Margarina

tej@  

član od: 24.6.2005

sporočila: 33

tema odprta - 8. mar 2007 11:51 | ogledi: 3.659 | odgovori: 10

Pojem jo kar veliko,vsak dan za zajtrk...pa me zanima če morda kdo ve, katera je najboljša. Ne mislim najboljša po okusu ampak po sestavinah ki jih ima.Vem da bi bilo maslo bolj primerno, ampak mi nekako ne potegne.Zdaj kupujem. Omegol margarinski namaz.

tej@

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

8. mar 2007 12:28

Mi smo vedno na Rami. JORDI

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

8. mar 2007 12:45

Pri nas ne uporabljamo margarine - za ničesar. Če že, potem maslo, itak pa ga na kruh zeloooooooo malo pojemo. Omegol margarine en poznam. Vem pa, da je po sestavi dober in ustrezen Becel in Vitaquell. LP Zala

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. mar 2007 12:46

zaradi problemov s težo se izogibljem vsakemu mazanju. Možu pa kupijem Becel pro-aktiv, ker pravijo da dejansko dobro vpliva na holesterol. Preverili bomo naslednji teden, ko ima sistematski pregled. Sicer sem pa že parkrat slišala, da je bolje uporabljati kar surovo maslo. Kako in kaj je s tem pa ne vem, saj nikoli ne veš kdo je za takimi trditvami (oz. kdo je plačal raziskavo). Lisa

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

8. mar 2007 13:22

Pri nas se tudi skušamo margarini izogniti, kolikor se le da, in raje uporabljamo maslo, ki ima, vsaj za moj okus, neprimerno boljši okus. Živi

tej@  

član od: 24.6.2005

sporočila: 33

8. mar 2007 15:59

smrk...kaj naj pa potem mažem pod med ali marmelado. tej@

lelči  

član od: 23.2.2007

sporočila: 34

8. mar 2007 16:00

margarina naj bi bila sama kemija.Saj imaš tudi masla zelo različnih okusov.Mi smo zelo dolgo iskali takšnega,ki bi bil vsem všeč. lelči

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. mar 2007 16:07

Za pod med in marmelado uporabljam samo maslo, margarina mi nekako ne paše. Isto za jajčka na oko in za drobtinice za štruklje. Za pecivo uporabljam samo margarino, ker ima maslo zelo izrazit okus, in sicer Cekin, ali pa tisto, ki je pač najcenejša. matilda

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

8. mar 2007 16:27

Najprej so margarino na veliko hvalili, kako da je neprimerno bolj zdrava od masla iz mleka. Potem so pa ugotovili, da pri predelavi nastanejo neke  nasičene-  in neke transmaščobne kisline, ki da so mnogo bolj škodljive od maščob v maslu. Kdove kaj bodo našli jutri  ?

Trenutno velja, da je bolj zdrava tista margarina, ki ima omenjenih maščob čimmanj - med temi je tudi Becel, tudi tisti običajni.  Rama je pa bolj na dnu.

Če vam to kaj pomeni, si pred nakupom oglejte deklaracijo na škatlicah in primerjajte. Jaz se ne grem več in bom jedla, kar mi bo zapasalo, vendar v zmernih količinah.

 

Cila

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

8. mar 2007 16:49

Res, da je margarina ena sama kemija. Pa kljub temu prisegam na Ramo, včasih sem na Petro. Verjetno pa me zaradi margarine, ki so kdaj pa kdaj namažem na kruh, ne bo ravno konec. Cila, se pa s tvojim zadnjim stavkom povsem strinjam. Lepo prazujte, pa ne samo danes.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

8. mar 2007 18:45

Tudi jaz rada namažem med kruh in marmelado kar margarino. Uporabljam pa Delio, kupljeno na Madžarskem. Je nekako posebnega okusa, meni se zdi bolša in ni pretirano mastna, vsaj na deklaraciji tako piše. Na žalost pa se pri nas ne dobi. Pri nas pa kupim, če mi že delije zmanjka kar navadno sončnično margarino iz Hoferja. Moj sin pravi, da mu je tista najboljša, pa še nima najslabših sestavin. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti