Arašidovo maslo

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

tema odprta - 6. mar 2007 13:00 | ogledi: 7.336 | odgovori: 11

Malo pomoči prosim - hčerka je iz ZDA prinesla en kilski kozarec arašidovega masla, ki ga bomo ob sedanji porabi pojedli nekje leta 2015. Ima katera kakšen pameten recept kako zlodeja porabit v doglednem času? Ni preveč sladek, ima bolj nevtralen okus. Hčerka tudi pravi, da so pri družini kjer je bila jedli piščanca s tem maslom, žal pa recepta ni zapisala.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Temo je spremenil(a) tinca dne 06. mar 2007 13:00:59

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

6. mar 2007 14:07

Jaz obožujem arašidino maslo. Sicer pri nas je kar drago, naredila pa sem si zalogo ko sem bila v Ameriki. Dober je za na sladko ali k zelenjavi in mesu. Odličen je v kombinaciji z katero koli marmelado ( palačinke), zelo se poda k poru, ohrovtu, perutnini, razne omakce in namaze. Prepričana sem, da ga bo zmanjkalo pred 2015 letom. POzdrav, antonija

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. mar 2007 14:14

Uh pri meni bi se pa pokvaril :) Sem ga kupila enkrat za probo in se ga nisem mogla znebit, tudi noben ga ni hotel imet :) Men je to kr neki! Sicer pa tole sem zbrskala: Pecivo z arašidovim maslom in čokolado Količini: Za 15 kosov Sestavine: Postopek priprave: 1. Pečica segrejte na 190°C. 2. V veliki skledi zmešajte arašidovo maslo in zmehčano maslo, da nastane gladka masa. Dodajte sladkor, jajca, vanilin. Mešajte tako dolgo, da postane kremasto. 3. Vmešajte moko in sol. Vlijte v pekač in pecite 25-30 min. 4. Ko je pecivo še vedno vroče, ga posipajte s čokoladnimi kščki in počakajte, da postanejo mehki. Pred rezanjem se mora pecivo dobro ohladiti. Sezamova slaščica (baje afrodiziak) V posodi zmešajte eno skodelico mletega sezama z medom. Po želji ga lahko odišavite z vanilijo ali arašidovim maslom. Oblikujte v kroglice in hranite v hladilniku.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. mar 2007 14:35

- kukiji, poglej pod "peanut butter cookie recipe", pa boš dobila vsega vraga ven, pa - polivke za sladoled - v glavnem daš to maslo, pa smetano, pa sladkor in zavreš in preliješ po sladoledu, ko se shladi - ali pa vroče, če ti je ljubše. - sladoled se tudi da naredit iz njega - lahko ga dodaš tudi omakam ali marinadam za meso, kako žlico ali dve, jih malo poveže in ker ni sladek (če ni kupila sladkanega), čisto paše. Veri

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. mar 2007 14:37

Peanut butter & jelly - to jedo Američani - sama pa tega nisem ravno zmogla - se mi je zdelo preveč nasitno. Se bi pa dalo to porabiti na naslednji način: - piščančje meso pomariniraš v mešanici masla in pripravljenega curryja za belo meso - ni ravno zelo vzhodnjaško, ampak je čisto znosna kulirarična eklektika; bodisi kot piščančji fileji, lahko pa kombiniraš tudi z rižem (na razne načine) - namesto curryja daš lahko tudi muškatni orešček in ingver "Francoski krompir" - to je tista oznaka, ko se star krompir porablja: Krompir narežeš (tako kot bi narezala za k ribi v pekaču). Tako narezan krompir kuhaš 30 minut, odcediš, potem pa pečeš v ognjevarni posodi, kamor položiš naslednje: Krompir, rezine sira, plast mletega mesa, pa daš malo masla gor in pootem spet s krompirjem do konca...tako da je na vrhu spet sir - kar pečeš 30 minut na 180 stopinjah. Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. mar 2007 14:40

Tisti penaut butter and jelly sendvič, moja prijateljica je vmes dala še narezano banano,  pa tudi meni ni šel po grlu. Se mi je za dolgo zamerilo to maslo, nato pa sem ga tudi sama dobila eno kiblo. Potem smo pa začeli eksperimentirati. Največkrat naredim kar kukije po tem receptu:

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3258

 

 Pa ne pozabi vmešati zraven belega mesa še malo celih arašidov, prav prijetno zahrusta pod zobmi.

Loni Makaroni

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

6. mar 2007 14:42

Sem šla malo poguglat - na ameriške strani - če ti niso čauhnjeni. Vse je low fat, low sodium, low nevemkajševse-- pol pa vržejo zraven cuker, no res da rjav, pa svoje cereals, pa kečap... Nič čudnega da jih ima pol preveč kil. V večini jedi so vse te naštete surovine... nič čudnega da nam je, kljub vsemu vajenim kolikor toliko naravne hrane njihova hrana zanič. Po moje bom vrgla kar kakšno žlico v muffine, pa kakšna marinada za piščanca... Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

6. mar 2007 15:01

Sate omaka za k piščancu na žaru - božansko. Recept imam žal doma v knjigi, vendar ga lahko najdeš tudi na internetu. Podobna polivka je krasna tudi za k praženi zelenjavi (v indoneziji rečejo temu gado gado). strelka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. mar 2007 15:19

Na hitro prepraži na kocke narezane mlade bučke, dodaj malo začimb in naribanega sira. Z maso napolni tortilje in čez polij omako iz arašidovega masla in malo strtih bučnih semen. Jaz reč kar namažem po napolnjeni tortilji in dam toliko v mikrovalovko, da se maslo malo razleze. Božansko je. Če vam bučke ne grejo v slast naredi z gobicami ali kako drugo zelenjavo, arašidovo maslo z bučnicami paše na vsako. lp Vesna

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

6. mar 2007 17:45

Joj,moji ga jedo z žlico.Pazim ga 1 dan,potem ga itak ni več. ham-njam

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. mar 2007 20:20

Vendelina.

*ebiga, tebe za prebrat, moram slovar poiskat (  eklektik - tist, ki ne zna kuhat ).

Drugač, krompir, rezine sira, plast mletega mesa............. in potem s krompirjem do konca, se s tujko ( menda  grškega izvora )  imenuje : musaka ( musaka = jed, ji je ni naredil eklektik )

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti