Čokoladni obliv

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

6. mar 2007 14:46

Čao, meni ni nikoli uspelo stopiti čokoldae v MW, je vedno postala kašasta - to je zaradi prevelike temperature oz. pregretja. Sedaj pa znam - nalomim jo, dodam potrebne sestavine( maslo, mleko, smetano...odvisno kaj želim) in segrevam na srednji moči 1 minuto. Nato jo premešam, glede na trdoto (in količino) še podaljšam za 10-20 sek, nato pa pustim še kako minutko, dve v pečici, da se popolnoma razpusti. Torej - trik je v tem, da jo ne segrevaš preveč in predolgo, pač pa pustiš, da se po segrevanju sama razpusti, torej jo kar pustiš v pečici- kar je v bistvu fora MW pečice. Takšen postopek je res simpl, nič ni packanja. Je pa res, da do nedavnega tudi jaz nisem nikoli uspela narediti dobrega obliva v MW. Lep pozdravček, S.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. mar 2007 16:49

Če čokoladp topite v mikrovalovki jo morate obvetno premešati vsakih 20 sekund. V nobenem primeru je ne smete segreti čez 30 stopinj. Ima sicer malo višjo delavno temperaturo, ampak ziher je ziher. Če jo kljub vsemu pregrejete jo hitro tabelirajte na delavni površini in ko se bo strdila bo spet dobra za uporabo kot prej. Čokoladni obliv jaz vedno delam z oblivno čokolado, katero samo raztopim in oblijem torto. Če ga nimam na zalogi pa kupim jedilno čokolado in ji primešam olje. Nikoli pa se ne grem takole na 10 ali 20 dag. Vedno jo stopim veliko, torto oblijem na mreži in kar je odveš itak steče čez mrežo. Odvečno čokolado poberem in jo imam za naslednjič. Ko se obliv posuši, torto s paleto prestavim na željeno mesto. lp Vesna

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. mar 2007 19:56

Vendelina jr. je napisal/a:
Jedilna čokolada + sladka smetana se grejeta in čokolada se tudi topi nad paro in to se lepo počasi meša in dobiš izvrstno in predvsem bleščeče sijočo glazuro. Za sacher torto porabim približno 20 dag čokolade in cca 2 dcl sladke smetane. Vendelina jr.

Vendelina,

tole ti ne verjamem na besedo, preveril bom. Prelive s čokolado delam z maslom/margarino in nikoli ni  " bleščeč in sijoč ". To naj bi bilo odvisno od vsebnosti vode, in te ( vode ) je v smetani več kot v maslu/margarini. 

Delal sem poskuse na pralinah, poskusil sem tudi s čokolado brez kakršnih koli dodatkov, in nikoli ni uspelo ( da bi dobil  " bleščečo in sijočo glazuro ").

ežoj

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. mar 2007 20:12

S čokolado in smetano lahko dobiš izvrstno kremo, ni pa to glazura, sploh pa ne sijoča. Bistveno za čokolado je, da jo hranimo v temnem prostoru, idealna temperatura za hrambo pa je 18 stopinj. V hladiniku čokolada izgubi vse lastnosti dobre čokolade. Če s take čokolade delamo obliv ta ne bo nikoli sijoč. lp Vesna

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

6. mar 2007 20:53

Meni pa čokoladni obliv vedno bolje uspe odkar ga pripravljam z rastlinsko mastjo, tudi sijoč je bolj kot prej, ko sem ga delala z margarino. Pri nas obožujemo sladice s čokoladnim oblivom, otroci do čistega poližejo tudi vse posode in nihče se prav preveč ne sekira, če obliv ni lepega videza. Da bi se pa ohladil in strdil - to je pa možno samo če sladico skrijem. Pesnica

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

6. mar 2007 22:26

Tudi jaz delam s čokolado in smetano in res pride krasen, sijoč obliv, pa še lepo se reže (čeprav Reca pravi, da to ni obliv ampak krema ).

Reca, kako se pa reže taka torta, če obliješ samo s čokolado? Se preliv nič ne lomi? 

stana

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

7. mar 2007 8:17

Ja, a ga samo jaz delam z oljem? Na 200 g čokolade kakšne dl olja. Preliv je trd in sijoč, a so ne lomi. Tatjana

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. mar 2007 8:40

Tatjana nisi edina. jade

lelči  

član od: 23.2.2007

sporočila: 34

7. mar 2007 8:45

A je že kdo poskusilčokoladni obliv iz bele čokolade? lelči

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. mar 2007 8:54

Enako ga naredim kot s temno čokolado. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti