Toskana

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

tema odprta - 5. mar 2007 12:52 | ogledi: 10.052 | odgovori: 49

Mogoče je že kdo od prisotnih bil v Toskani?! Odločamo se, da bi del lotošnjih poletnih počitnic preživeli v Toskani. Vsaka informacija (kam, kako, s kom, cene) je dobrodošla.

Hvala!

K

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

5. mar 2007 13:20

Poglejte programe katerih naših agencij, 4dnevni povzamejo tipiče značilnosti pokrajine. Če potujete sami, lahko ostanete v določenih krajih več časa, kar za Toskano priporočam. In če že greste tja, ne smete izpustiti Elbe, prelepega Napoleonovega otoka na morju. Za kakšno informacijo več vam lahko odgovorim na ZS. Mateja

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

5. mar 2007 13:34

Sem že pregledala ponudbe naših agencij. Večinoma nudijo samo 3-4 dnevne izlete. V mislih sem imela najem kakšnega apartmaja ali pa kakšen mali hotel, potem pa s kolesi naokoli. Mateja če imaš čas mi prosim napiši kaj več. LP K

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

5. mar 2007 13:50

Karmina midva sva šla pred 2 leti v Toskano - na svojo roko, pač malce kampiranja, 2 noči v hotelu v Firencah, no precej švoh zadevi ampak cenovno temu primerno, ti pa svetujem da greste že v juniju ali septembru, ker je poletje dol vsaj zame nevzdržno - je bilo takrat v firencah po 35 stopinj in samo voda je bila naj:)

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. mar 2007 15:21

Vroče je res vroče, ampak jaz sem brez problema zdržala. Smo se pa tudi z vlaki podili okol, tako da smo imeli vsaj malo klime. Cene so tudi kar zasoljene, smo pa mi kar uspešno barantali. lp Vesna

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

5. mar 2007 19:44

Mi smo šli pred nekaj leti z avtodomom in nam je bilo zelo všeč - hiško voziš s sabo, jo parkiraš, kjer ti paše in potem po okolici šibaš z bicikli ali peš. Mi smo bili 5 dni (brez vožnje), pa bi bili brez težav dlje - je zelo lepo. maja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. mar 2007 19:55

Bila organizirano preko službe in privatno z lastnim avtomobilom, to slednje mi je bilo precej bolj všeč, spali pa smo, kjer je bilo, med drugim tudi v enem samostanu v bližini San Gimignana, zakon, to nočitev mi je častila prijateljica. Drugače pa je resnično potrebno barantanje.

Loni Makaroni

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

6. mar 2007 10:47

bila lani septembra s svojim avtom in sotorom. vreme toplo, nekaj dni pa na elbi mocno dezevje. firence - siena - monteriggioni - san gimignano (tega ne smes spustit!!!) - le crete - chianti - elba - pisa. cene v firencah so obupno visoke, potem bolj ko gres proti jugu pa se malo umiri. za firence je dober kamp v kraju san martino di sieve (ali nekaj podobnega) kjer imajo tudi odlicen designerski outlet cca 20 km severno od firenc. do centra gres potem z vlakom ali avtobusom - parkiranje je itak drago, pa se prometna gneca je obupna. v sieni je kamp blizu centra poleg bolnice v center gres z busom. cez manjsa mesta kot so monteriggioni in san gimignano moras z avtom isto velja za pokrajini le crete in chianti. le crete je vsekakor precej lepsa. na elbo gres s trajektom, cena ni visoka ce kupis pri mobyju vnaprej preko interneta. otok je majhen, vse lahko z avtom zlahka prevozis, lahko gres tudi v hribe. je pa kar precej turisticna (vsaj v primerjavi s korziko). pisa je bolj ali manj brez veze. upam da ti bo tole pomagalo. lp. anja

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

19. mar 2007 9:02

Jaz sem že bila in pokrajina je čudovita. Splača se oditi vsaj enkrat. No jaz sem enkrat bila in imeli smo se res lepo. V načrtu imava z možem še enkrat obiskati, vendar z motorjem, to more biti šele užitek. Za cene se moraš pogajati, kot povsod, ni pa pretirano drago, glede na turistični kraj. Splača pa se vse pogledati, če le čas dopušča. Meni je bila najlepša Elba. Lep dopust. lp Winnie

Aisha  

član od: 19.7.2006

sporočila: 77

19. mar 2007 9:17

Me kar veseli, da se je odprla ta tema, tudi jaz nameravam za prvomajske praznike v Toskano in tudi meni bo vsaka informacija prišla zelo prav, tudi o tem v katerem hotelu se splača prespatim kaj se splača ogledati in podobno. Se že vnaprej zavhaljujem vsem, ki boste kaj napisali in nama s tem obema s Karmino zelo pomagali. Aisha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti