Trdo blato

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

6. mar 2007 12:15

Meni so pri sinu svetovali zelo sladkan kamilični čaj (ko je bil star dva meseca, se mi zdi) in spomnim se, da ga je enkrat zelo lepo odprlo. Super pa pomaga kakšen 100% jabolčni frutek ali pa Biotopov sok iz kmečkih jabolk. To je jabolčni sok, ki je direktno ustekleničen. Pri drugih 100% sokovih piše, da so narejeni iz zgoščenega (jabolčnega) soka. Sicer nimajo dodatkov (citronska kislina, sladkor itd), ampak to ni isto.

barka  

član od: 8.6.2005

sporočila: 13

6. mar 2007 13:08

Tudi mi smo imeli težave pri hčeri, kakala je enkrat na teden, rekord je bil 12 dni. Pediatrinja je rekla, da to ni nič nenavadnega, da pač dobro izkoristi mleko. Ko je bila stara približno 3 mesece, pa sem ji začela dajati sok stisnjene pomaranče, kar ji je zelo pomagalo. Smo pa imeli tudi srečo, da ni imela krčev pa svežem sadju. lp barka

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

6. mar 2007 14:01

Naša tamala je zdaj stara 2 leti in tri mesece. Kaka v povprečju 2x na teden, včasih več, včasih manj. Jaz sem že skoraj doktorirala zraven te tegobe, poskusili smo že vse mogoče, zdaj smo se pač sprijaznili, da to pri njej tako pač je. Ko se pogovarjaš z drugimi starši, pa vidiš, da je to težava pri ogromno malčkih. Stvar se uredi nekje do 4. leta.

Lahko povem, kaj vse smo poskušali mi in kaj naj bi pomagalo. Seveda vse te metode še vedno s pridom uporabljamo.

- pitje vode (to pri naši tamali ni problem, ker spije cca. 2 litra na dan)

- sveže stisnjen pomarančni sok

- laneno seme: če je celo, ga čez noč namočiš, odcediš in daš piti laneno vodo, seme pa zamešaš v jogurt; ali pa ga zmleješ in daš v hrano kar tako. /1-2 mali žlički/

- suhe slive: isti potopek kot pri lanenem semenu, ali pa daš jesti kar suhe slive same brez namakanja /2-3 slive/

- jabolko na tešče, navrh pa jogurt

- jabolko naribaš in iztisneš sok. Pri jabolku moraš paziti, da ne oksidira, ker sicer zapira.

- močno sladkan kamilični čaj

- donat ali štefanov vrelec /1-2 dl na dan/

- sirup Isilax ali Portalak (lekarna) po navodilu na škatli

- čimbolj raznolika hrana

- v skrajnem primeru svečka

Mi smo pri naši tamali poskušali z vsem naštetim. Verjetno sem kaj celo pozabila. Še najbolj, se mi zdi, ji pomagajo suhe slive. Nekaj časa smo se strašno sekirali, zdaj pa smo se nekako sprijaznili, da tako pač je, saj sicer je popolnoma zdrava.

LP

Anja

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

19. okt 2007 14:21

Jaz imam enake težave pri 5,5 mesečni hčerki, zato ji dam slivovo kašico in najbolj pomaga. lahko namočiš tudi suhe slive in mu daš piti to vodo. katra55

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

19. okt 2007 17:53

Na tem forumu smo pred kratkim že govorili o tem: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1111 Naš fant ima še vedno težave s tem. Ko opazim, da spostaja blato bolj trdo, mu hitro dam sparov jabolčni-češnjev sok natur pur in jaboljčno kašico, pa se blato zmehča. Potem mu dajem spet nekaj dni normalno hrano (zabeljene sadne in zelenjavne kaše), dokler se ciklus ne ponovi. Hkrati pa skrbim, da čim več pije. Čim manj skrbi s k..... želi katjushka

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

19. okt 2007 22:48

lelči je napisal/a:
najprej lep pozdrav,sem nova čeprav vas spremljam že nekaj časa saj zelo rada kuham in pečem peciva,sedaj bom pa lahko še malo poklepetala. imam šest mesecev in pol starega sina ,pridno že jeva gosto hrano imava pa problem-zelo trdo blato in kakava vsak drugi dan.poskusila že vse mogoče kar je pač možno pa nič ne pomaga.ima kdo kakšen predlog. lelči
Problemi s prebavo nastanejo zaradi premalega vnosa tekočine v telo. Par žličk navadne vode mu pogosto daj. Tudi odrasli imamo probleme s prebavo, kadar premalo pijemo. Sladki čaji ne bodo pomagali, edino voda. Ne boj se, ne bo mu škodovala, le pomagala. seherezada

tako  

član od: 4.8.2005

sporočila: 41

31. maj 2008 22:58

probiotični jogurt pomaga, če dojenčej trdo kaka tako

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

5. jun 2008 21:30

janežev čaj odpira, kumina zapira. LP Lipa

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. jun 2008 22:24

Pri nas se je pa Nejc enostavno odločil, da ne bo več kakal. Mala trma, se je tega držal. Lani na morju. In vleklo se je do februarja letos. Mami in ati na kolenih, k psihologu po nasvete, jaz sem ga dobesedno izsiljevala s pomočjo pri pekariji. Nekajkrat so šli tudi na urgenco in so ga klistrirali. Ta mali  je izjavil, da se mu je vse skupaj doapdlo in da pride spet. Seveda je šel. Enkrat se je pa kar odločil in šel  na školjko.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti