Toskana

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

3. mar 2008 10:54

Osvežujem temo. Ima kdo kakšne nove informacije? Kakšne temperatute so v Toskani za 1. maj? Se da že kampirat? Noel

andda  

član od: 3.10.2007

sporočila: 70

3. mar 2008 11:35

Mi smo bili v Toskani dvakrat, obakrat z avtodomom, okoli 1. maja in ibakrat smo imeli srečo z vremenom. Avtodom je krasna zadeva za tako potovanje, posebej še, ker je Toskana zelo draga, kar se hrane tiče, pa še veliko vidiš. Je tudi zelo dobro urejeno, kar se tiče postajališč za avtodome in večinoma so zastonj. Prenočevali smo pa kar "na črno" in nismo imeli nobenih težav. Meni najlepši del je od Firenc do Siene, po vinski cesti, vmes je en zelo zanimiv kraj, Castellina in Chianti, se ga splača pogledat. Potem poleg Siene in San Gimignana še Volttera, Lucca, pa zelo zanimiv je Collodi, znan po Ostržku in vrtovih, tam si je treba vzeti malo časa in se povzpeti v hrib v vasico, je zelo slikovita. Nižje od Siene je tudi veliko luštnih krajev, meni je v spominu najbolj ostala Sovana, res lepo mestece, pa ne tako turistično oblegano, v bližini so pa etruščanske tombe, ki se jih splača pogledat. andda

andda  

član od: 3.10.2007

sporočila: 70

3. mar 2008 11:38

Aja, pozabila omenit Cinque Terre, res vredne ogleda, čeprav je turistov veliko, ne priporočam pa Pise, umazano in nasmeteno mesto. andda

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

3. mar 2008 12:10

povejte, kako je pa kaj z jezikom? Nekdaj je veljalo da italijani in tuji jeziki ne grejo najbolj skupaj? Mi smo bolj angleži, pa malo nemci, italjansko pa štejemo plus še par besed .... robida

andda  

član od: 3.10.2007

sporočila: 70

3. mar 2008 13:23

Z jezikom je zelo različno; mlajši kar govorijo angleško, smo pa naleteli v Sieni, ki je turistično res razvita, na ljudi, ki delajo v trgovinah, vinotekah...., kjer se tare turistov, pa ne znajo nič drugega kot italijansko. andda

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. mar 2008 13:49

Kar pojdite tudi v Piso, pa čeprav je umazano. Tudi to je treba videt ne glede na umazanijo. Vsekakor se mi zdi Pisa veliko manj umazana kot Rim ali Neapelj, pa vsi rinemo tja. Ljudje smo/so pač taki da ne mislijo naprej in potem je umazanija tudi del kulture nekega naroda. Kaj hočemo. lp Vesna

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

3. mar 2008 14:12

Kakšne izkušnje s kampiranjem? Andda, a vi ste se "kar nekam" sparkirali in vas ni nihče preganjal? Noel

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. mar 2008 14:20

Kadar potujeva po Evropi ponavadi potujeva z avtom, v katerem tudi spiva. V te namene sva si ga priredila in imava v njem pravo razkošje. Spiva po registriranih campih in za nočitev še nikjer nisva plačala več kot 14€ na noč. Do zdaj sva bila vedno v zelo urejenih campih in nikoli nisva imela nikakršnih problemov. Najin način potovanja je tak, da v camp prideva čim kasneje in ga zelo zgodaj zjutraj tudi zapustiva, kajti le tako vidiš kar se da veliko. Čas za spanje in počitek je doma. Nikoli ne kuhava sama, ponavadi poiščeva kako dobro restavracijo. Seveda pa se na pot vedno odpraviva zelo organizirano in z natančnim planom, ki ga sestaviva na podlagi izkušenj drugih popotnikov. Na srečo imava veliko prijateljev povsod po tujini. lp Vesna

andda  

član od: 3.10.2007

sporočila: 70

3. mar 2008 20:20

Noel, res je, celo v Cinque Terre,ki je nacionalni park, smo parkirali ob cesti in nihče nas ni preganjal. Je pa res, da nismo bili v "high" sezoni (maja), ampak meni se je kljub temu zdelo nenavadno, da ni nihče težil. Je pa res, da smo se večinoma izogibali večjih mest in smo spali po manjših krajih. Razen Siene, kjer smo za prenočevanje plačali 10 €. Pa v kampu pri Saturniji, tam so nam tudi računali nekaj evrov za izpust in tankanje vode,vse skupaj nič. Ta kraj je znan po termalnih vrelcih, pravijo jim tudi Pamukale-po znanih turških termah. Te v Italiji (Saturnia) so zastonj, ne pobirajo vstopnine. Tudi vredne ogleda in namakanja. andda

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. mar 2008 21:01

Vsekakor moram rečt, da ste bili zelo korajžni. Naši kolegi so parkirali svoj avtodom in si šli ogledovat mesto. Potovali so skupaj še s parimi avtodomarji. No in ko so se vrnili, so bili nemalo presenečeni, ker so ostali brez svojega avtodoma. Jasno da ga niso več videli. Pa da ne bo pomote, to se je dogajalo pred kakim letom. Jaz moram povedat, da sva midva z možem zelo disciplinirana turista in se drživa predpisov kot pijanec plota. Sicer pa sva tudi nasplošno v vsakdanjem življenju najbrž kar malo preveč poštena. Se spomnim, ko sva šla v tujino in parkirala na parkirno mesto na katerem si smel avto pustiti samo 2 uri. Vrnila sva se nazaj ob uri, preparkirala avto in šla naprej. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti