Že pripravljene zmesi za kruh

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

tema odprta - 14. mar 2007 10:40 | ogledi: 12.800 | odgovori: 32

Me zanima, če pečete tak kruh. Včeraj sem kupila že pripravljeno zmes (za kmečki kruh), in ratal mi je en majhen zbit kruhek, nekje v kotu kruhomata. Ne, saj ni bilo tako hudo, ampak ni pa bil rahel in niti dober ne preveč, pa me zanimajo vaše izkušnje. Ker tukaj res nimaš kaj falit, naliješ vodo, in streseš zmes.

Lep dan

hope

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. mar 2007 10:47

Najhuje, kar se mi je s temi mešanicami zgodilo, je bilo, da je bil kruh malo pocast. Sicer pa imam dobre izkušnje. Za bel kruh kupujem mešanico od našega Žita, pa za testo za pico obvezno od tega preoizvajalca.Za črne kruhe pa kupujem mešanice v Hoferju, doslej se mi še ni ponesrečilo. Je pa res, da moraš biti previden pri odmerjanju tekočine, jaz uporabljam tisto plastično posodico, ki je bila priložena aparatu, in res natančno odmerjam.

 

Sama mešam sestavine le za koruzni kruh. Ta je bil enkrat pocast, a ko sem "pogruntala" razmerje med tekočino in mokama (s pomočjo foruma na Kul slo), je tudi moj koruzni kruh lepo mehek.

Je pa res, da se ti lahko ponesreči še pri tako "ziher" varianti kot je gotova mešanica in kruhomat. Zakaj tako, je po moje zapisano v zvezdah...

 

mamamia

mamamia

NANA  

član od: 28.9.2001

sporočila: 145

14. mar 2007 11:09

Pri nas že cel mesec pečemo takšen kruh. V Hoferju kupljena moka s semeni, dodam pa še malo sončničnih semen in hčerka- študentka ga ne more prehvalit. Bi bilo komaj, da bi ji ga še med tednom postregla v MB. Med tem vikendom pa si ga je zaradi moje odsotnosti spekla kar sama in ji je ratal. Pri vodi pa moramo biti res zelo previdni, toliko kot piše. Še to. Pečem ga v navadni pečici na peki papirju najprej na 50 cca 15. minut pol pa še skoraj eno uro na 195. Nana

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

14. mar 2007 11:34

Jaz sem tudi zelo zadovoljna z pripravljenimi mešanicami za kruh iz Hoferja! Na vrh dodam še kakšno žlico ali dve olja (k tistemu z bučnimi semeni tudi bučnega). Vode pa dodajam 20 ml manj kot je zapisano v navodilih - je bolj mehak. Marna

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

14. mar 2007 11:42

Hvala vsem! Bom kupila v Hoferju, če me bo kaj zaneslo tja. Tale včeraj je bil pa od Žita, in res točno sem odmerila količino vode. LP hope

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. mar 2007 12:05

Tudi moj prvi ponesrečni poskus je bil od Žita.

Kot Marna tudi jaz dodam žlico olja, kar v vodo, pa tudi žličko soli (tudi v vodo), ker so mi sicer vsi kruhi premalo slani. Mamamia

mamamia

Stankaa  

član od: 25.9.2005

sporočila: 73

14. mar 2007 12:32

Mamamija, prosila bi tvoj recept za koruzni kruh.Hvala. lp Stanka Stankaa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. mar 2007 12:43

V posodo od kruhomata zlijem 350 ml vode (včasih dam namesto 0,5 dl vode enako količino mleka), dodam dve žlici belega olja in žličko soli. Na to dam 300 g mešanice od Žita za beli kruh in 200 g koruzne moke ter dve zvrhani žlici koruznega zdroba. Vklopim osnovni program (basic) in to je vse. Kruh pride sočen, a lepo mehek. Barvo skorje izberem srednjo.

Tudi zdrobljena bučna semena dodam včasih, zvrhano žlico. To je vse. Mamamia

mamamia

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

14. mar 2007 12:46

Tudi jaz se poslužujem mešanica za pripravo kruha od Hofra in sicer preizkusila sem že vse in vse so tudi uspele. S tem, da moram poudariti, da pa nimam kuhomata ( najbrž sem ena izmed redkih ) in sem zmes zmiksala kar z miksarjem nato pa še z roko. Petra priv

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

14. mar 2007 12:54

Jaz sem že tudi poskusila nekaj mešanic tega kruha, od Žita in od Hoferja, pa mi nikoli ni uspel kruh v kruhumatu. Držala sem se točno recepta. Ko pa berem druge, vse nekaj še dodajate, pa vam uspe. Očitno kruhi mene ne marajo, nikoli mi še noben ni uspel. Je prišla soseda k meni in napravila vse za peko v kruhumatu, kruh je bil odličen. Sem se jaz držala točno njenih navodil in recepta, kruh ni uspel . Imam se za zelo dobro kuharico, ko mi vse uspe, kruh pa takole. zvezdica55

cokoladaa  

član od: 25.1.2006

sporočila: 26

14. mar 2007 13:09

zelo rada pečem kruh iz hoferjeve že pripravljene mešanice. vedno mi uspe mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti