Vlečeno testo-razočarana gospodinja pa ne ameriška!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. mar 2007 15:44

mijamarija, darling Ne sekiraj se. Moje vlečeno testo je tudi bolj za ne-pokazati in si mislim, da nekega dne ga bom pač osvojila. Vmes se pa šlepam na kupljenega. Je pa moj štrudl vedno deležen pohval in ne deluje časopisno, ker skrbno premažem vse plasti testa, tako, da so sočne. Se mi pa zdi, da je malo grozno, če človek nekaj poskuša narediti in se še uči - vmes ga pa pleme ves čas opazuje in potem, ko zadeva ravno ne uspe, sledi tisto: A TOLE si naredila? Poskusi, če se le da, z učenjem konditorskih veščin takrat, ko ravno ni cela familija na dispoziciji (saj so kakšne šole, pa službene poti?), boš pod manjšim pritiskom. Vendelina jr.

ivvi  

član od: 1.12.2005

sporočila: 9

7. mar 2007 16:28

Pozdravljena. Poskusi pripraviti vlečeno testo po tem receptu. Recept je prepisan iz kuharice Kuhajmo po domače. Recept: 75g moke 1 jajce 3/8 l slane mlačne vode 1 žlica olja Iz teh sestavin umesim voljno testo. Premažem ga z oljem in dam počivati za 1/2 ure. Pokrijem ga z malo ogreto posodo. Počiva lahko tudi več časa, se bolj lepo vleče. To testo se uporablja za kuhane štruklje, če ne daš jajca pa za pečen štrudelj. Lep pozdrav in veliko uspeha pri testu. ivvi

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. mar 2007 16:55

Zdaj imaš idealno priložnost - Dragičko in še Rimljanko zraven. Te bosta ziher naučili. Meni tudi ni šlo, zdaj ga pa razvlečem še po stenah, če bi hotela. jade

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. mar 2007 17:19

Evo, mijamarija, poskrbim za teoretične osnove in naredim pripravo za delo (to je moje rutinsko vsakodnevno delo), dragička pa prevzame praktični del (saj ni, da bi jaz po njeni kuhinji šarila ).

Tiste, ki bi morebitni preostanek izdelkov pojedle, so se pa tudi že javile.  

Dragička, če želiš, me lahko tudi napodiš .

rimljanka

nat75  

član od: 4.4.2006

sporočila: 58

7. mar 2007 17:26

Meni rata tole: pol kile moke pol litra vode malo soli žlička kisa Zgnetem na hitro, ampak mora biti gladko. Pustim pol ure počivat, namazano z oljem, da se ne naredi skorjica. Razvlečem čez celo mizo in čez, tanko kot papir. nat75

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. mar 2007 19:27

Vzemi namensko moko za vlečeno testo od Žita. To je tista modra embalaža z belimi pikicami. Uporabi recept, ki je na vrečki (jajca lahko izpustiš) in uspeh je zagotovljen. Jaz sem ga ravno danes delala in se je vleklo kot pesem. Ga pa zamesim z mikserjem, nato pa ga še ročno obdelam in mečem ob pult. Nato ga dam v vrečko, nalijem notri še olje (kar precej) in ga pustim ene par ur počivat.

Se mi zdi, da je uspeh vlečenega testa v moki. Z nekaterimi mokami enostavno ne uspe.  

Julija

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

7. mar 2007 19:58

Ivvi, pod tvoj preneseni recept se tudi jaz podpišem. In v to knjigo zelo rada pogledam tudi druge stvari.

Mijamarija, tudi jaz sprva nisem znala vlečenega testa narest pa me je ena simpatična gospodinja(kmetica) naučila spretnosti vlečenja testa. Najprej pripravim bolj mehko in voljno testo, ki ga pokrijem z ogreto keramično skledo in tako nekaj časa počiva. Potem testo zvalim na pomokan prtič (na kar odsluženo rjuho) in ga zvaljam v krog v debelini za noževo konico ali malo debeleje. Na to kanem dve do tri žlice olja, ki ga s koščkom testa premažem po celem krogu in še malček počakam. Potem začnem testo diagonalno vleči, sprva s hrbtno stranjo dlani, šele ko je že malo zvlečeno pa še s prsti in testo se vleče in vleče - po želji. Potem pod zvlečeno testo (ga dvignem pod robom) malo pihnem, da se naredi manjši balon, to pa zato da se hitreje posuši. Res pa je da je to treba nekje videti, potem pa je šala mala.  

Veliko kulinaričnih užitkov.  

mamka

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

8. mar 2007 11:11

Hojla! kako ste simpatične in prijazne "bejbe",tole vlečeno testo mi je tako zlezlo pod kožo da sem že čisto obupala.Danes poskusim še enkrat z receptom ki mi ga je poslala Ivvi.Če mi ne uspe pride vpoštev povabilo Dragičke in Rimljanke.Ne vem mogoče je res krivo to da imeam nekakšen strah,ko sem zadnjič naredila po moji oceni dobro testo -, nisem ga zvlekla ampak zvaljala je bilo pečeno pecivo trdo.Zelo rada pečem in kuham, imam veliko družino(7) vse se hitro pospravi tako da ni nič na zalogo delano,ampak tole vl. testo mi je pa dalo vetra.Če vam ne težim preveč sporočim moj uspeh- neuspeh danes zvečer.Mogoče bom malo sentimentalna ampak vse moje uspehe in neuspehe sem nekoč delila z mojo zlato mamo,in jo hudo pogrešam- mogoče je danes prav ta dan. Drage moje želim vam lep dan žena. mijamarija

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. mar 2007 12:51

a lahko kdo še meni pomaga? Vlečeno testo naredim krasno, kar leze narazen - ampak razvleči na tanko ga pa ne znam. Nekje je tanko, nekje so debelejši pasovi, ko hočem razvleči še tam, pa pridelam luknjo. Kako se lotite tega, da je zadeva enakomerno tanka? Lisa

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

8. mar 2007 13:25

Mijamarija, poglej svojo zasebno pošto. Ker je bilo vlečeno testo do pred kake pol leta zame tudi en velik bav-bav, in mi je še sveže v spominu, kaj vse me je zafrkavalo, ti bo mogoče moj opis kaj v korist.

 

Lisa, meni je pomagalo Ivačičevo navodilo: vzdolžno razvaljaj, prečno raztegni. Če zvaljaš testo v en dooolg jezik (iz testa seveda, da ne bo pomote), ga je potem poprek laže enakomerno raztegniti.

 

Lp

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti