Cvrenje

Mojca78  

član od: 24.7.2006

sporočila: 20

tema odprta - 5. mar 2007 11:17 | ogledi: 1.580 | odgovori: 4

Rada bi kakšno mnenje ali nasvet v zvezi s cvrenjem v pečici. Kako? In ali se lahko tako cvrejo tudi doma sveže panirana živila ali samo tista predpečena zamrznjena iz trgovine? Na taki način pripravljam kupljen pomfri, po navodilih na vrečki, ker je količina maščobe neprimerno manjša, krompir pa zelo dober.

Prosim za mnenje, tiste, ki se na to spoznate.

Hvala in lep pozdrav!

Mojca

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

5. mar 2007 11:51

A pomfri iz vrečke spečeš kar v pečici ? Jaz tudi sploh nisem za cvrenje, vendar me sin kar naprej prosi za pomfri. Ocvrem mu navaden krompir v fritezi. Praviš,da so navodila na vrečki, ga sploh nisem še nikoli kupila - zdaj ga pa bom. Hvala LP gaja 1

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

5. mar 2007 11:54

Vsa predpečena živila lahko do konca pripraviš v pečici.Živila na začetku cvrtja vsrkajo manj maščobe,kakor proti koncu cvrtja,zato je pomfri manj masten.To je tako,kot da bi pomfri vzela iz olja po 2 minutah,ga odcedila in do konca pripravila v pečici.Tak način priprave lahko uporabiš za vsa živila,ki jih cvreš doma,tudi meso in ribe.Za predcvrtje mora biti olje zelo vroče. ati zlati

Mojca78  

član od: 24.7.2006

sporočila: 20

5. mar 2007 13:40

Hvala vsem, točno te informacije so me zanimale! Gaja 1, ja kupim sparovo znamko krompirja. Lp, Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti