Gobova juha

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

8. okt 2007 16:00

Oh, hvala ti!!! Vsaj ene osnovne količine sestavin in vrste začimb sem potrebovala - potem pa bom že malo po okusu in izgledu delala/kuhala. Marna

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

8. okt 2007 16:33

malenkost, sem našla še eno varianto Gobji golaž Za ta malce neobičjni golaž potrebujemo: 60 dag lisičk ali rumenih griv, olje, 15 dag čebule, rdečo papriko v prahu, paradižnikovo mezgo ali pelate, česen, kumino in pripravljeno juho. Gobe operemo in narežemo. Na olju svetlo rumeno prepražimo drobno sesekljano čebulo, potresemo z rdečo papriko in nato dodamo paradižnik ter gobe. Vse skupaj dobro premešamo in malo dušimo. Dodamo sesekljan česen, solimo in zopet dušimo, dokler se gobe ne zmehčajo. Pripravo lahko dokončamo na dva načina - golažu lahko dodamo na kocke narezan olupljen krompir in zalijemo z juho ali pa postrežemo s kruhovimi cmoki, ki jih kuhane priložimo golažu. Dober tek!

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

8. okt 2007 17:22

bina je napisal/a:
Da ne bom odpirala nove teme, bom kar tukaj vprašala, kaj vse delate iz gob. Jih imam kar nekaj v skrinji, pa bi jih rada porabila na različne načine, ne samo v juhi in z zrezki. Vsak recept in nasvet bo dobrodošel. bina
Po receptu iz tegale linka naredim svinjsko pečenko z jurčki v testu - namesto šunke iz recepta na čebuli popražim in začinim jurčke (lahko tudi šampinjone) in jih ne miksam - vse ostalo kot piše v receptu. Splača se poskusiti. http://www.coolinarika.com/recept/svinjetina-u-tijestu Kristalka

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

8. okt 2007 21:06

Hvala hvala, majamarko - poročam, kaj bo ratalo Marna

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

9. okt 2007 20:23

Mnjami, za prste obliznit je bil...!!! Marna

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

9. okt 2007 20:29

po katerem receptu si potem šla...bo treba sprobat

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

10. okt 2007 15:58

heheh - čist po mojem okusu. Imela sem 600 g štorovk, 1 čebulo, 1 paradižnik, 1 strok česna, lovor, timijan, šetraj, rdeča paprika, kumina, peteršilj. Prepražila sem narezano čebulo in česen, dodala štorovke in začimbe ter vse skupaj še nekaj časa pražila. Potem sem dodala narezan in olupljen paradižnik. Zalila z vodo, dodala sol in kuhala. Ko je voda nekoliko povrela sem še nekajkrat dodala vodo, ker sem se bala, da štorovke ne bodo dovolj skuhane. Na koncu z moko nisem nič zgostila, ker je bilo itak dovolj gosto - vmešala sem samo žlico kisle smetane. Priloga pa je bil pire krompir (tako kot včasih, ko je tak golaž kuhala moja mama). Tega sicer ne pride veliko... izgleda pa bolj kot kakšna gobja omaka, ampak dobro pa je zelo. Marna

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

10. okt 2007 17:53

Torej po štorovke, jih je v naši hosti na tone...jih vsi nosijo ko nori, jaz pa se samo režim, ko vidim vsak dan koga s cajno štorovk hvala Marna...

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

10. okt 2007 19:21

ja, štorovke so zelo dobre - pa ker jih je toliko jih lažje nabereš za tak golaž, ko potrebuješ res veliko količino gob. Jurčke imam jaz raje v juhi ali rižoti, ker je že praznik, da jih najdem nekaj. Ni zakaj. Drugič bom poskusila vkuhat še krompir. Marna

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

10. okt 2007 23:08

Ko je že govor o štorovkah: ali bi bil dober tudi gobji golaž iz obarjenih (kuhanih) štorovk? jankica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti