Naši najbolj ponesrečeni nakupi

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

tema odprta - 15. mar 2007 13:36 | ogledi: 25.660 | odgovori: 193

Ravno sem pospravljala podstrešje in naletela na gospodinjske priprave, ki so skoraj takoj po nakupu šle na "čakanje". Strojček za rezance iz neke Merkurjeve akcije, navidez čisto podoben Ampiji, a reže preširoke rezance; iz iste akcije sušilno stojalo za testenine, ki je po mojem pojmovanju  čisto neuporabno. Ravno tako iz ene akcije aparat za varjenje PE folije, s katerim se nikakor nisva uspela sporazumeti.

Gotovo ima skoraj (ali čisto) vsak od vas tudi kako podobno izkušnjo z nakupljenimi aparaturami.

Lahko se družno malce nasmejimo naši lastni naivnosti, ali pa dobimo kako koristno informacijo o morebitni uporabnosti "odpisanih" aparatov. Kot npr. pri aparatu za peko kruha, ki je uporaben vsaj za gnetenje, če nam okus v njem pečenega kruha ni všeč.

Lep pozdrav !

 

Cila

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. mar 2007 14:02

Jaz navadno podedujem take aparate, drugače pa na krstno uporabo še vedno čaka aparat za pripravo jogurta, trenutno se mi pač bolj dopade kefir. Pa na pekaču za vaflje se večino časa nabira prah. Čaka na boljše časa, skupaj s podedovanim Pastamaticom, pač nisem tako velika ljubiteljica testenin. Podarjen aparat za kruh sem že dala naprej. Loni Makaroni

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

15. mar 2007 14:14

Ko gledaš reklamo si misliš, kako sploh živiš brez te ali one zadeve. Ko pa jo kupiš, si pa jezen sam nase, da se pustiš tako na lahko prepričati. Dva taka moja nakupa bi omenila: Stroj za čiščene na soparo in strojček za delanje piškotov, pa še kaj bi se našlo. Pozdrav, antonija

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

15. mar 2007 14:19

Jaz sem v dar dobila strojček za pripravo sladoleda,pa tudi žal ni bil še sproban.Da bo pa stvar še bolj kritična,sem pa izgubila knjižico z recepti. Tako, če ima kater vsaj osnovni recept ,bi prosila naj ga napiše. AN balonka

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

15. mar 2007 14:31

Jaz sem kupila grelnik vode, čeprav imam mal bojler, ki je vedno vključen in zelo hitro segreje vodo. Sem se morala prepričat, če res tako fajn hitro zavre vodo, da sem ga potem lahko kupila še tašči! Pa aparat za kavo bi mela, čeprav jo skuham 1 - 2 x na teden, če kdo pride (sem edini kavopivec v hiši)! Ej, vse te igračke so tako fine in fajn, samo jaz si takoj dopovem, da v 3 metrski kuhinji je že itak vsega preveč, pa še take sorte sem, da mi ni lepo, če je čisto cel pult razvlečen. V glavnem, ko imam skomine, se vedno vprašam, ali to res rabim, kolikokrat mi bo prav prišlo in ali se lahko znajdem po svoje. Pa kaj, ko je tak fajn občutek, da si ženska nekaj kupi za svojo dušo:: Moj mož ima polno garažo, pa še vedno najde kak šraufenciger ali pa sveder, ki ga točno takega nujno potrebuje. Taščo mojo so tudi za marsikaj reklame že nasrale, ma pol špajze imenitnega klumpa. Pa tak rada pokaže, kaj je kupila. Pa komaj čakamo, da bo v katalogih kaka nova, nadvse uporabna inovacija. Lp PISTACIJA

pelican  

član od: 7.2.2007

sporočila: 73

15. mar 2007 14:34

balonka katero znamko aparata pa maš...jaz sem dobila kot poročno darilo tak strojček, še vedno je zapakiran, nikoli uporaben....kupila sem tudi aparat za kuhanje hrenovk, bil je v akciji, moji otroc so takrat res jedli non stop hrenovke - pa vseeno 2x uporaben... da ne govorim o orbitreku,saj se na njem nabira samo prah ali pa visijo cunje... pelican

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. mar 2007 14:35

Hm, kupila sem že par strojčkov za testenine, pa vse uporabljam:) Tudi tisto sušilo, ki tebi prah nabira, sem si dolgo želela, ga dobila in ga tudi z veseljem uporabljam:) Če nimaš kam z njim, ga z veseljem vzamem, saj navadno naredim toliko testenin, da bi jih lahko imela pet, pa še ne bi bilo preveč:) Sva pač nora na testenine. Dejansko imam manijo na te strojčke, ampak res čisto vse uporabljam. Seveda ne vse, ampak dokaj redno... Je pa tako, da imam obdobja, enkrat ful pečem vaflje, drugič delam vsak teden delam jogurt, tretjič se spravim na shake:) Edini, s katerim se še nisem spoprijateljila, je sokovnik. Po prvem poizkusu zelenjavnih sokov, sva te izključila in soglasno ugotovila, da bova zelenjavo rajši jedla v voku ali surovo, skratka kakorkoli, samo ne v soku. Za pomaranče je boljši kar navadni stiskalec, ostalo sadje pa... mi ga je vedno škoda zmlet, da gre pol stran... Potem rajši naredim shake, da vse not ostane. Shaker je pa zakon:) No, sokovnik bo pa poleti garal, ko bom delala želeje! Veri

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

15. mar 2007 14:39

Aparat za kavo,mi stoji v omari in dela napoto-rajši pijemo turško kavo.Pred leti sem kupila fritezo,ni še sprobana,sokovnik tudi čaka na uporabo.Pa še kaj bi se našlo. SINEJA

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

15. mar 2007 14:49

Najhuje je, ko ti pa kdo podari kako levo: imam masažno kad za noge. Enkrat sem si jih zmasirala, pa hči včasih brezda po njej, ker je ravno v letih, ko ima človek težave z utrujenimi nogami (7 - 9 let). 4 x na leto je pa res treba naliti vodo v njo, da gre debel sloj praha dol. Vem, da tema ni namenjena antipropagandi določenih aparatov, samo tudi negativne izkušnje kdaj komu pomagajo pri odločitvi za nakup. Lp PISTACIJA

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

15. mar 2007 14:52

Popolnoma zgrešena investicija je bil aparat za kuhanje jajc, na katerem se že leta nabira prah. Vaflomat je bila aktualen ene dva meseca, friteza-darilo, stoji še v originalni embalaži kake dve leti.

 

Poleg multipraktika in mixerja sta edina res uporabljana aparata, kruhomat in parni kuhalnik. Vse ostalo bi lahko vrgla v smeti. 

 

In sigurno bom še kakšno traparijo kupila, ker jo bom pač NUJNO rabila.

 

 

Julija

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

15. mar 2007 15:16

Sokovnik! Se je vredik, samo ko mam potle puno kuhjo posode. Se mi zdi, ka ma štiristo delof. Mene so pred 100 leti tak noge bolele, ka sn si pod nujno mogla it kupit tisti električno masažno kad. Potle pa nisn vupala nog noter namočit, ker se elektrike bojim. Nuca kdo? Ali naj šparam za stare lete? tumpika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti