Dopolnilna dejavnost

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 12. mar 2007 21:50 | ogledi: 4.740 | odgovori: 23

Zelo rada bi prišla v stik z nekom, ki poleg službe doma opravlja kakšno dopolnilno dejavnost (kuhanje, kmetovanje, peka peciva, kmečki turizem, šivanje in popravilo oblačil,...). Zanima me kako se to delo obnese. Ali se da z njim dobro živeti in lahko ostanem doma - da pustim službo ali bi bilo boljše delati skrajšani delovnik ali pa mi morda to odsvetujete(se bolj splača ostati v slabo plačani službi oz. si poiskati novo). Prosim svetujte mi, vaše izkušnje in nasvete mi lahko posredujete tudi preko ZS.

O tem pa razmišljam zato, ker delam v podjetju, kjer so zelo slabe plače in mi je prišlo na misel kaj takega in ker nimam nobenih izkušenj z delom doma bi vas prosila za nasvete.

Najlepša hvala za vse nasvete in pomoč.

ariella

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

12. mar 2007 22:18

Kaj bi pa imela doma za eno dopolnilno dejavnost? val

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

12. mar 2007 22:40

Odvisno kako se znajdeš. Mislim, da službo pustiš nazadnje, ko vidiš kako ti je dopolnilna dejavnost zalaufala pa ne zmoreš več poleg nje še redno zaposlitev.J e pa to zelo delikatna zadeva. Ne podiraj mostov za sabo, lepo počasi pa vidiš kaj bo. Začneš s tistim, ki ti leži potem se mogoče odpre kaj večjega. Redna služba pomeni redeni zaslužek, katera vsebuje tudi bolniški stalež in letni dopust. Želim ti veliko uspeha!!! ham-njam

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

12. mar 2007 23:02

Se strinjam z Ena mš.Dokler imaš vsaj takšen dohodek ,da si lahko plačas osnovne stvari,ter da se ti plačuje za upokojitev ,zdravstvo .Službe ne puščaj,saj si v sistemu,ki ti da vsaj nekaj.Poleg tega pa probaj fušat, pa boš videla kako,ko gre. Saj veš kaj pravi obrtnik.Dokler sem fušu sem imel veliko denarja. balonka

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

13. mar 2007 5:29

Ja, saj zato pa bi rada dobila konkretne informacije od nekoga, ki je že v tem poslu. ariella

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

13. mar 2007 6:56

Moja sestra je doma in imajo -oz delajo na tem da bi imeli dopolnilne dejavnosti--nekaj že imajo , zato se sprašujem kaj imaste doma in kaj bi imela še to kot dopolnilno dejavnost-stric v isti vasi ima pa kmečki turizem ,pa jelene,tako da mogoče te lahko povežem z njimi ,običajno pa če imaste doma kmetijo pomagajo pri tem kmetijski svetovalci . val

smrečica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 62

13. mar 2007 7:31

balonka je napisal/a:
Se strinjam z Ena mš.Dokler imaš vsaj takšen dohodek ,da si lahko plačas osnovne stvari,ter da se ti plačuje za upokojitev ,zdravstvo .Službe ne puščaj,saj si v sistemu,ki ti da vsaj nekaj.Poleg tega pa probaj fušat, pa boš videla kako,ko gre. Saj veš kaj pravi obrtnik.Dokler sem fušu sem imel veliko denarja. balonka
In koga fušarji največ stanejo? Mogoče ostale državljane, ki plačujemo davke, poleg tega pa še subevncioniramo fušarje. Mogoče malo obzirnosti do tistih ki plačujemo davke, prosim lepo in živimo parazite - ki se jim reče fušarji. smrečica

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

13. mar 2007 8:28

No no, dopolnilna dejavnost se ne more opravljati brez potrebnih priglasitev in dovoljenj. Zato še ni vsak, ki želi opravljati dopolnilno oz. ljudsko "popoldansko obrt" fušar oziroma šušmar. To lahko opravlja vsak, ki želi in seveda izpolnjuje pogoje, seveda se pa mora držati ustreznih zakonov tako kot drugi. Tako kot je Val rekla, je odvisno kaj bi želela delat. Če že imate kmetijo, potem lahko določene dopolnilne dejavnosti opravljate na podlagi Pravilnika o vsebini vloge za izdajo dovoljenja za opravljanje dopolnilne dejavnosti na kmetiji. Tam so navedene dejavnosti, ki jih lahko opravljate v omejenem obsegu. Kar se tiče kuhanja, je spet odvisno kaj imaš v mislih. Kmečki turizem, okrepčevalnico, gostilno? Prav tako moraš biti pozorna pri šivanju, ker je to regulirana dejavnost (Obrtni zakon), lahko pa opravljaš manjša popravila oblačil, za katero ni predpisanih posebnih pogojev - mislim pa da moraš odpret s.p. (lahko "popoldanskega") in tega ni mogoče opravljati v okviru kmetije.

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

13. mar 2007 11:12

Smrečica oprosti,če sem te razjezila.Toda moram ti povedat,da te včasi sistem pritisne na to,da moraš zaslužit malo postrani.Poznam veliko takih,ki so imeli obrti,pa so jih zaprli,pa niso živeli od davkoplačevalcev.Verjami mi imam primir v družini. Zato svetujem gospe,katera bi rada imela popoldansko obrt naj se obrne na obrtno zbornico v njenem kraju.Mogoče boš vse lažje ptretehtala . AN

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

13. mar 2007 11:23

Nebi rada pametovala ,samo dopolnilna dejavnost in popoldanska obrt ni eno in isto,še zdaleč ne,vem samo tolko kolkor ima sestra doma oz ureja še določene reči v zvezi z dopolnilno dejavnostjo na kmatiji,kar precej tega je potrebno da malce začneš--migat--- val

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti