Quiche lorraine - recept

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

13. mar 2007 19:24

Potrebuješ:7 jajc, 1/4 l mleka, 1 vanilijev strok, 2 steklenički vanilije (najbrž je mišljen ekstrakt oz. aroma), 1/2 kozarca ruma, 1/2 kozarca vode iz pomarančnih cvetov vode (pojma nimam, ali se to pri nas dobi), 1.400 g moke, 500 g sladkorja v prahu, 230 g masla za kvasec pa: 1 kozarec vode, ščep soli, 42 g kvasa in moko Najprej pripravi kvasec in pustiš, da vzhaja. Medtem v mleku zavreš vanilijev strok, nato v mleko vmešaš še vanilijev ekstrat in pomarančno vodo ter sladkor. Jajca penasto stepeš in vliješ odišavljeno in osladkano mleko, previdno dodaš del presejane moke, kvasec in na koncu še preostalo moko. Testo stepaš pribl. 15 minut, dodaš še stopljeno, a ne prevroče maslo in stepaš toliko časa, da dobiš homogeno zmes. Pustiš vzhajati 2-3 ure, nato še enkrat premesiš in pustiš še 1 uro vzhajati. Nazadnje s škarjami po površini testa zarežeš vzorec, posipaš s sladkorjem v prahu in daš peči na 175-200 stopinj za 45 minut. Upam, da sem vsaj približno pravilno prevedla, saj se francoščine šele učim :))) Po mojem ne bo nič narobe, če boš namesto tega recepta uporabila recept za primorsko pinco: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4835 - poglej drugo slikico. Pa dober tek!

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

13. mar 2007 20:00

Najlepša hvala. lp, vanjatajnsek

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

9. okt 2011 22:54

Zanima me a je katera že pripravila quiche z mesom, recimo koščki piščanca? Preliv iz česa bi najbolj pašal zraven - kisla smetana, mleko, jajca, philadelphija sirček, smetana za kuhanje, kaj drugega? Zelenjavnega sem sicer že delala v različnih kombinacijah in mi je zelo dober. Nekaj receptov sem našla že na tujih straneh, a ker mesa ne jem, si ne predstavljam, katera verzija bi za naš okus šla zraven...

OlivaB

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

10. okt 2011 7:32

Na tesno dam rezine slanine, čez pa karkoli od naštetega ali vse hkrati? 

OlivaB

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. okt 2011 7:44

Ne pretiravaj z ničemer, pa bo najbolje. Tudi pri mesu je tako, da se v tako jed meso pripravi tako, da se skuha, potem se pa skuhano naseljka, da dobiš take tanke mesne franžice. In smisleno v fražicah daš še ostale sestavine, če misliš, da je necessary.

Vendelina jr.

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

10. okt 2011 15:30

KatjaD hvala. Če bi pri ta drugem receptu zamenjala losos s koščki piščanca recimo, bi bilo ok?

OlivaB

peperoncino  

član od: 1.2.2008

sporočila: 38

9. dec 2011 17:50

Nekoliko kasno, pa vendarle, primerno tudi za praznični čas: Quiche-Lorraine. Preplonkala sem s strani kulturnega društva Peter Martinc, http://www.petermartinc.org/novice/quiche-lorraine/.

Ne bodo se jezili, člani so(smo) zelo prijazni. Voila!

 Quiche-Lorraine

250 g listnatega testa, 200 g šunke (prešane slanine, pršuta ...), 2 jajci, 2 rumenjaka, 150 ml mleka, 200 ml kisle smetane, sol, poper, 50 g grojerja (zbrinca...), maščoba za pekač

Razvaljaj listnato testo in ga položi v pomaščen pekač. Testo nekajkrat prebodi z vilicami.

Zmešaj jajca, rumenjake, smetano s soljo in poprom, dodaj mleko, prelij preko šunke (ali prepražene slanine), potresi s sirom in potisni v pečico (190 °C) za 25 do 30 minut.

Quiche z gobami

250 g listnatega testa

50 g masla

1 nasekljana čebula

500 g gob

1 žlica sesekljanega peteršilja

sol, poper

3 jajca

120 ml kisle smetane

50 g naribanega sira

Razvaljaj listnato testo in ga položi v pomaščen pekač. Testo nekajkrat prebodi z vilicami.

Na maslu prepraži čebulo in gobice, odmakni od ognja in vmešaj peteršilj, sol in poper. Zmešaj jajca, smetano in sir, dodaj gobicam in vlij v model. Peci v pečici

(200 °C) 35 do 40 minut.

Čebulni quiche

250 g listnatega testa

750 g velike čebule (ali pora)

40 g masla

3 jajca

250 ml mleka

sol, poper

Razvaljaj listnato testo in ga položi v pomaščen pekač. Testo nekajkrat prebodi z vilicami.

Olupi čebulo in jo nareži na kolobarčke. V posodi raztopi maslo, dodaj čebulo in duši toliko časa, da se zmehča. Zmešaj jajca, mleko, sol in poper, primešaj čebulo in vlij v model. Peci v pečici (220 °C) 20 do 25 minut, da zlato zarumeni.

peperoncino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti