Dekoriranje tort

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

1. mar 2007 23:46

Ker vidim toliko mojstric na kupu, me zanima, če ima katera idejo za torto gusarsko ladjo? Zunanjost torte bo iz čokolade in smetane, mi imamo pa vsi rajši sadne, pa ne vem s čem naj jo potem naredim. Naslednjo soboto potrebujem za našega štiriletnika, moram pa narediti veliko približno za dva pekača od pečice. Tu sem že videla dve, na netu pa ne najdem nobene pametne. Hvala za predloge. Lp, tilenboc

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

2. mar 2007 7:28

Pozdrav! Jaz biskvit za torto prsi spečem kar v velikem pekaču od pečice in ga potem razrežem v kroge.Polnim v tej stekleni posodi ali v skledi za solato (odvisno kakšno velikost potrebujem). Najraje uporabljam sadno kremo (sladka smetana in kot "trdilec" v kompot zakuhan puding).Preverjeno krasna krema,ne presladka-osvežilna. LP,Hali

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

2. mar 2007 9:26

Tilenboc, meni osebno k čokoladni kremi najbolj "pašejo" banane. Če pa si želiš, da torta splohne bi imela okusa po čokoladi, bi jaz naredila pač sadno torto, smetano, s katero bi prevlekla torto, pa bi pobarvala z rjavo jedilno barvo, da ne bi imela okusa po čokoladi, bila pa bi vseeno v optiki desk na ladji. unicorn Sporočilo je spremenil(a) unicorn dne 02. mar 2007 09:26:50

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. mar 2007 10:36

tilenboc, s čokolado se rkasno ujemajo tudi jagode.

 

sicer pa imam za okraševanje tort dve popolnoma levi roki...

 

Mamamia

mamamia

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

2. mar 2007 10:59

Bom danes sprobala v majhnem pekaču biskvit z jagodami ter smetano z jedilno čokolado, potem pa enkrat do naslednje sobote še z višnjami in smetano z jedilno čokolado, pa bomo videli, kaj nam bo bolj všeč. Če pa nam ne bo potegnilo ne eno ne drugo, bom pač naredila, tako kot je predlagala Unicorn. Me pa še nekaj zanima, nekje sem zasledila, da daje ena v smetano Kinder čokolado. Ali ste to že sprobali? Kajti jaz vedno pri sadni torti uporabljam kremo od Jade pri Valentinovi torti, samo da dam 3 bele Milka čokolade v 3 smetane. To mi je za naš okus najbolj posrečena krema, ki paše na sadje, pa da ni iz margarine ali masla. tilenboc

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

2. mar 2007 11:03

Nujno pošlji slikice torte, tudi jaz se bom morala lotiti piratske ladje v kratkem za nečaka, tako, da je vsaka ideja zelo dobrodošla. unicorn

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

2. mar 2007 11:56

V eni knjigici imam na sliki ladjo v 3d izvedbi, zahteva pa malo več spretnosti, ker so jadra narejena iz krokanta. Je pa fantastična. Če se bom sponila, bom poskenirala pa dala na net. LP Staša

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

2. mar 2007 12:24

O Stasafrank, bi te res lepo prosila. Zlata si. Samo ne vem ,kaj je to krokant. tilenboc

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

2. mar 2007 14:47

taia, iz česa si naredila vrtnice in škrniclje?iz marcipana? jaz sem ga namreč zadnjič kupila in se mi je zelo lepil po prstih. ksenija

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

2. mar 2007 14:49

Krokant je v bistvu prepražen sladkor, da se lepo stopi v karamelo, vanj pa nasuješ sesekljane mandlje ali lešnike. Potem to vroče zliješ na peki papir, razmažeš (razvaljaš) in izrežeš oblike ter oblikuješ. Moraš pa delat ko je vroče in seveda pazit. Mama kar rada tole grizlja kar tako, ampak je kar sladko. Bom poiskala tudi za tole recept. Staša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti