Cvrenje krofov

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

tema odprta - 12. feb 2002 14:22 | ogledi: 20.324 | odgovori: 20

Zanima me, pri koliko stopinjah in koliko časa je najbolj idealno, da se krofi cvrejo v fritezi? Koliko časa nja vzhajajo že izoblikovani? Katera moka ali mešanica mok se vam zdi najboljša? Namenske za kvašeno pecivo, farina, ...? Hvala za odgovore.

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

12. feb 2002 15:12

Krofe cvrem v fritezi pri temperaturi 170 stopinj in sicer 2 minuti pokrite, potem pa jih obrnem in še 2 minuti odkrite. Z marmelado jih polnim, ko so že pečeni. Že oblikovani hajajo približno pol ure. Uporabljam namensko moko za krofe (tisto, ki jo je imel Mercator v akciji). Jaz sem jih cvrla že v soboto in so bili zelo dobri in vsi s "kranceljčkom". LP Simona Sporočilo je spremenil(a) simonka dne 12. feb 2002 15:13:17

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

12. feb 2002 20:14

o tem mislim da smo že govorili....2 minuti je absolutno premalo.....vsaj 4+4 minute na 170 stopinj pa je pravilno..... odgovor za pustni torek je itak že prepozen, bo pa za drugič Herman Teron

moni  

član od: 20.9.2001

sporočila: 14

13. feb 2002 15:15

Odvisno kako veliki so krofi.........jaz sem jih tudi cvrla samo dve minuti, ker sem ugotovila, da je 4 minute za moje krofe absolutno preveč. Prva runda je zaradi tega romala v smeti. Simona Leskovec

neznan uporabnik

14. feb 2002 21:08

Sem novi član Kulinarične Slovenije. Dolgo sem prebirala vaše recepte in sem končno izbrala pogum in se bom tudi jaz vključila v izmenjavo receptov in mnenj.Odgovorila bom Tini Tušar glede priprave krofov s katerimi sem imela probleme kar lahko po pravici rečem skoraj 20 let. Pekla sem jih samo enkrat na leto. Vsako leto jih je polovico romalo v koš, ker se mi niso posrečili. Morate si zamisliti kako sem bila razočarana. Bilo je tudi solz. Letos pa sem od sodelavke dobila recept in navodilo, kako naj spečem krofe. Pekla sem jih trikrat in vsakokrat so se mi posrečili. Ko sem jih pekla prvič sem od veselja vriskala po kuhinji. Domači so mislili, da je z mano nekaj narobe. Uspela sem. Sedaj pa vam bom zaupala moj recept. Uporabila sem moko od Mlinotesta. - posebno primosko moko in - namensko moko za krofe. Obe sta dobri. 1 kg moke 1 žlička soli/ zmešaj takoj, da ne pozabiš soliti,2 pecilna praška pripravi kvasni nastavek: - 1 žlica sladkoraj, 1 žlica moke, 9 dkg kvasa, 1 dcl mleka zmešaj: - 3 rumenjake,1 celo jajce,3 žlice sladkorja,1 vanili sladkor, 1,5 dcl olja, 1/2 dcl ruma, 6 dcl mleka (od tega daj 1 dcl v kvasni nastavek, tako da ti ostane na koncu samo 5 dcl za testo, limonina lupina/dveh limon. Testo dobro zmiksaj. Pripravi prtič in ga pomokaj. Prevni maso nanj in oblikuj štruco. Iz štruce oblikuj izreči 30 kosov in oblikuj kepice. Vzhajaj 45 minut.Jaz pečem na električni steklokeramični plošči na 1,5. Pokrite približno 3 minute in odkrite tudi približno 3 minute.Uporabljala sem olje za cvrenje Frivita. Moj recept je dolg. Namenjen je začetnicam. Po tem receptu je pekla tudi kolegica, kateri se niso krofi nikoli posrečili, pa je uspela. lep pozdrav. EMA CETIN

SaškaKp  

član od: 21.2.2014

sporočila: 1

21. feb 2014 16:06

Ema Cetin,

hvala za podrobno pojasnilo..tudi jaz sem bila že večkrat razočarana. Največjo težavo mi predstavlja temperatura olja. Glede na to da imam tudi jaz steklokeramično ploščo bom tokrat upoštevala tvojih 1,5 :)

Lp

Saška

SaškaKp

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. feb 2014 17:22

SaškaKp, ne vem, ali bo ema prebrala tvojo zahvalo, 12 let je minilo, odkar je pisalal v to temo, očitno se je že tudi odjavila (piše na vrhu - neznan uporabnik).

Dobrodošla na Kulinariko , vidim da si se danes vpisala. Zato verejtno nisi bila pozorna na podatek, kdaj je bilo v tej temi zadnje sporočilo napisano.

mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

21. feb 2014 17:26

Vauuu, a veš, da bi bilo dobro, če bi bili 2002, kaj?!?   

 

Pozdravček!

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

21. feb 2014 19:42

Dragička, a zato, da bi ti bila 12 let mlajša?Mene je pa učil pokojni mojster g.Štukelj, glede temperature olja za krofe tako.Olje ne sme biti na prevelikem ognju, ko pomočiš noter ročaj kuhalnice in se okrog naredi venček grolic, je ravno prav. Pet minut cvreš pokrite na eni strani, odkriješ in pet minut na drugi. Za plin vem, da moram dati na najmanj, ne vem pa kako je z elektriko!

kvačkarica

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. feb 2014 6:30

Manjših krofov (16 kosov iz 60 dag moke) nikoli ne cvrem več kot 2 minuti pokrite in 2 minuti odkrite. Kadar iz iste mase naredim le 12 krofov pa po 3 minute.  Temperatura med 160 in 170 °C . Začetno pomerim s termometrom, kasneje spremljam videz. Vedno so lepo precvrti in grejo za med.

Zdi se mi, da pri daljšem cvrenju na nižji temperaturi popijejo preveč olja.  Mastni krofi mi pa niso všeč.

Je pa pri tem precej pomembno, kakšno je testo. Večina receptov tule na Kulinariki (preizkusila sem svojega, pa od Rece in Tanje Kocjan) je takih, da se krofi  po zgoraj opisanem dovolj precvrejo.

Cila

Cila

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

26. feb 2014 10:15

Friteze nimam, pa me zanima na kateri stopnji cvrete krofe na steklokeramični plošči. Se mi je že zgodilo, da sem imela znotraj surove. Pretiranih izkušenj s cvrenjem krofov pa na žalost nimam.  Hvala za vaš nasvet.

 

lp

Palma

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti