Trdo blato

lelči  

član od: 23.2.2007

sporočila: 34

tema odprta - 5. mar 2007 21:41 | ogledi: 8.856 | odgovori: 21

najprej lep pozdrav,sem nova čeprav vas spremljam že nekaj časa saj zelo rada kuham in pečem peciva,sedaj bom pa lahko še malo poklepetala. imam šest mesecev in pol starega sina ,pridno že jeva gosto hrano imava pa problem-zelo trdo blato in kakava vsak drugi dan.poskusila že vse mogoče kar je pač možno pa nič ne pomaga.ima kdo kakšen predlog.

lelči

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

5. mar 2007 22:12

kaj pa morda zelo zelo zelo sladkan kamilični čajček? lp veverica cak

BettyLu  

član od: 29.5.2006

sporočila: 24

5. mar 2007 22:21

sicer se ne spoznam na otroško prehrano....mogoče bi poskusila s suhimi slivami namočnimi v vodi...ali pa z mletim lanom zamešanim v hrano...mogoče bo kaj od tega pomagalo ;)) BettyLu

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

5. mar 2007 22:40

Moja hčerka je imela enak problem le,da je bila starejša.Problem smo rešili na takšen način,da smo kupili sokovnik in smo ji devali piti sveži sok.prebava se ji na takšen način uredila.Tudi jaz imam probleme in takrat pojem kivi in je potem bolje.Ker pa tukaj gre za šest mesečnega otroka misli da sadje in zelenjava mora imeti učinek. mamazeljka

naschkatze  

član od: 20.3.2006

sporočila: 10

6. mar 2007 0:14

Sva imela pododben problem - samo da je bilo trikrat na dan par bobkov v plenici. Banana in korenje zapirata, tako da sva ju na zacetku povsem izpustila. Veliko tekočine pa sveže (ne rjavo) jabolko, hruške...., nekateri so mi svetovali tudi mlečni sladkor (se dobi npr. pri DM med otroško hrano) samo nisem nikoli poizkusila, ker sem načeloma proti sladkanemu čaju - ampak morda v skrajni sili... Zanimivo je to, da se je sčasoma zadeva uredila več ali manj sama od sebe. Morda je prebava rabila določen čas, da se navadi še na kaj drugega kot materino mleko..? Pa veliko sreče! Vanja naschkatze

RONIKA  

član od: 24.12.2006

sporočila: 14

6. mar 2007 1:15

še malo mojih izkušenj, sem imela podobne probleme z mojim otrokom in sem prebirala vse mogoče knjige in se posvetovala z zdravnikom! Iz knjig in tudi od zdravnika sem izvedla, da je pri malem otroku to normalno, da gre na blato petkrat na dan ali pa enkrat na štiri dni. Pri mojem se je s časom to normaliziralo, samo povem svoje izkušnje! RONIKA

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

6. mar 2007 6:51

Z odgovorom me je že "naschkatze" prehitela.

Ti pa priporočam, da pri previjanju sinčku masiraš trebušček v smeri urnega kazalca. Seveda mu ga prej naoljiš. Istočasno nekajkrat naredita še vajo, ki pomaga črevesju za izločanje. Nogice stegni in mu jih potem pokrči, da so kolenčka čimbolj blizu trebuščka.

Naš starejši je imel izredne težave (trdo blato) z izločanjem in smo mu tako zelo pomagali. Ko se je pričel napenjati sem ga takoj odvila in na ta način pomagala. Tako se je že kot dojenček navadil na čisto planičko in pred enim leto je bil že brez. Po tej izkušnji smo odvadili planice tuidi mlajšega, čeprav z odvajanjem ni imel težav.

 Lp

kobra 1

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

6. mar 2007 7:38

Voda mehča blato. Veliko tekočine, torej in bi moralo biti bolje. Sonja

lelči  

član od: 23.2.2007

sporočila: 34

6. mar 2007 8:54

hvala za nasvete ,sva poskusila skoraj vse od naštetega ,razen mlečni sladkor ,ampak sem tudi jaz proti sladkanemu.masirava se redno,se ne spomnim kdaj je nazadnje kakal sam ne da bi bil odvit. kaj pa se tiče tekočine komaj kaj spravim vanj saj flaške sploh noče ,koliko gre po žlički.bom probala res čimveč tekočine in še naprej masirat pa kot pravite se bo najbrž uredilo .edino glede svežih sokov ,do sedaj sem vse vsaj malo prekuhala, kaj mislite vsaj sveži jabolčni sok bi mu lahko dala? lelči

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

6. mar 2007 8:57

sveža hruška in doma stisnjeni sokovi, to je pomagalo nam, kopel in kompletna masaža da se otrok popolnoma sprosti,.... plopsa

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

6. mar 2007 10:21

Čao, po mojem je težava sigurno v tem, da spije premalo tekočine, če praviš, da vam to nikakor ne gre. Je res, da je za malega otročička nekako normalno, če kaka trikrat na dan ali pa na dva dni, samo če je blato zelo suho, je to lahko problem, ker lahko pride tudi do kake poškodbe (kar pomislite, kako je hudo, če ti kaka žilica tam zadaj poči zaradi napenjanja). Torej, veliko več tekočine, kamilice tudi lepo pomirijo in omehčajo. Je imela tudi sestra tako težavo z sinčkom in vem, kako je bilo hudo, ko je dobesedno luščila blato stran. To je res hudo za otročička. In seveda zaenkrat stran banane in kuhan korenček, vsaj dokler se stanje ne "porihta", ker oboje zelo zapira. Namesto tega raje kak sadno-zelenjavni sokec, po možnosti domač, seveda če sta z uvajanjem hrane že tako daleč. Če še dojiš, pa moraš tudi ti veliko veliko piti, kar pa itak veš. Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti