Flavourshaker

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

tema odprta - 9. mar 2007 8:27 | ogledi: 2.283 | odgovori: 25

He, he... Ga zdaj končno imam. (pač neklasično darilo za 8.marec, ampak glede na to, da ne maram rož in podobnega...). Sem pa presrečna!!!

 

Zanimajo me pa recepti oz. kombinacije začimb, ki se sestavijo skupaj. Ker gre pri Flavourshakerju za podobno varianto kot pri možnarju... ??? Sicer je par variant opisanih, ampak bi rada vedel, š čim vse še marinirate meso, ribe, potresate krompir, sladice...

 

Kakšen namig? 

 

p.s. Včeraj preizkusila zmleti lovorjeve liste. Grejo v prah, če je treba... 

lidka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. mar 2007 9:27

Ja, super je... Jaz sem včeraj na hitro zmlela par stvari...

 

Me pa zanimajo kombinacije. Sploh tiste, kjer se zdraven uporablja mokre stvari ala jogurt, limonin sok, pol pa mnei že zmanjka idej...

lidka

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

9. mar 2007 9:48

Lahko narediš jogurtovo mariando za piščanca: jogurt česen (cela glava) 2 žlički kumine 3 žličke origana 2 žlički rožmarina 1 žlička kurkume 4 žličke harise (jo lahko enako narediš sama iz laške kumine, česna, olivnega olja, čilijev, cimeta in koriandra- stolčeš v pasto, potem pa lahko hraniš v kozarčku z nekaj olja po vrhu. dodajaš jo vsem orientalsko obarvanim jedem od juh do rib) S tem premažeš celega piščanca, ga čez noč mariniraš in potem klasično spečeš. Zraven zelo dobro paše pečen koromač, ki ga samo narežeš, pokapaš z olivnim oljem in pečeš v pečici. Je pa ta zadevica zagotovo priročna pri pripravi vseh vrst indijskih jedi. fresh

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. mar 2007 10:47

kakšna pa je laška kumina?

lidka

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

9. mar 2007 10:53

Lidika, mislim, da se ji rece tudi orientalska, vem pa, da je v nemscini Kreuzkűmmel, ce ti to kaj pove. Po okusu je drugacna od nase kumine. Mislim, da prevajajo laška kumina, nisem pa 100%. Jaz imam dejansko neko avstrijsko varianto, spomnim pa se, da je debata na temo, kje se dobi pri nas, že tekla. fresh

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

9. mar 2007 10:55

meni se pa zdi, da so kumin (vsaj) tri vrste - naša, laška in orientalska. jaz sem zadnjič našla v leclercu orientalsko, drugače sem pa do sedaj uporabljala kar navadno. pa je bilo čisto v redu. nike

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. mar 2007 10:57

Sej tudi jaz sedim in razmišljam o tem, da smo že debatirale o tem (spomnim se pa nič konkretnega...)... Itak bom nakupila začimbe čez mejo, ko se spet odpravim tja, čez Ljubelj...

 

Sej v indijski kuharici trenutno tiščim glavo... lidka Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 09. mar 2007 10:58:17

Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 09. mar 2007 10:59:15

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

9. mar 2007 11:07

popravljam napako! zadnjič v leclercu nisem kupila orientalskega kumina, ampak indijskega (aromatični indijski kumin) - mislim, da je v sklopu tistih kitajskih začimb od kotanyja... nike

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

9. mar 2007 11:25

Lidika, za indijsko kuhinjo bi skoraj vse morala dobiti pri nas. Drugače ti pa močno odsvetujem že pripravljene indijske paste, pa naj bo to tandoori, tikka al karkoli drugega. So katastrofalne in okus sploh ni pravi! fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti