Dopolnilna dejavnost

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

13. mar 2007 11:45

val je napisal/a:
Nebi rada pametovala ,samo dopolnilna dejavnost in popoldanska obrt ni eno in isto,še zdaleč ne,vem samo tolko kolkor ima sestra doma oz ureja še določene reči v zvezi z dopolnilno dejavnostjo na kmatiji,kar precej tega je potrebno da malce začneš--migat--- val
Nič ne pametuješ, vsekakor sta to dve različni dejavnosti. Ena je vezana na kmetijo, ena pa na s.p. Obstaja pa še osebno dopolnilno delo, ki je spet ločena kategorija.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. mar 2007 13:00

ariella, darling, takole gre tole: tudi, če je človek še v najbolj ****y službi z najbolj lousy plačo na svetu, NE SME razmišljati o tem, da bi zadevo kar pustil, dokler nima pozitivnega plana o tem, kaj bo počel po tem. Tvoj plan pa se zdi nekako amorfen - iz pisanja se razbere, da bi nekaj počela dopolnilnega (predvidevam, da na kmetiji). Dopolnilna zadeva je čisto OK izbira, samo jo moraš konkretizirati in moraš biti motivirirana. Recimo, kmečki turizem je lepa stvar, samo moraš biti s srcem zraven, in si moraš sama odgovoriti o tem, ali si ali nisi. Ker bežanje v kmečki turizem zaradi tega, ker imaš zanič plačo - tu jaz pozitivnega momenta ne vidim. Če zadeva nima pozitivnega momenta, potem ni šans, da bi uspela - še zadeve s pozitivnim momentom vedno ne uspejo. In dopolnilna stvar je dopolnilna samo po imenu - v resnici je to resen biznis. H kateremu se resno pristopa. Kako se lotiti začetka biznisa pa se, namesto na kulinariki, lahko podučiš pri naslednji javni instituciji, ki jo, ker je posredni uporabnik javnih sredstev, lahko navajam brez nedovoljenega reklamiranja: www.pcmg.si Poglej, telefoniraj, pojdi na kakšno delavnico, naredi korekten poslovni načrt in se potem odloči. Tule drugače bolj kuhamo... Vendelina jr.

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

13. mar 2007 14:54

pozdravljeni. tudi jaz imam na to temo eno podobno vprašanje. zanima me namreč odprtje wellness centra, pa me zanima ali se to da imeti kot popoldansko obrt. oziroma ali je za to potrebno odpreti prav podjetje, namreč ne vem koliko dobro bi se ta stvar obnesla in namreč ne upam preveč tvegati, zato bi najprej začela bolj z majhnim, šele če bi bilo uspešno bi se potem lahko širila. tukaj je potrebnega res veliko vložka, da ga lagko odpreš saj savne in jazzuziji niso ravno poceni. Že v naprej vam hvala za vsakršno informacijo. vsekakor bom pa vsake vesela. lp brkn83

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

13. mar 2007 15:13

brkn83 je napisal/a:
zanima me namreč odprtje wellness centra, pa me zanima ali se to da imeti kot popoldansko obrt.
Wellness centri sodijo med obrti podobne dejavnosti, druge dejavnosti za nego telesa (93.040). Za to dejavnost izobrazbenih pogojev ni predpisanih, lahko se opravlja tudi kot "popoldanska" obrt. To pomeni, da se prispevki za PIZ plačujejo iz osebnega dohodka in ne iz dejavnosti. Je pa potrebno preveriti pogoje glede prostora (uporabno dovoljenje), higienske minimume in podobno. Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 13. mar 2007 15:13:45

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

13. mar 2007 19:27

Samo še tole bi dopolnila , tudi za dopolnilno dejavnost na kmatiji so kar strogi higijenski zakoni -HACCP-, in tisti ki delamo na tem področju vemo kaj vse vsebuje ,tako da se :kaor je že vandelina napisala: temeljito pozanimaj,kako in kaj .lp val

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

13. mar 2007 19:36

kako je pa s subvencijami in državno pomočjo? ariella

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

13. mar 2007 19:51

ariella_3, ali imate doma kmetijo? Če jo imate ni takega problema odpreti dopolnilno dejavnost; če nimate, me pa res zanima kako ti bo to uspelo. Namreč potrebuješ kmetijo. katti

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

13. mar 2007 21:20

No Val - HACCP ni problem, če je dobro zastavljen, nima pa same zveze z osnovno hig. tehnično ureditvijo. Te zahteve pa so po vstopu v EU kar milejše v marsičem od prejšnjih predpisov. seveda je odvisno tudi od vrste dejavnosti, ki se izvaja. lp Robida

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

14. mar 2007 7:32

Znanci imajo pa na kmetiji ,kot dopolnilno dejavnost gojenje Ameriškega slamnika http://www.trebnik.com/zelisca.php-upam da tkle kej več piše. Nevem pa kako in za kaj ga pridelujejo. val

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

15. mar 2007 13:40

Pozdravljeni. Hvala za informacije. Kje pa bi lahko našla kaj o uporabnem dovoljenju in higienskem minimumu za wellness center. namreč to bi imela doma, v hiši, ločeno od stanovanjskega objekta. Ali je možno imeti wellness center tudi če imaš kmetijo (npr. dopolnilna dejavnost). Ali pa da imaš mogoče turistično kmetijo? Kakšni so potem kaj stroški in dajatve, ter davki? lp brkn83

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti