Vlečeno testo

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

2. nov 2016 11:39

Prosila bi za pomoč oziroma vaše mnenje. V soboto in nedeljo imam goste (ker imam premalo prostora - 28 ljudi, gostim dvakrat). Za eno sladico bi naredila gibanico, ampak že v četrtek, da mi ne bo zmanjkalo časa. Kaj menite, ali jo moram nujno  dati v skrinjo, ali pa je dovolj, da je v hladilniku? Kako se to testo obnaša potem pri peki, če je dva dni v "fili" oziroma namočen? Hvala.

malaga

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

2. nov 2016 12:08

Gibanica je najboljša, če je ob robu malo hrustljava. Kaj pa, če jo v četrtek pripraviš in surovo zamrzneš, potem pa v soboto samo še poliješ s smetano in spečeš?

Sonja

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

3. nov 2016 10:30

 Ali pa jo spečeš v četrtek in bo v hladilniku preživela do sobote. Stvar okusa je, ali se postreže toplo ali hladno – če se želi postreči toplo, se jo pred tem pogreje v pečici.

 

rdkapica

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

7. okt 2019 16:33

Pozdravljeni!

Bom kar tu napisala, kaj me muci. Namrec enkrat sem poiskusila nerediti doma skutine struklje. V Sparu sem kupila vleceno testo od S Budgeta, pa se nekako ni dalo razvaljat lepo, trgalo in lepilo se je. No nekako sem struklje zvila, lepi niso bili, dobri pa. No in cez nekaj casa sem v eni drugi trgovini nasla listnato testo za jufko, neko original iz bosne al iz kod. Moje vprasanje pa je naslednje, kaj lahko s temi kori delam? Burek je bil super, me pa zanima ce je to tudi za struklje ok ali je pretanko? Pa ce bi bilo to tudi za francoske rogljicke ok? 

Hvala vsem in lep pozdrav.

pinguwin

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. okt 2019 17:32

Mešaš listnato in vlečeno testo. 

rimljanka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

7. okt 2019 19:40

Nisi imela vlečeno ampak listnato testo, ker vlečeno testo se nič več ne valja, je že pripravljeno za nadaljnjo uporabo. Napačno si razlagaš "...eni drugi trgovini našla listnato testo za jufko..."  JUFKA  je list / kora / plahta vlečenega testa. 

Za burek, za štruklje moraš imeti VLEČENO TESTO, za rogljičke pa MASLENO TESTO.

Pozdravček!

 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. okt 2019 20:05

Odkar sem v eni od trgovin odkrila ekstra tanko vlečeno testo, uporabljam samo še tega. Za burek, sirnico, krompirušo, za baklave ... in tudi za zavitke. Torej bi šlo tudi za štruklje.

 

Sem se pa nasmejala ob ugotovitvi, da je naša članica naša listnato testo za jufke ... Ampak od srca nasmejala, saj se nihče od na ni rodil pameten, ampak se nenehno učimo. 

 

Da se vlečeno testo ne valja več je že Dragička napisala, lahko pa kupiš že razvaljano listnato testo in ga samo še uporabiš brez dodatnega valjanja. V rolicah je, v polivinilasti pakungi, ob drugih testih. 

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

7. okt 2019 20:30

Pinguwin, poglej moj recept v bazi za hitre štruklje. Kupila sem listano testo v Lidlu v roli, ga nič razvaljala. Podobnega ima Hofer, Mercator...

Drugače pa tudi kupujem listnato testo zamrznjeno za zavitek, ta se mora valjati.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

8. okt 2019 11:30

Najprej hvala vsem za odgovore na mojo zmedo, hja, smeh je pol zdravja:)

Res imam tezave s kruhom tukaj v Avstriji, edina dobra pekarna je od Bosancev, zato bom vzela stvari v svoje roke in se podala malo v peko, enkrat bo ze kaj pametnega ratalo:) 

Lep pozdrav!

pinguwin

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

9. okt 2019 11:18

Še to, listnato testo vsebuje veliko masla in se običajno ne uporablja za kuhanje.

rdkapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti