Zimske buče

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

tema odprta - 6. mar 2007 21:00 | ogledi: 5.401 | odgovori: 28

Teh dni sem precej zaseden, danes sem bil v Trstu, ja, bil sem v Pescheria Grassilli na Via Carducci, ( se zahvaljujem za vprašanje ), imeli so skuše po 4,2 €, še so migale ( no skoraj ), seveda sem kupil, pol sem se oglasil v pokriti zelenjadni tržnici mal naprej, pri gospe  Gregori Renata, ( to vem zato, ker piše na računu ) ima zelo dobre hruške  po 0,98 € ( ampak pazite, rad se zgodi, da vam vrne kovanec od 500 lir za kovanec 2€, pol ko ugovarjate, seveda zanika, pa kdo bi se kregal ) ima pa tudi buče po 1,2 €/kg, tudi to sem kupil, lep kos cca 1,5 kg. Sedaj nastopi problem: kaj naj naredim s to bučo?

Na  " poletne " buče se " spoznam ", pri meni jih kar nekaj zraste, uporabim jih za " štrudle " sladke in slane, dušim ji s mal čebule+smetana+koper ( za prste polizat ), seveda polnjene.......... ampak tele " zimske ", pojma nimam, le parkrat sem jedel v Srbiji, pečene v pečici ( zelo dobro, kolk se spomnim ), zato, prosim, svetujte kaj. 

ežoj

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

6. mar 2007 21:05

Kot si rekel... pečene v pečici so najboljše: pekač rahlo naolji, nareži na krhlje in v pečico z njimi. Ko so pečene, jih začini s soljo in poprom ter olivnim oljem. Okus buče pride tako najbolje do izraza. Juha iz buč je tudi super. Preden postrežeš, narediš "vzorec" z bučnim olje, dodaš bučna semena. LP Lipa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. mar 2007 21:27

Na koščke narezane, pa par česnovih strokov vmes, zaliješ z vodo, skuhaš, pa potem zmiksaš, dodaš mal smetane, sladke ali pa kisle, pa malo bazilike gre zraven. Poper in sol pa itak. Krasna juha, poljubno gosta. Pogreta je še boljšega okusa.

Kuhane buče lahko zmiksane dodaš moki za kruh, svaljke,.....

Aja, mimogrede, saj so to take, oranžne, malo mokaste buče, kaj?

Doma imam še zalogo svežih špagetaric. Tudi te niso od muh. 

 

 

rimljanka

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

6. mar 2007 23:34

Rimljanka mi prosim zaupaš kako pripraviš špagetarico? lp Neroli

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. mar 2007 5:39

Neroli, jaz jo uporabljam kot ostale. Npr. na rezance naribano. Na malo maščobe popražim čebulo (lai česen, včasih oboje), dodam nakockan paradižnik (ali paradižnikov sok iz zaloge), potem še bučke in pražim, da večina vode izpari. Sol, začimbe: šetraj ali pa bazilika ali majaron ali mešano..... Na koncu malo popra in kisle (ali sladke) smetane.

Zame kuhanje cele ne pride v pošte, ker je doma premalo uporabnikov.

Mi je všeč, ker ima kompaktno meso, pa res se dolgo ohranijo te buče, če jih imaš na toplem, nekje vsaj 10 st. C. Ena predlanska mi je zgnila (bolje, se je kar nekako posušila) šele lani decembra. Sem jo nalašč pustila, ker me je zanimalo, koliko časa bo zdržala.

rimljanka

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

7. mar 2007 6:45

Če kdo rabi recepte za bučke, naj naj mi na ZS pošto posreduje E naslov.

Lp,

kobra 1

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

7. mar 2007 6:45

jaz imam receptov z zimskimi bučami kar precej, ker jih tako jaz kot moj fant obožujeva. pošlji mi tvoj e-mail na ZS, pa ti jih pošljem. nike

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. mar 2007 7:01

Namesto česna dajem v bučno juho čemaž.  Dam ga čisto na koncu.  Pozimi vloženega v soli in olivnem olju, sedaj pa kar svežega.

Lp

Cila

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

7. mar 2007 9:26

Kje se dobi seme za bučo hokaido,tu na našem koncu ne najdem.Sem pogledala med semeni pa nič. Če mogoče katera ve naj mi sporoči. runo01

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. mar 2007 9:33

Sem ga kupila v Baumaxu. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti