Toskana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. mar 2007 10:18

Toskana je zelo lepa. Ampak dodana vrednost Toskane so Firence in deloma Pisa. Tam je pulzirala renesana in ta energija (ki je, konec koncev, naredila svobodomiselnega evropskega človeka) se čuti še zdaj. Meni je prvenstveno fasicnantno hoditi po Firencah in poslušati predavanja o tem, kako je kaj nastalo, kako so Brunaleschiju naročili izdelavo kupole in koliko časa so jo delali, pa zgodbe o tem, kako so vlekli marmor, da je Michelangelo lahko naredil Davida, pa kako je Galileo metal različne predmete iz stolpa v Pisi, ko je študiral mehaniko....V Firencah organizirajo tudi tedenske tečaje slikanja in kiparjenja in če se kdo prijavi na ta program, dobi tudi kolikor toliko spodobno stanovanje in ima en teden kvalitetnih kulturnih vsebin. Ki se jih dobi samo tam. Pa še muzeji in cerkve so prijetno hladni tudi v poletju. Saj je tudi pokrajina lepa: ampak zato, da bi človek vlekel kolo v Italijo, če je skoraj isti učinek tudi, če kolesariš po Istri (pokrajini sta si zelo podobni) - smo pri nas preprosto preveč komot. Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. mar 2007 10:46

Pa Lucca. Ni za odmet. rimljanka

Aisha  

član od: 19.7.2006

sporočila: 77

20. mar 2007 7:33

A ima še kdo kakšne informacije o tem kje se splača spati v katerih krajih, morda kakšne vizitke od tam kjer ste bili? Aisha

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

20. mar 2007 8:38

Rimljanka, tudi jaz ljubim Lucco! Ko bom velika (= v penzionu), načrtujem obisk osvežitvenega tečaja italijanščine v Lucci. Pa Siena! teta torta

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

20. mar 2007 8:56

Hvala za namige, če pa se slučajno kdo še kaj spomni, pa naj kar napiše. Vendelina, jaz bi vse to kar si napisala, samo ne vem kaj bi moja 10 letnica rekla na to. Če bomo šli med poletnimi počitnicami je seveda obvezen hotelček ali apartma z bazenom. Potem pa od tam na ogled znamenitosti... LP K

natkas  

član od: 13.10.2003

sporočila: 83

20. mar 2007 10:07

Vsekakor se splača pogledati njihove kulturno - zgodovinske znamenitost, kakor pravi Vendelina jr. Človek si včasih skoraj težko predstavlja, da je takšne lepote ustvarila človeška roka. Da le ne bo prevelike gužve.........

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. mar 2007 11:47

Seveda se izlet prilagodi tudi z otroškim programom - samo otroški program ni samo sladoled in bazen. Otrokom je tudi obisk galerije zelo zanimiv, samo motivirati jih je treba. Tudi v SLO imajo vsi večji muzeji/galerije otroški program, ali pa se naredi sobotni izlet recimo v Narodni muzej na termin, ko so vodeni ogledi. Mislim, da bi povprečnega desetletnika marsikaj tam zanimalo - pa potem se lahko še s starši o tem pogovarja. In uživata obe strani-tako starši kot otrok. In če se otrok navadi na take izlete že v Sloveniji, bo tudi iz obiskov tujine več odnesel. Vendelina jr.

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

20. mar 2007 12:26

Se popolnoma strinjam s tabo. Naš otrok je videl že velik del Slovenije in s tem, kar veliko, tako naravnih kot kulturnih znamenitosti. Tudi obisk Gardalanda smo združili z obiskom Verone, ipd. Vseeno pa z otrokom ne gre od jutra do večera gledati različne znamenitosti. LP K

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

20. mar 2007 13:07

Če se prav spomnim, dobiš v Toskani v vsakem večjem kraju na turističnem uradu publikacije, namenjene posebej otrokom na počitnicah v Toskani - kaj je zanimivo za ogled, za zabavo, prireditve za otroke ipd. Podobno imajo narejene druge prospekte (zgodovina, kolesarji, kulinarika ...)., ki so polni praktičnih napotkov. Sicer pa je meni najbolj pri srcu Siena (vključno s paliom - 2. julij ali 16. avgust - nepozabno), drugače pa imam raje manjše kraje, kjer ne mrgoli turistov. Počasi potuješ in spoznavaš "dolce far niente" oz. sladkost brezdelja, v čemer so Italijani mojstri. Poleti je vsak vikend neka večja, običajno folklorna ali zgodovinska prireditev v drugem kraju, to je 10-letnim otrokom navadno všeč. Prenočevanje: tedenski najem v eni od toskanskih vil, običajno z bazenom, ni zelo drago. Poglej tole, preskušeno, zelo v redu, Slovenci posebej zaželeni: http://www.agriturismo.regione.toscana.it/cgi-bin/agriturismo/dbsearch2 Danca

BIANCA  

član od: 18.1.2007

sporočila: 46

20. mar 2007 13:22

Del lanskega avgusta smo preživeli v Toscani. Mož, jaz in štirje otroci. Nočili smo v prekrasni vili z bazenom, vse naokrog pa oljčni nasad, v San Giminianu: http://www.sangimignano.com/affcam.htm Od tam smo si ogledali Sieno, drugi dan Piso - svetujem, da ne po avtocesti, ampak po lokalni Via Chianti - prekrasen razgled vinogradov in polj. Firenze z "L"Academia", kjer si lahko ogledate Davida in druga zanimiva dela, so obvezna, če si v Toscani. Vse je kar blizu, tako da smo si del dneva vzeli za razne oglede mest in znamenitosti, zgodaj popoldan se vračali v San Giminiano, da so imeli tudi otroci veselje z bazenom in sončenjem. Zvečer pa sprehod po srednjeveškem San Giminianu, ki je biser Toscane. BIANCA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti