Vsa pasirana hrana-juhice najvec

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

tema odprta - 10. mar 2007 10:01 | ogledi: 13.248 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

Prosim vas za pomoc. Moj oce je ravnokar prisel iz operacije hemeroidov in sedaj je to zelo bolece in ne sme jest vse hrane, ampak nekako tako hrano kot je za dojencke. Kaksne juhe naj mu pripravljam..ful sem brez idej...mi lahko kdo pomaga..kaksna hrana ni tezka in da se lahko prebavi in da nima potem se problemov ko gre na odvajanje. To je res mucenje ta vrsta operacije. Nic noce jest, ker se potem boji.

Prosim za pomoc in se Vam ze vnaprej zahvaljujem.

Kaksen receptek al pa nasvet ne bo odvec.

Hvala.

Petra

Visage

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

10. mar 2007 11:21

Ej pikica ni problema.... Predvsem mu kuhaj jedi, ki ne napenjajo.... Spasiraš mu lahko vse, vendar pazi na to , da dobi vitamine in minerale... Špinača, blitva.... Se spomneš stare PREŽGANKE.....malo olčka, prepražiš moko, dodaš vodo, dodaj česen( naraven antibiotik) Skuhaj slez iz riža, dodaj korenje, sej če spasiraš na koncu je vseeno če dodaš malo surevega regrata( za kri- železo)...če pasiraš, dodaj malo pese, krompirja v pire....dodaj malo kuhano malo surovo....zakaj pa ne v spasirano govedino, ali jetrca dodat malo jabolka? Zamisli si, da imaš ti problem, kaj bi si dala v jed?? Mora dobit vitamine in minerale...jaz še vedno prisegam na peso, ...pa kaj če je pire krmpir roza barve??? Ne uporabljaj stvari, ki napenjajo! Fižol, grah, hruške, ....IN ZELO MALO SOLI!!!! Sol oduzema vlago, oz gre pač drugam v telesu, potem je BLATO zelo trdo in ga bo bolelo...torej dieta! Je pa olje zelo dober diuretik, torej malo podmaži jedi, seveda na koncu, !! Petra 1

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

10. mar 2007 13:47

Korenčkova, paradižnikova, bučna, brokolijeva, cvetačna, krompirjeva, blitvina, špinačna juha. Juha iz zimske buče, špargljev, gomoljne zelene, koruze, sladkega zelja, itd. Bologneze omaka in pire krompir. Naj ti v mesnici zmeljejo piščančje meso, pa lahko v istem stilu narediš piščančjo omako oz, katerokoli meso. Pire lahko delaš tudi iz zelene, korenčka, čičerke, leče, itd. Vso zelenjavo brez težav spremeniš v pasirane omake. In taka hrana zagotovo ni težka. Malo še pobrskaj po bazi, sploh med juhami. Boš našla zelo veliko idej, se mi zdi. V skrajni sili pa sokovnik in 14 dnevni "post" na sadno- zelenjavnih sokovih. fresh

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

10. mar 2007 16:30

Hvala vama obema za odgovor...pri nas je bolj navada da jemo bolj mocnato hrano..sploh moji starsi..bolj malo juhic..prisegata na pecenko. Ampak zdaj je pa to res kriza in se bojim, da se mu ne bo se dolgo zacelilo.Ker ko gre na wc je baje za umret ampak ko je pa recimo en dan da se malce umiri pa je malo boljse. Rana se mu zelo pocasi celi. Sele v pon. je bil operiran..ne poznam pa nikogar, ki bi imel tako operacijo, da bi imela se kaksno drugo mnenje. Bomo kuhal juhice. Drzimo pesti za ocka. Hvala in pozdravcek. Visage

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

10. mar 2007 16:41

Čisto običajno hrano(brez vsakršnih pikantnih dodatkov)spremeni v pasirano ali pa čisto drobno narezane ,da res čisto ne pokvariš organoleptičnega izgleda,pa bo oče z veseljem pojedu ,vendar pa glej pa glej da bo dovolj celulozne hrene:zelje,repa,kolerabica ,rdeča pesa,....... da se mu črevesje ne uleni. val

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti