Toskana

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

20. mar 2007 13:42

Od toscanskih mestec svetujem tudi obisk malega Vincija (priblizno 40 km razdalje od Firenc), v katerem se je rodil in odrascal Leonardo da Vinci (hence the name :))). Mestece ima super muzej, v katerem so razstavljeni razni Leonardovi projekti (vojaska oprema, skripcevja, opticne priprave, tkalni stroji) - za tehnisko razpolozene duse je muzej prava pasa za oci. Nadvse priporocam - midva sva se lani tam znasla po nakljucju na poti s Korzike in sva bila mocno hvalezna nacelu serendipnosti :))) lp, proxima Sporočilo je spremenil(a) proxima dne 20. mar 2007 13:43:21

neznan uporabnik

20. mar 2007 15:53

Ali je mogoče "priporočljiva" katera agencija, ki ima izlet v Toskano in Elbo. Namreč tudi jaz letos načrtujem izlet v Toskano, pa mi priporočite kakšno agencijo, če ima katera izkušnjo... Lp, Zoja zoja1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. mar 2007 16:07

Kmalu grem z agencijo Pisanec iz Škofje Loke, poročam pa lahko potem, ko se vrnemo. Gremo pa z zaključeno družbo v Toskano, pa tja okoli, ne gremo pa na Elbo. rimljanka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. mar 2007 16:47

Ker se bova tudi midva letos potepala tam okrog. sem si v petek kupila vodiča Firence in Toskana. Knjiga je bila okrog 50€, v njej pa najdeš čisto vse. lp Vesna

monki  

član od: 24.2.2006

sporočila: 35

20. mar 2007 19:21

TOSKANA, krasna destinacija. Želim vam prijetno potovanje. Če boste potovali v lastni režiji, vam priporočam priročnik Toskana (knjižnica)in si preje dodobra pripravite načrt! V njem boste našli vse kar vas zanima! LP, Monki monki

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

20. mar 2007 23:41

letos se že drugič, za 1. majske praznike odpravljamo v Toskano. Tam najamemo hišo za dve družini in cene so v tem obdobju zelo ugodne. Za celo hišo, za 4 noči plačamo samo 750 EUR. Letos si bomo seveda ponovno ogledali Firence, ki se jih ne bom nikdar naveličala, obiskali pa bomo tudi Lucco, Sieno in seveda San Geminiani. Preverite pri agenciji Intours, ki ima v tem predelu Italije zelo široko ponudbo, seveda so cene najema v poletnih mesecih bistveno višje. atic

Jan10  

član od: 31.10.2004

sporočila: 3

9. maj 2007 19:24

Smo bili za prvomajske v Toskani. Odlično!!! V agenciji Thalatta na Nazorjevi 8 smo dobili katalog privat hiš in smo si zbrali eno v bižini Firenc (20 km stran). Bili smo 4 in plačali vsak 90 eur za cel teden. Splača se najeti eno od teh vil, hišic (itak imajo vse bazen :) ), ker pomoje doživiš ta pravo Toscano. Ogledali smo si Firence, Sieno (umazano), Piso, San Geminiani in predvsem male vasice (Vinci-nujno, Santa Maria a Monte...), brez množice turistov. Jan10

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

9. maj 2007 19:49

V Firencah sva bila z mojim 3 tedne nazaj, priporočam eno ne zelo turistično restavracijo-ki nama jo je priporočil domačin-IL Latini, je nedaleč od reke Arno in mosta Ponte Vecchio, delajo pa vse sami-vino, pasto, kruh, pršut, ... specialiteta je na en poseben način pečeno meso-ki ga nisva poskusila, najmanj ga lahko dobiš kilogram, ampak se oddolžijo -pršut narežejo pred gostom, svetujejo ti pri izbiri, nevsiljivo (morda so do turistov bolj vsiljivi, ne vem, moj je namreč Italijan) na koncu ti postrežejo še s piškoti in likerjem...vse tipično toskansko in zelo dobro. Drugače pa v firenzah galerija Uffizi (priporočam rezervacijo vstopnic-preko telefona, cena je tri EUR več od običajne, a se s tem izognemo čakanju), Ponte Vecchio, za otroke pa (če ne vasica Vinci) vsaj muzej Leonardovih izumov, ene 10 min peš od katedrale, skoraj vsega se lahko dotaknemo, poskusimo...v glavnem ne še en klasičen muzej. Sicer pa-jagode s smetano na glavnem trgu-od 11EUR naprej!?! LP Sashika

Aisha  

član od: 19.7.2006

sporočila: 77

10. maj 2007 12:16

Tudi jaz sem se vrnila iz Toskane polna vtisov. Tja sva šla s partnerjem tako, da sva se preko spletne strani couchsurfing povezala z domačini, ki tam nudijo prenočišče in so pripravljeni za nekaj dni sprejeti popotnika. Tako sva eno noč prespala v Pistoji in dve noči v Firencah in obakrat so bili do naju zelo gostoljubni. Tako sva spoznala življenje domačinov, se vklopila vanj in seveda tudi videla veliko več kot bi sicer. Bilo je nepozabno doživetje in upam, da bom na tak način še kdaj potovala.

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

10. maj 2007 13:03

matejac je napisal/a:
In če že greste tja, ne smete izpustiti Elbe, prelepega Napoleonovega otoka na morju.
Mene zanima Elba: koliko dni je treba za ogled Elbe, kaj se ne sme izpustiti? Ali je Elba zelo turistična z velikimi hotelskimi kompleksi? Kakšne so plaže? - samo v informacijo, ne za poležavanje.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti