Ideja za sladico

cufka  

član od: 13.9.2006

sporočila: 18

15. mar 2007 18:39

Kako pa se naredijo boem kocke? Cufka cufka

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

15. mar 2007 18:53

Vroče maline jaz ponavadi naredim tako, da dam v kozico sladkor (toliko, da je prekrito dno) in ga pustim na minimalnem ognju, da se začne lepo počasi topiti. Ko je lepe zlate barve, dodam maline. Počakam, da se karamela in maline lepo stopijo, "speštam" z vilicami in to je to. Potem skuham puding, ga nalijem v manjše posodice in takoj nato dam povrhu maline, da se še malo ugreznejo vanj. Mnjami. jessy6

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

15. mar 2007 20:37

Skuham čokoladni puding iz vrečke (zeeelo malo sladkam) in vanj, medtem ko ga kuham, vmešam celo tablico dobre čokolade (vsaj 70 % kakava), ohlajenega pa prelijem z vročim sadjem (gozdni sadeži), dodam tudi kanček alkohola, če ni za otroke. Ali pa jabolka izdolbem, nadevam z mletimi orehi, rozinami in sladkorjem in spečem (v mikrovalovki). Na pečene pa še kupček smetane. Zelo na hitro se naredi tudi carski praženec (šmoren), poleg pa sodi češpljevec (lahko iz suhih izkoščičenih sliv, pokuhanih v zelo malo vode, z dodatkom vanilije). Vse to se naredi mimogrede, medtem ko se kuha kosilo. Danca

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

15. mar 2007 22:05

jaz pa naredim vroče maline in jih prelijem po sladoledu pat

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti