Vlečeno testo iz multipraktika ali testomata

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

tema odprta - 5. mar 2007 8:49 | ogledi: 6.553 | odgovori: 5

Kvašeno testo se tako enostavno naredi v kruhomatu, rezančno v multipraktiku, kaj pa vlečeno? Poskusila ga bom narediti v multipraktiku, se mi zdi, da bi kruhomat preveč obremenila. Gotovo ste tudi druge to že poskušale. Zanima me , ali gre?

Lp

Cila

(popravek tipkarske napake)

Temo je spremenil(a) Cila dne 05. mar 2007 10:20:51

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

5. mar 2007 9:11

Tudi jaz naredim kvašeno testo v kruhomatu....zato me zanima isto kot Cila...kaj pa vlečeno testo? kuharca37

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

5. mar 2007 9:18

Vlečeno testo naredim vedno v multipraktiku, dam 12 žlic moke, žlico olja in žlico kisa ter ca 2 dl vode (to po občutku), testo mora biti mehko. Z naoljenimi rokami ga vzamem iz posode in dam v naoljeno vrečko, v kateri ga pustim do naslednjega dne. Vleče se kar samo. Danca

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. mar 2007 10:26

Vlečeno testo je malo pretrdo za kruhomat, rajši ga delajta v multipraktiku, tista rezila prav v redu pregnetejo, brez skrbi! Jaz ga sicer delam kar na roke, ker mi je gušt, narejeno 1-2-3 in ker se mi ne da prat rezil, ostalo gre itak lahko v pomivalni stroj... Ampak sem že probala in super gre. V vsakem primeru ga pustita počivat vsaj pol ure (če se res mudi, je navadno dovolj že 10 min., samo ne mu povedat, da sem vaju jaz učila goljufat:) Veri

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. mar 2007 11:51

Vsem hvala! Naredila sem ga po enem od receptov iz baze (30 dag moke, 2 žlici olja, 2 dl mlačne vode in sol). Gnetla malo na nižji in malo na višji hitrosti  kaki 2 minuti. Testo se je brez težav ločilo od posode, čisto majčkeno sem ga še ročno pognetla in oblikovala v hlebček, naprej pa kot običajno. Super se je vleklo. Tudi nož od multipraktika ni bil nič zapackan. Sem se že pri rezancih naučila, da je treba najprej dati moko, vanjo narediti jarek, v katerega zlijem tekočino, tako da pred gnetenjem ne pride v stik ne s stenami in ne z dnom. Če je testo dovolj gosto, se nož ne zapacka.

Pa še en trik pri prestavljanju zavitkov, s čimer sem imela do nedavnega hude težave.  Zavitek zrolam čisto do roba prta, pod prt zataknem  rob peki papirja, in nanj spravim zavitek. Potem ga pa ni več težko potegniti v pekač.

Lp

Cila

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. mar 2007 13:39

Cila, hvala za finto s pekijem, jaz navadno kar iz prta dajem v pekač, bom probala še to. Rezilo se res na zapacka, ampak umit ga je pa vseeno treba, ne?;) nisem mislila, da je treba drgnit, samo meni je pregnest testo zelo lahko, pomivat pa malo manj;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti