Koktejli

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

tema odprta - 14. mar 2007 22:48 | ogledi: 19.216 | odgovori: 10

Ker se bliža poletje me zanima, če kaj pripravljate osvežilne pijače, razne koktejle ali kaj podobnega.. Jaz obozujem margerite..ima katera kaksen dober recept?

Visage

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

15. mar 2007 11:07

Mamamia si pa dala dober link. Mene vrže na weight wathchers?? Z mojim brskalnikom je neki narobe... Sem pa našla tole: http://www.anvip.com/RECIPE_showsub.asp?cat_id=17& Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 15. mar 2007 11:09:22

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. mar 2007 12:00

hehe, mene tudi... mogoče so tam kaki shujševalni koktejli:) Sicer so Učila izdala eno fajn knjigico Koktejli, to mam jaz in mi je všeč, ker je not tudi precej brezalkoholnih koktejlov (20); pa en naš dober barman (nek Aleš, se mi zdi) baje tudi eno, ki jo Reca vedno hvali: mislim, da je naslov Pisani svet kokteljov. če ima kdo kake linke do brezalkoholnih koktejlov se pa priporočam! Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. mar 2007 12:23

mamamia in galyka, hvalaaaa!!! jaz obožujem shake in sploh vse te brezalkoholne pijače in koktejle! Zdaj pa itak drugega niti ne smem, tudi če bi hotela in glede na to, da bo tak še nekaj časa, je sploh super! Hvalaaaaa!!!! Veri

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

15. mar 2007 12:45

Ni za kej, midva tut nisva lih alko pivca. Ampak kak deci dobrega terana za kri si pa vseeno lahko sedaj privoščiš

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

16. mar 2007 21:30

Sex on the beach - long drink 3 cl vodke 2 cl breskovega likerja 1 cl malinovega sirupa 1 cl limoninega soka 12 cl pomarančnega soka no tega kr največkrat delam, se mi zdi najboljši

Roki_The_Kuhar  

član od: 15.12.2008

sporočila: 3

8. dec 2010 20:54

Meni osebno najboljši cocktail je pina colada. Odžeja niti ne tako, zato ga raje pripravite v poletnih večerih. Čez dan pa kakšen cuba libre PINA COLADA: 5 četrtink ananasa 10cl ananasovega soka 5cl kokosovega mleka 2cl kokosovega sirupa (za moj okus najboljši 1883 ROUTIN) 5cl belega ruma (ponavadi uporabljam BACARDI SUPERIOR. Tudi HAVANA CLUB ni slaba. Razlika v ceni pa je minimalna) 5cl temnega ruma (BACARDI ORO) Vse to delamo v blenderju. Dodamo ogromno ledu in prelijemo v visoki collins kozarec. Če delam za punco dodam ponavadi kakšno višnjo, obesim ananas na rob kozarca, obvezno pa dodam slamice (vzemite debelejše, ker je cocktail precej gost) CUBA LIBRE: 6cl belega ruma (BACARDI SUPERIOR) 1cl limetinega soka (lahko tudi sirupa) CocaCola Kozarec DO VRHA napolnimo s kockami ledu. Notri vlijemo limetin sok in rum. Nato pa POČASI dolivamo CocaColo direktno na najvišjo kocko ledu. In potem lepo vidimo, kako se rum in cocacola ločujeta. Če pa vam ni toliko do izgleda pijače, pa lahko naredimo na hitro. Moj Cuba Libre izgleda takole: http://www.shrani.si/?12/yT/4zcSaJi4/dsc01837.jpg Če imate kakšna vprašanja mi lahko pišete na ZS. Upam, da sem komu popestril poletje 2011 :) Pa uživajte še naprej ;) Roki* Roki_The_Kuhar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti