Cvrenje krofov

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. feb 2014 10:49

Palma, lepo te je brat po dolgem času ....

 

Tudi jaz imam steklokeramično ploščo, a je težko na daljavo reči. na kateri stopnji, ker so plošče različne.

Segrevaj na malo močnejši stopnji od srednje, če imaš nastavitve do 9 na primer, segrevaj na sedemki. Potem pa upoštevaj nasvet za poskus s kuhalnico - ko ročaj kuhalnice daš v olje in se okoli njega naredijo mehurčki, je temperatura za cvrenje pravšnja. Krofe dajaj v olje enega po enega, bolje da jih je manj kot več, da lepo plavajo in se vsi enakomerno cvrejo. Olje po malem cvrčati, brbotati. Čas je pa odvisen od velikosti krofa. enega poskusiš in potem vidiš, ali je dovolj pečen. Če ni, morda malo znižaš temperaturo olja in pečeš kakšno minuto dlje, To je bolje kot da je olje prevroče - v tem primeru bodo krofi zunaj temni, znotraj pa še surovi. Isto kot ko piščanca cvreš.

mamamia

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

26. feb 2014 12:00

Pozdravljena mamamia!

 

Saj še kar redno spremljam kulinariko, samo oglašam se bolj malo. Hvala za nasvet. Saj sem tudi sama nekako takole razmišljala. Ne vem zakaj imam ravno pred krofi tak "rešpekt"? Seveda, premalo vadim  

Hvala, v petek bom preiskusila in upam, da mi bodo uspeli.

 

Lep dan!

Palma

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

26. feb 2014 12:07

Pozdravljeni,

jaz vedno z zobotrebcem preizkusim - zapičim v krancelj, če je zobotrbec čist je krof pečen.

gaja 1

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

26. feb 2014 18:36

Na Indukcijskem kuhaličču od 9 stopenj pečem na 4. Segrejem na 9 vržem košček kruha in če se kruh lepo cvre,

je olje dovolj vroče in zmanjšam na stopnjo 4. Krofe cvrem 4 minute na eni strani in 4 na drugi strani.

 

 

 

martina

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. feb 2014 19:11

Če bi jaz pohala, bi so zagotovo nabavila termometer za olje. No, ta isti je uporaben tudi za kuhanje sladkornega sirupa. Saj pri receptih na KulSLo navadno ni navedena temperatura olja, pri kateri naj se jedi cvrejo, se jih pa najde na internetu. 

http://www.finecooking.com/assets/uploads/posts/44648/05

 

Vanja

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

26. feb 2014 22:17

megi je napisal/a:

Na Indukcijskem kuhaličču od 9 stopenj pečem na 4. Segrejem na 9 vržem košček kruha in če se kruh lepo cvre,

je olje dovolj vroče in zmanjšam na stopnjo 4. Krofe cvrem 4 minute na eni strani in 4 na drugi strani.

 

 
martina

 

Izgleda, da imamo vsak neko svojo prakso s cvrenjem. Tudi jaz imam indukcijo na 9 stopenj. Olje segrevam do primerne temperature za pečenje na stopnji 8. kO se začnejo delati mehurčki na kuhalnici začnem dajati krofe notri, čez nekaj sekund zmanjšam na 5 in pol in cvrem na vsaki strani tako dolgo, da je krof lepe barve, na uro se ne spomnim gledat.

Sem poskusila peči že tudi na nižji temperaturi, pa so se krofi malo preveč napili maščobe.

BABI 2+2

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

27. feb 2014 5:04

V fritezi na 170oC 4+4 minute za krof težak cca 8 dkg (jih tudi vagam, da so enakomerno veliki) . Ker delam kroglice iz testa in krofov ne režem z obodcem, ker so mi tako rezani krofi vedno naredili luknjo, so ti krofi že v začetku malo debelejši (bolj okrogli). Jih pa vzhajam tako, da najprej vzhajam vse testo skupaj, nato malo potlačim in iz tega naredim enako velike kroglice (zato tehtam, ker je na oko to zelo varljivo) in polagam na prtič ter malo potlačim, ko se napnejo jih obrnem in še enkrat pustim, da se napnejo, potem pa polagam v olje (seveda z vrhnjo stranjo navzdol) in na vsaki strani cvrem 4 min (gledam na uro, pa tudi opazujem barvo). Koliko časa traja posamezna faza je težko napisati, saj je odvisno, kako toplo je v prostoru kjer delamo (pomembno ni da je zelo toplo, ne sme pa biti prepiha in mora biti konstantna temperatura). Če pa mi krofi, ki še niso ocvrti prehitro vzhajajo, jih pa pač na prtiču še enkrat obrnem, tako preprečim, da bi mi preveč vzajali in bi imeli luknje.

Marmelado brizgam v krofe, ko so ocvrti.

tedyka

anastazijab  

član od: 17.2.2014

sporočila: 11

27. feb 2014 7:55

Če jih pečem v fritezi je vedno na 170 stopinj po 5 minut na vsaki strani. Tudi sama polnim šele po peki, si niti ne predstavljam kako bi se "vrteli", če bi jih prej in bi bili neenakomerno obteženi. Če ne drugega, bi bili brez venčka

anastazijab

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. mar 2014 17:37

anastazijab je napisal/a:

 Tudi sama polnim šele po peki, si niti ne predstavljam kako bi se "vrteli", če bi jih prej in bi bili neenakomerno obteženi. Če ne drugega, bi bili brez venčka
anastazijab

  Dokaz oz. primerjava : slika mojih vnaprej napolnjenih v bazi receptov .

Cila

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

4. mar 2014 10:34

Meni je tudi žal, da se zdaj redko dobijo krofi, ki bi bili že pred cvretjem napolnjeni. Je bil drugačen okus. Si pa verjetno za to moral imeti malo več prakse.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti