Vlečeno testo

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

1. mar 2007 15:20

Mijamarija, testo mora postati lepo voljno in se po določenem času gnetenja ne sme več lepiti na roke. fresh

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

1. mar 2007 15:57

Ne vem zakaj poka,ker mi še ni..Poka pa mi potica-odnese zgornji del. ena mš

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

2. mar 2007 10:32

Hojla! Obljuba dela dolg- ni mi uspelo narediti dobrega testa,poskusila sem ga vleči pa ni šlo, ker sem imela nadev že pripravljen sem testo nekako razvaljala in vse skupaj spekla.Pečeno testo je bilo trdo ,skratka dobre vile mi niso pomagale ne vem kaj delam narobe -al pa sem butasta. Kdo me vzame za vajenca pri pripravi testa? (ne misliti da bom odnehala ha-ha) mijamarija

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

2. mar 2007 10:45

A delaš pretrdo testo??? lidka

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

2. mar 2007 10:46

Mogoče pa preveč močno vlečeš. Jaz vlečem nekako tako, da, potem, ko ga nekoliko razvaljam, podložim eno roko pod sredino testa, potem pa z drugo roko nad roko spodaj nežno vlečem. Ko razvlečem sredino do zadovoljive tankosti, potem začnem vleči še pri straneh. Ivačič opisuje tudi pomembnost tipa moke. Mogoče pa imaš napačno moko. Jaz sicer uporabim tisto, ki je pri roki, lahko pa poskusiš z moko, ki je namenjena prav pripravi vlečenga testa. Kje pa pripravljaš stvar? Na prtiču? Možno je tudi, da si naredila pretrdo testo. Testo mora biti zelo voljno, sploh, ko se je že spočilo. Kaj drugega mi zares ne pride na misel. fresh

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

2. mar 2007 11:07

Hojla! Danes bom poskusila narediti bolj mehko testo.Imam tak strah pred vleko testa da mi še namisl ne pride da bi ga dvignila kaj šele da bi z njim telovadila po kuhinji in krilila z testom sem pa tja.Zelo veliko pečem tako da na mizi ni nikoli prazna posoda s piškoti-uživam ob peki piškotov, tort in ostalih dobrot.Zato se mi tako "fržmaga" da enega usr. testa ne" sfužim skb" Zdajle grem veselo na delo-zamesim,gerem v Ljubljano, pridem domov in n aredim sirovo pito, danes je postno kosilo pa še kakšno zelenjavno čorbico. ČAO! mijamarija

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

2. mar 2007 11:56

fresh je napisal/a:
testo mora postati lepo voljno in se po določenem času gnetenja ne sme več lepiti na roke.
K temu dodajam: testo je treba dobro obdelati. Poleg gnetenja, se uporablja tudi "klofanje" in "metanje" testa - kako naj to opšem: primeš kepo testa in jo vržeš na mizo. Sliši se zelo mučno. Sporočilo je spremenil(a) rdkapica dne 02. mar 2007 11:57:30

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. mar 2007 15:09

Meni rata testo ne glede na to, katero moko uporabim. Delam podobno, kot so napisale predhodnice. Vedno ga delam v multipraktiku, na koncu dodajam moko, da se začne  grudit in takrat je ta pravi. Počivat ga dam v naoljeno pvc vrečko. Po mojem ga v olju namakajo zato, ker gre za večje količine in je  tako shranjevanje najbolj enostavno, da ne razpoka. Dalj časa počiva, bolj lepo se vleče. Če ti še danes ne rata, ga drugič naredi en dan prej in ga imej v vrečki čez noč na pult. Jaz ga samo malo razvaljam, potem pa vlečem.

 

Ni ,da ti ne bi uspel.

 

LP

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

2. mar 2007 15:24

Miamaria,morala bi biti zraven pri pripravi pa bi sigurno šlo.Testo, ko ga mesiš in nehaš dodajati moko takrat,ko se ti skoraj ne lepi na prste.Mogoče se samo amlo,toliko,da lahko gneteš.Vsak dan moraš nekaj speči pa ti bo enkrat ratalo.Tu pa samo vprašaj,ti rade volje odgovorim in ti skušam pomagati. Moka mora biti tista,ki je v rdečem zavitku z belimi pikicami. ena mš

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. mar 2007 15:32

Olje ni namenjen temu, da bi testo v njem shranjevali ampak izključno zato, da se lepo voljno vleče, seveda če je pravilno zamešano. Tako kot ste rekle, ne premehko, ne pretrdo, ravno pravo. Pri meni moka ne igra vlioge. Vse delam iz iste moke, pa naj bo vlečeno, kvašeno, listnato ali piškotno testo. Vse rata. Če boš vztrajala ti bo ratalo sigurno. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti