Vlečeno testo

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

2. mar 2007 16:21

Jaz pa vlečeno testo vedno delam v multipraktiku. To je edino testo, ki ga delam v njem. Noter dam vse sestavine, na koncu po potrebi dodajam moko, tako da testo ostane precej mehko. Vedno delam na pamet, nikoli ne tehtam. Potem ga seveda naoljenega pustim počivati. Vedno mi uspe. Nena

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

2. mar 2007 19:09

Zanimivo! Po multipratiku nič več ne gneteš? Oziroma samo toliko da dobiš hlebček? ena mš

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

2. mar 2007 19:24

Ne nič več. V multipraktik dam najprej tekočino in sol, nato pa dodajam moko toliko časa da en tak mehek hlebček kroži po njem. Potem hlebček preložim, naoljim ga kar precej, počiva mi pa vsaj pol ure. Nena

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

4. mar 2007 23:04

 

  mijamarija, pojdi na nasllednji naslov foruma: www.kulinarika.net/forum/topic.asp

  To je forum, kjer se govori o pripravi testa za štrudel. Preberi navodila od tete torte in naredi testo, kot    

  je napisano. Jaz delam po tem receptu in od takrat mi vedno uspe. Štrudel je super.  

marja

Esis  

član od: 14.3.2006

sporočila: 67

5. mar 2007 21:42

Se strinjam z marjo. Tudi mene je stara mama učila na ta način. Testo je zelo mehko, vendar se ne sme "prijeti" na prste. Tudi moja stara mama je vedno dala testo počivati. Preden je poveznila vročo posodo preko "hlebčkov" testa (ne smejo se dotikati posode!) jih je namazala z maslom ali oljem. Ostali postopek je enak, kot pri teti torti. Testo sva vedno razvlekli čez vso mizo, da se videlo skozi,robove porezali.... Nihče še ni naredil takšnega "štrudla" kot ga je moja stara mama....čisto zares! Esis

mmitja  

član od: 18.9.2012

sporočila: 1

18. sep 2012 12:14

Meni pa problem ne predstavlja vlečenje testa ampak to, da je vedno ko je pečeno, preveč trdo?! Vse delam poreceptih, rezultat je vedno enak- skorja je trda ko kamen.....prosim za nasvet

mmitja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. sep 2012 12:20

Še med pečenjem ga namaži z maslom, jaz ga sicer predem ga dam v pečico. Včasih naredim za spoznanje bolj trdo testo, pa ga namažem še med pečenjem. Ne vem, mogoče bi pomagalo tudi, da ga za nekaj časa po pečenju pokriješ, da se skorja zmehča.

 

naor

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

18. sep 2012 12:44

Jaz v lončku razžvrkljam kakšno žlico smetane, mleko, včasih tudi jajček, pa vanilijev sladkor dodam. Preden postavim pekač v pečico to polijem po zavitku in skorjica je prfektna.

zeta

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

18. sep 2012 12:50

Na polovici pečenja zavitek premažem z rezino masla. Ko je pečen in pekač dam iz pečice, ga prav tako premažem z rezino masla ter pokrijem s kuhinjsko krpo.

 

Pozdravček!

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

18. sep 2012 13:08

Po moje je pri vlečenem testu najbolj pomembno to, da je testo primerno mehko in da dolgo počiva - vsaj tam ene dve uri, še bolje pa je čez noč. Sama ga dam v vrečko - nič ne oljim in ko ga vzamem ven ga ne gnetem več ampak ga lepo na pomokanem pultu kar z rokami sploščim in malo vlečem (če ga valjam in se mi naredijo gube se tam potem rado trže), nato ga dam na prtič in najprej nad pultom raztegnem na hrbtni strani rok sredino, nato pa še okrog in je. Pri vlečenju pa se nam ne sme muditi in moramo paziti, da ne vlečemo preveč energično v vse smeri, ampak samo toliko, kolikor nam dopušča testo. Živčnost in nervoza ter vlečeno testo ne gredo skupaj.

Za jabolčni zavitek jabolka olupim, zrežem na kocke in nato na maslu popražim, sladkam, dodam limonino lupinico, cimet, rozine in s tem nadevam vlečeno testo. Drobtinice popražim na maslu in jih lepo razporedim po tistem delu testa, kjer ni jabolk in zavijem. Tako nič ne poka. Sploh je super, če zavitek pred pečenjem namažem z mešanico kisle smetane in rumenjaka ter malo našpikam.

Tudi sama sem imela velik strah pred tem opravilom in sem se ga znebila tako, da sem si pripravilia več manjših hlebčkov, ki sem jih potem razvlekla v velikosti npr. malo večje kuhinjske krpe. Ko se je začelo trgati sem ga takoj pregnetla in ga dala spet v vrečko in na počivanje. Tako mi je mogoče iz petih hlebčkov uspelo lepo razvleči dva, naslednjič mogoče tri in tako naprej - sedaj skoraj ne falim razen če nisem preveč živčna in se mi mudi ali da testo ni dovolj počivalo.

Vaja dela mojsta, če mojster dela vajo.

Pa veliko uspeha želim.

 

l.p.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti