Toskana

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

3. mar 2008 23:05

Mi smo že dve leti zapored 1.majske praznike preživeli v Toskani. Mislim, da jih bomo tudi letos. Preko Intours agencije najamemo hišo za 8 oseb, ker gremo skupaj z našimi prijatelji. Predlani smo bili v hiši 9 km južno od Firenc, lani pa malo bliže San Giminiana. Vile so lepo opremljene, skoraj vsaka ima zunanji bazen, ki pa je odprt pa 15. maju. Lani smo plačali na družino okoli 400 EUR za 3 nočitve. V tem času je najem bistveno cenejši kot v poletnih mesecih. Iz vile se vsak dan odpravimo na izlete na različne turistične kraje, seveda pa nikoli ne izpustimo Firenc in San Giminiana. Zelo zanimive so tudi manjše vasice na vinorodnih gričkih, kjer se splača obiskati tudi kmečke turizme. Toskana nudi ogromno možnosti in ob vsakem obisku najdemo nove kraje, ki se nam vtisnejo v spomin. atic

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

4. mar 2008 11:44

Hvala lepa za vse izkušnje!! Bod zelo dobrodošle! Noel

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

4. mar 2008 12:36

Reca, všeč mi je tvoj slog potovanja (ker je zelo podoben mojemu), midva uporabljava šotor. Avtodomi se mi ne zdijo praktični. Sem pa že premišljevala o preureditvi avta. Kakšnega pa imata? Kako je preurejen? Danca

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. mar 2008 13:52

Najin stroj je nissan terrano. Ven dava obe vrsti sedežev in mož je naredil lesen posteljni pod, na katerega gre pena, rjuha..... Jaz sem naredila okrog zavese in to je to. Za prtljago je prostor pod podom, kuhava itak ne sama. Zadeva je zelo komot. Zadaj je prava francoska postelja, brez mučenja in krotovičenja. Na ta način sva že ogromno prepotovala in seveda tudi videla. lp Vesna

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1565

19. apr 2010 10:07

Obujam tole temo. Kar veliko je že napisanega,a vseeno prosim še za kakšne nasvet in namige, kaj se splača pogledati v Toskani. Kaj pa v okoliških pokrajinah? Ali se je kdo podal bolj proti San Martinu? rdkapica

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

19. apr 2010 10:13

Rdeča kapica, jaz ti resnično priporočam knjigo iz serije Svetovni popotnik, naslov Firence in Toskana. Tam je vse zapisano, če greš po njihovih predlaganih itinerarih, vidiš praktično vse. In po mojem so vsi ti kraji vredni ogleda. Ko pa prideš v določen kraj, se na TICu pozanimaš za različne super restavracije, kmečke turizme,... Če odhajaš dol, ti želim lepo potovanje. Mateja

bincasa  

član od: 30.1.2008

sporočila: 3

9. jun 2010 15:00

romanad (ki si odprla novo temo 9. 6., pa je zdaj zaklenjena zaradi podvajanja), midva sva bila lani nekaj dni tule: http://www.ferien-privat.de/italien/toskana/fer 10 km iz Siene, na samem, poceni, ne vem pa, kako je za krajša bivanja, če mislita vsako noč prespati drugje bivala sva v samostojni hiški "la verbena", ki je prav za 2 svakinja je bila z družino prejšnji mesec in je bilo lepo

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

9. jun 2010 15:05

Midva sva bila z lastnim prevozom že dvakrat tukaj http://iparigi.hotelinfirenze.com/ in sva bila super zadovoljna. To je gradič na gričku, tudi sobe so v tem stilu, lastnik je zelo prijazen. Vse je tako prisrčno, naravno, neizumetničeno. Je pa lokacija nekaj kilometrov ven iz Firenc, tako da je res mir. Do Firenc prideš z avtobusom, avtobusni vozovnici lahko kupiš kar pri lastniku gradiča. Kolikor se spominjam, ima avtobus številko 37 in vozi na 20 minut (ampak to prosim preveri). Do postaje je cca 10 minut po vijugasti lokalni cesti skozi nasad oljk (nazaj to pomeni hojo v hrib, ampak nič takšnega, da bi človek dušo spustil). Firence so seveda vredne ogleda, Sienna ravno tako, priporočam še San Gimignano.  

 

Košuta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti