Zagovor diplome

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. apr 2010 10:22

Draga Jelenčkova, draga Mateja, verjetno obstajajo fakultete, ki mentorstva dodatno plačujejo, zanesljivo pa ne vse. Se skoraj nagibam k oceni, da je več tistih, ki ne plačujejo. Tako da bi se, če bi profesorji razmišljali po vajino, resnično lahko vprašali, zakaj se sploh ubijajo z diplomanti. Lep pozdrav, Sonja

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

18. apr 2010 10:44

Sonja, ne bo držalo, sisem plač v javnem sektorju je tak in vsak zaposleni se zaveda, kakšni dodatki mu pripadajo. Zato je pa tudi tako, da se starejši in bolj uveljavljeni profesorji ne ukvarjajo s povprečnimi nalogami ampak samo z boljšimi. In drži tvoja ugotovitev, da se zato tudi ne ubijajo z diplomanti, ker imajo dodatkov že tako dovolj. Asistenti pa te skoraj vedno sprejmejo, njim dodaten evro kar veliko pomeni. Nisva si medve z Jelenčkovo izmislili tega, da ne bo pomote. Koliko je dodatek, pa poglej v zakon. Lep dan, Mateja

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

18. apr 2010 10:53

limnol je napisal/a:
... zakaj se sploh ubijajo z diplomanti... Sonja
Mogoče zato, ker je (tudi) to del njihove službe? Issi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. apr 2010 13:36

sorry, sem spravila skozi že nekaj diplomantov, pa še nobenega mentorstva nisem dobila plačanega. Sistem plač v javnem sektorju izkušam na lastni koži, pa lahko gledam v zakon, kolikor hočem. Lep pozdrav, Sonja

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

18. apr 2010 13:52

Da mentorstvo ni plačano, pa ne verjamem. Če bi bilo tako, kot pravi Sonja, zakaj pa se potem profesorji tako trudijo, da dobijo mentorstvo. Če kje ni plačano, je to neizvrševanje Zakona o javnih uslužbencih in Kolektivne pogodbe. zoja2

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. apr 2010 17:44

Nobenih daril....to sugerira čisto obratno od tistega, kar bi rada dosegla... Drugače gre pa takole: na začetku bo predsednik komisije nekaj povedal. Nakar bo povzel mentor in bo mentor ponovil, KAJ piše v nalogi. Potem pa sledi vprašanje kandidat/u/ki, da naj v 15-ih minutah pove svoje videnje, predvsem to, česa ni napisal/a v diplomski in zakaj ne....In potem imaš 15 minut (na resnih faksih se čas meri), da razložiš, zakaj česa ni notri - in to se seveda z metodo negacija obrne tako, da rečeš, tega nisem navedla zaradi tega, ker sem navedal to-in-to, in spet voziš v smer, kamor znaš. Fazon tega je, da n-krat na n- načinov poveš tisto, kar želiš, kar znaš najbolje. 15 minut je, pazi 90 vrstic, ergo to so 3 novinarske kartice in lepo to napiši tekst doma in se ga uči do točke, ko ga boš znala na-pamet in naprej in nazaj. Šele potem boš lahko tako suverena, da boš lahko karkoli zagovarjala. Nič ga ne biksaj s kakšnim powerpointom....ker dokler ne znaš prezentirati stvari, te powerpoint ovira pri preznetaciji. Potem bodo sledila vprašanja. Zaporsi, da ti vsi povedo svoja vprašanja, potem imaš en čas za pripravo in se odgovarja. In še nekaj: Pa na kateri faks pa hodiš, da si tako izven tokov informacij? Pa, saj so objave zagovorov, se gre kakšno poslušat predvsem za to, da se vidi, kako to v resnici poteka.... Pa na vsakem faksu, ki da kaj nase, človek spodbujajo, da gre poslušat zagovore drugih? Pa kaj je danes z ljudmi, da so tako leseni v korist lastne škode in potem vse rešuje kulinarika...? Vendelina jr.

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

18. apr 2010 18:19

Punce, ne se kregat'.

Zoja pa ne potrebuje nasvetov, je zagotovo že diplomirala, saj je tema stara 3 leta.

Katja D.

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

18. apr 2010 18:21

matejac je napisal/a:
Asistenti pa te skoraj vedno sprejmejo, njim dodaten evro kar veliko pomeni. Nisva si medve z Jelenčkovo izmislili tega, da ne bo pomote. Koliko je dodatek, pa poglej v zakon.Lep dan, Mateja

Na katerem faksu pa so asistenti lahko mentorji pri diplomi? To pa prvič slišim, me res zanima.

Katja D.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. apr 2010 19:33

Ajoj, smo se blamirale....ups. Človek eno sekundo ni pozoren, pa že dela neumnosti. Vendelina jr.

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

18. apr 2010 19:36

matejac je napisal/a:
Pri nas tudi ni bila navada, prav nič, opraviš svoje in greš. Komisijo povabiš na kavo, ponavadi gre samo mentor, ker tako ali tako nimajo časa. Mateja

Pri meni je bilo tudi tako.

Mentorju sem res hvaležna, ker katerikoli drugi bi že obupal nad mano, on pa ni. Zahvalila sem se z darilcem domače izdelave.

 

marelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti