bi nekdo drug z veseljem uporabljal. Glede na to, da smo tukaj iz cele Slovenije, bi priporočala, da se dobimo v Ljubljani ali bljižnji okolici - to je nekako center Slovenije. Kaj pravite ? lp Winnie Sporočilo je spremenil(a) Winnie dne 16. mar 2007 13:43:19

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti