Feta sir

Titi  

član od: 15.11.2001

sporočila: 35

tema odprta - 20. feb 2002 11:28 | ogledi: 3.043 | odgovori: 5

Dobila sem originalno grško feto in me zanima, kako jo radi pripravljate, ker sem jo do zdaj uporabljala samo v solati.

Hvala!

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

26. feb 2002 15:10

Mislim, da se jo da popečina hitro na malo oljčka pa ponudi na rukoli (ali kaki drugi zelenjavi?) Sicre jo pa mi vlagamo v olivno olje z dodatki: česen, na soncu sušeni paradižniki, olive, zelišča... Takšno se je kot aperitiv, predjed ali kot priloga k solati.

neznan uporabnik

25. mar 2002 10:16

Ker KONČNO KONČNO zopet lahko pošiljam sporočila v forum, bom kar takoj povedala en super recept, ki sem ga jedla v soboto: FETA NAMAZ: dobro zmešaš feta sir (mlad sir) in mu vmešaš veliko sesekljanega česnika in peteršilj (mora biti dobro sesekljano). Ohladiš v hladilniku in ponudiš s toplimi kruhki. Enkratno, malce pikantno. Probajte, ne bo vam žal. Najbrž pa bi lahko vzeli kakršen koli mlad sir, morda celo zdenka sirčke. larisa

neznan uporabnik

25. mar 2002 12:06

Sir Feta lahko daste tudi v paradižnikovo omako. Vmešajte ga čisto na koncu, da se ne bo preveč "razletel" na mimi koščke. Zraven ponudite krompirjeve polpete. Božansko! Helena

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

25. mar 2002 12:34

HG, ali nam lahko zaupaš še recept za paradižnikovo omako in krompirjeve polpete Hvala in lep pozdrav. sabrina

jozicas  

član od: 6.2.2002

sporočila: 19

29. mar 2002 8:27

Glede namazov, poleg feta sira lahko uporabite veliko skute, malo kisle smetane, sesekljano cebulo in cesen, scepec sladke paprike in seveda posolimo. Ce vas ne moti malo zadaha , ga na debelo namazite na kruh. Lep pozdrav Jozica Jozica Stensak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti