Jabolčna pita

ninika03  

član od: 21.2.2007

sporočila: 6

tema odprta - 8. mar 2007 21:32 | ogledi: 7.206 | odgovori: 5

Prosim če mi lahko poveste, kako delate jabolčno pito, tako krhko s trakovi na vrhu. Testo in nadev posebaj obrazloži. Hvala že v naprej

ninika03

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

8. mar 2007 22:30

tale pita je meni zelo dobra: 6o dag moke 40 dag masla ali margarine 20 dag sladkorja 1 rumenjak 1/2 dcl belega vina limonina lupina ali vanilijev sladkor slaba polovica pecilnega praška dober kg jabolk ali drugega sadja / super so slive - sveže ali zmrznjene/ sladkor za sladkanje sadja in 3 žlici marmelade moko pomešamo s pecilnim praškom, na sredino damo sladkor ga polijemo z vinom, dodamo rumenjak,lim.lupino, maslo, ter zamesimo v gladko testo.Polovico testa damo na dno pekača, ga na pol spečenemo nato ga namažemo z marmelado. Jabolka ali katero drugo sadje malo dušimo, nato pa ga naložimo na pol pečeno testo. Drugo polovico testa razvaljamo oziroma izdelamo trakove in jih položimo na sadje. Pito do konca spečemo. pa dober tek! pat

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

9. mar 2007 16:42

Ka pa moja? TESTO: 50 dag moke (pol ostre, pol mehke) 1 margarina 1 dcl vina (ali voda + kis) 1/2 pecilnega 1 vanili 2 pesti sladkorja 1 jajce NADEV: kisla jabolka, sladkor, cimet, limonin sok Pečeš 1/2 ure na 200 °C Recept je za 2 piti v pekačih 20 x 32 (od oka), dobra pa ko šus. tumpika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti