Mesna pita, sirna pita, prigrizki iz listnatega testa,...

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. mar 2007 9:51

Odtajati!

Razvaljati!

Razrezati na kvadrate!

Dati gor nadev!

Dobro stisniti skupaj!

Premazati in dati v vročo pečico!

In seveda NE POZABITI POJESTI!

....

 

Se hecam, ampak na začetku sem sama rabila skoraj taka navodila.

S spletne strani vivo catering:

EMPANADAS DE CARNE - MESNI ŽEPKI Potrebujemo: 60 dag govejega mesa, 3 žlice goveje masti, 4 šalotke, 2 veliki čebuli, 2 jajci, žličko timijana, žličko sladke paprike, 10 dag rozin, sol, poper, 2 zavitka listnatega testa, ostro moko in 2 jajci za premaz. Priprava: Meso drobno sesekljamo, jajci skuhamo, šalotko narežemo na kolobarje, čebulo sesekljamo, olive razkoščičimo in tudi drobno sesekljamo. Krompir skuhamo v lupini, olupimo in narežemo na majhne kocke, rozine namočimo v mlačni vodi. Čebulo in šalotko prepražimo na raztopljeni masti. Prepraženi čebuli in šalotki dodamo meso ter dobro prepražimo. Po potrebi lijemo z vinom ali malo vode in dušimo do mehkega. Na koncu začinimo s timijanom, sladko in ostro papriko ter solimo in popramo. Dodamo še sesekljani kuhani jajci, kuhan krompir, olive in namočene rozine. Testo razvaljamo na pomokani površini in z modelčkom izrežemo kroge. Robove namažemo z jajcem, na sredo damo nadev in zapremo. Žepke pečemo na 180 stopinj Celzija 15 do 20 minut. Če nimamo modelčkov, lahko kroge izrežemo s kozarcem in robove stisnemo z vilicami.

 

 

 

Loni Makaroni Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 09. mar 2007 09:53:12

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

9. mar 2007 10:58

kako pa si pripravimo listnato testo??? lidka, tvoja navodila ustrezajo vlečenem testu, mar ne? še vedno mi ni jasno, upam, da me ne boste tepli.........:) pač nimam izkušenj :) ampak te žepke z listnatega testa bi pa res rada naredla... nike

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

9. mar 2007 11:32

Draga Nike, tudi zelo izkušene gospodinje listnatega testa navadno ne delamo same, ampak ga kupimo zamrznjenega (Pečjak, Hokus, Ledo - mogoče sem še kakšnega pozabila). Mišljeno je tisto testo, ki ima v zavitku dva kosa testa kot dve beli opeki (imajo tudi razvaljanega, tisto se hitreje odtali, a meni ni preveč všeč, pa še dražje je). Lonini nasveti pa so popolnoma pravilni in ne morejo biti za kupljeno vlečeno testo, saj tistega na razvaljamo, ampak samo razgrnemo, ker je že razvlečeno. Sicer pa, LISTNATO testo je tisto, iz katerega so kremšnite, VLEČENO testo pa je tisto, iz katerega je štrudel, burek ipd. teta torta

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

9. mar 2007 11:46

ahaaaa... to iz česa je kaj narejeno, sem vedela, une iz trgovin pa sem zamešala. torej jaz razgrnem testo, dam gor nadev, stisnem skupaj - kakor hočem (kot rogljiček, žepek,...?), premažem in to je to? koliko plasti pa dam skupaj? nike

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. mar 2007 12:02

Sama delam vse žepke in druge stvari (zvitke, štrudlje...) iz LISTNATEGA zamrznjenega testa v dveh kosih, ki ga odtajam in razvaljam, potem pa oblikujem po želji. Torej ne le za kremšnite. Mislim, da je tako mislila tudi Loni oz. govorila za tega :) Vlečeno testo v listih mi je dobro le za baklavo, za ostalo mi je pečeno nekako pretrdo, neprožno, in ne naraste zadosti. Če delaš iz njega te drobne stvari pa uporabiš le eno plast, ampak meni to ni to...stvar osebnega okusa pač. katka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. mar 2007 12:08

Nike, po moje si mislila na Loni... lidka

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

9. mar 2007 12:11

lidka, drži. se opravičujem. nike

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

9. mar 2007 12:23

Katka, tisto moje o kremšnitah je bil le primer za uporabo listnatega testa (ker nisem vedela, koliko je Nike jasno), tudi jaz iz listnatega testa delam še marsikaj drugega. Ko pa sem omenila štrudel, sem takoj pomislila, da se bo oglasila kakšna, ki dela štrudel iz listnatega testa. Klasično testo za štrudel in burek je pač vlečeno testo (jufka v Bosni ali filo v Grčiji). Je pa res, da jaz kupljeno vlečeno testo uporabljam npr. za prekmursko gibanico ali kvečjemu za kakšen slan štrudel, za jabolčnega ali češnjevega pa vedno naredim testo sama. teta torta

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

9. mar 2007 15:26

Super ste....res hvala za vse nasvete.

 

lp,

modrijan

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

9. mar 2007 17:36

Jaz pa razmišljam o eni varianti "spomladanskih zavitkov", ki jih dobiš v kitajskih restavracijah - a jih je katera že delala iz listnatega testa - oz. zanima me pravzaprav, če bi bilo možno listnato testo ocvreti? lp, vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti