Že pripravljene zmesi za kruh

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

14. mar 2007 13:54

Pozdravljene! Tudi pri nas že nekaj časa pečemo v kruhomatu. Moje izkušnje s Hoferjevimi mokami so dobre, le da ne dajem na hitro pečenje, ampak najmanj na basic oz. normal, zdi se mi da dlje ko se pripravlja bolje je... tako da ni za hiteti Pri mokah Žita pa je rezultat najslabši. Kruhi so manjši in tudi ne priporočam hitre priprave, ampak najmanj basic.... da je kolikor toliko štručka za pogledat. , da ni zbita, kot pri hitri pripravi. Tko, da zvezdica podaljšaj program pečenja in še nekaj točno odmeri polovico pri hoferjevi moki.... ker tudi tu pride do odstopanj. Mmmm mi bomo danes belega s praženo čebulo.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

14. mar 2007 14:20

Nekaj časa sem sama mešala moke, potem pa sem odkrila hoferjeve mešanice in od takrat pečem samo tega, ker ga ni čez komot. Pečem v kruhomatu in vedno dodam žlico olja in malce vode več, kot je v navodilih za peko v kruhomatu.

Do zdaj mi še ni kruh skupaj padel, ne vem, kaj bi šlo lahko narobe. Prebrala sem vse poste na temo kruhomata in verjetno  je tudi to pripomoglo h dobri peki. Vsakič, ko aparat  meša caa 5 minut, pogledam, kakšna je struktura zmesi, da vidim, koliko je za dodat vode.

Vedno pečem na hitrem programu, ker je že ta dolg 2 uri.

LP

andreja1  

član od: 3.11.2006

sporočila: 27

14. mar 2007 18:21

Odkar sem odkrila pripravljene mešanice iz Hoferja, pečemo samo še kruh iz njihovih mešanic. Ugotovila sem, da imajo kar 6 različnih mešanic. Kruh delam in 0,5 kg moke, dodam vodo in vedno dve žlici olja. Za povrhu pa še vedno dodam razna semena. Kruh vedno uspe in je dober še po enem tednu (enkrat sem ga pozabila v vrečki, pa mu po 6 dneh ni bilo nič). LP andreja1

andreja1  

član od: 3.11.2006

sporočila: 27

14. mar 2007 18:23

Pa še to, vedno pečem na hitrem programu. andreja1

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

14. mar 2007 19:30

Tudi meni se zdijo Hoferjeve mešanice krasne. In tudi jaz sem najprej spekla po programu za polnozrnat kruh ( traja več kot tri ure - groza ), ampak potem sem naredila eno foro - vklopila sem hitri program - Rapid, a sem ga prekinila po prvem gnetenju in aparat izključila oz. pač začela ponovno s hitrim programom - skratka testo je bilo dvakrat pregneteno in še vedno veliko hitreje pečeno, kot s programom Wholemeal. Kruh je krasen - z veseljem ga jejo tudi otroci, čeprav je tak kruh veljal prej za bljak, ker, da je "umazan". lp, vanjatajnsek

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

14. mar 2007 20:35

Zanima me koliko vode dodate pri Hoferjevi polnozrnati moki. Sem delala kruh iz te moke peš in je bil krasen.Tak način sem si izbrala, ker sem sproti dodajala vodo. ham-njam

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

14. mar 2007 21:14

Koliko vode - točno toliko, kot piše na navodilih. Pri uporabi v kruhomatu. lp, vanjatajnsek Sporočilo je spremenil(a) vanjatajnsek dne 14. mar 2007 21:15:33

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

14. mar 2007 22:40

Na hoferjevih mokah piše tudi za kruhomat? ham-njam

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

15. mar 2007 7:33

Ja, na zadnji strani v spoddnjem desnem kotu je navodilo za peko kruha v avtomatu. Za čas mislim, da piše za vse enako 2,5-3 ure, tekočina pa se razlikuje od mešanice do mešanice. Sama jo dam vedno malo več.

 

LP

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

15. mar 2007 10:42

Čakajte šele, da se odpre Lidl, nekajkrat sem v A. kupila njihovo Bio mešanico za kruh, ta je bil šele dober, se mi zdi še boljši kot Hoferjev (ali pa psiha dela, ker je pač Bio :). Drugače pa - velja vse kot zgoraj napisano, le da jaz vse pogosteje delam kruh iz te moke po receptu za kruh brez gnetenja. In pride zakon dober, celo na smučariji smo ga improvizirano spekli. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti