Čokoladni obliv

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. mar 2007 11:16

Ežoj, dragi kulinarični prijatelj, moje glazure so bile tudi bolj na mat varianto in enkrat se mi je še pena od sladkorja notri poznala (ni bilo posebej fotogenično), potem sem pa na hrvaškem kulinaričnem sajtu prebrala točno ta nasvet in od takrat naprej so moji glazurni izdelki res bleščeče sijoči tudi po tem, ko so bili v hladiniku. Glazura se lepo drži testa, nič ne poka in zelo lepo se reže. Poskusi. Tisti, ki je spraševala o belem oblivu. Bele čokolada je v bistvu kakavovo maslo in se lepo topi nad paro. Je pa odvisno od proizvjalaca - ene čokolade so raztopljene bolj ali pa manj viskozne (upam, da sem napisala prav - gre za to, da ene bolj, druge pa manj kapljajo od žlice). Tiste, ki bolj kapljajo od žlice - tistih ni treba nič kombinirati s smetano ali pa kokosovim maslom - kar lepo premažite torto. Tiste, ki pa so raztopljene bolj goste, tiste pa velja malo s smetano razredčiti. Vendelina jr.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. mar 2007 17:06

Čokoladno smetanovi kremi se reče francoska krema ali lahka francoska krema. Odvisno od razmerja čokolada-smetana in ali jo potem stepamo ali ne. Predno torto režem, vedno nož potopim v vodo in meni potem to ne dela problemov, verjamem pa, da nekaterim ne gre čisto brez loma. Nož pa je oster, da bi se lahko z njim brila če bi bilo treba. V soboto je bilo na ne vem katerem radijskem probramu povedanega kar veliko o čokoladi. Če je katera poslušala je marsi kaj izvedela. To recimo, kako se čokolada pravilno hrani, da praviloma ne gre skupaj z maslom ker ima preveč vode......... lp Vesna

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

7. mar 2007 17:16

Jaz pa nič ne mešam v mikrovalovki, samo segrevam 1 minuto čokolado in maslo. Moram pa povedati, da na koncu zadeva ni popolnoma raztopljena, zato potem vse skupaj fino premešam do končnega tekočega stanja. In obliv mi je super...

nat75  

član od: 4.4.2006

sporočila: 58

7. mar 2007 17:22

zelo kalorično, ampak uspe: kolikor jedilne čokolade, toliko margarine, se pravi 1:1, stopljeno v mikrovalovki med obveznim mešanjem, nikakor ne sme zavreti. Za podlago čisto na tanko, ampak res na tanko marelična marmelada (da se lepše prime in ne pronica v biskvit), nato čokolada in to je to. Če režeš z nožem, namočenim v toplo vodo, se lepše reže. nat75

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

13. maj 2009 11:42

Jaz pa imam ravno nasprotno težavo. Rada bi raztopila čokolado/obliv brez primesi (maslo, olje,...) in s to čokolado oblila sadje, ampak tega enostavno ne morem potopiti v čokolado, ker je pregosta. Če dodam malo olja, pa se obliv prehitro stopi na sobni temperaturi. Kako naj pripravim obliv? Jagoda Sporočilo je spremenil(a) Jerča dne 13. 2009 11:42

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. maj 2009 11:53

Čokolada je čokolada, obliv pa obliv. Obliva brez dodatkov čokoladi ni. Zato čokoladi tudi dodajamo smetano, maslo ali olje, da s prelivom lažje ravnamo. Da bi se na sobni temepraturi hitro stopil? Poskusi s smetano, ampak s polnomastno, sicer bo preliv preredek. Ali pa kupi že pripravljen obliv, tam so vsa razmerja, kot morajo biti, samo malo segreješ in namakaš sadje, pa še strdi se hitro. Mamamia mamamia

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

13. maj 2009 13:04

Glazura za sacher torto NIKAKOR ne more (ne sme) biti narejena iz smetane in čokolade, ampak iz sladkorja, vode in čokolade. To je potem sacher glazura. Tisto, kar pa opisuješ ti, Vendelina, pa je navadna čokoladna glazura za navadno (čokoladno) torto. s0ncek*

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

13. maj 2009 13:22

Se strinjam z mamamio.

Jerča, kupi Gorenjkin temni čokoladni obliv in ga samo raztopi nad paro ali MV ob stalnem mešanju in bo enkraten za pomakanje sadja. Lahko pa kupiš tudi čokolado za fondue, ki se dobi v raznih Hoferjih in Lidlih.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

13. maj 2009 15:06

jerca, cokoladi dodaj malo kokosove mascobe, ali pa uporabi obliv, kot je predlagala katka. LP, R.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti