Dekoriranje tort

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

1. mar 2007 15:42

Izdate skrivnosti, kako oblikujete joške? :) Kot šarloto, z roladicami? In katera krema je najboljša in tudi dost kompaktna? *petra*

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

1. mar 2007 16:24

KatkaD, s čim so "prevlečene" torte očetu za 60. roj.dan, torta nogometaš... Je to marcipan? Kako to naredite? Hvala aknelab

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

1. mar 2007 18:27

Petra ko sem jaz delala takšno torto za enega osemnajstletnika sem naredila eno jogurtovo in eno čokoladno. Vsak biskvit sem spekla posebaj v isti posodi. Uporabila sem kar stekleno posodo za solato, lahko uporabiš tudi kakšno kovinsko. In tako sem že v osnovi imela približno obliko. Ko je bil biskvit ohlajen sem ga prerezala in to isto posodo obložila s prozorno folijo dala notri eno plast biskvita, nato nadev, biskvit in postavila vse skupaj v hladilnik, da se malo strdi. Drugi dan sem obe torti obnila na podlago in jih okrasila.

Je pa bila jogurtova torta kot bi bili silikonski joški - to je bilo smeha.

 

 Rebeka

Rebeka

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

1. mar 2007 19:11

Živijo, nekaj odgovorov dolgujem : - tamalaurša: medene hiške delam po šabloni, katero sem enkrat našla nekje na netu - kje, pa, žal, nimam več pojma (primer: http://freenet-homepage.de/lebkuchenhaus/#2. - izgled brunarice dosežeš s tem, da izrezano testo horizontalno razrežeš na 1cm trake, katere razmakneš cca. 1mm in spečeš - ob peki testo naraste in se spoji - tudi VilminS namig). Ideja pa gre v zaslugo VilmiS, saj mi je v začetku moje "medene mahinacije" prijazno svetovala in pokazala slikce svojih izdelkov. - *petra*: jaz za "joške" uporabim kar železno posodo za solate, spečem biskvit v njej, ga prerežem in nadevam s poljubno kremo ali sadjem. "Polt" pridobim po naslednjem receptu: 7dag jedilne čokolade in 7 dag masla stopim, ohladim do mlačnega, posebej penasto stepem 1 celo jajce in 7dag sladkorja, nato tej masi dodam stopljeno čokolado z maslom. Stepam, dokler se krema ne posvetli in postane lepo gosta. Če se krema noče zgostiti, si pomagam tako, da jo dam za nekaj minut v zmrzovalnik, nato pa spet poskusim s stepanjem. Še vedno je ratalo na ta način; - aknelab: torta za 60. rojstni dan je prevlečena z Goljatovo ticino maso, na nogometašu pa sem jo naredila sama (beljak + veliko sladkorja v prahu). Domača je precej lomljiva, zato sem za večje podvige kupila maso g. Goljata. Lp, Katka Sporočilo je spremenil(a) KatkaD dne 01. mar 2007 19:12:43 Sporočilo je spremenil(a) KatkaD dne 01. mar 2007 19:23:54

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

1. mar 2007 21:13

Evo, pa še moje tortice, sem dobila kar manjvrednostni kompleks, ko gledam tele vaše slikice http://gustin.moj-album.com/album/6470095/ Moram se še navaditi krasiti torte z marcipanom, česar se jaz lotim zelo redko. tilenboc

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

1. mar 2007 22:03

ve ste prave umetnice. Meni torte ratajo samo dobre, z lepoto pa se samo lahko skrijem Majda

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

1. mar 2007 22:25

Moje slikce so pa pri torti Nutella, torta vredna greha sadna, čokoladna torta noa, Višnjeva torta "črni gozdiček". ela

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

1. mar 2007 23:21

Še dve moji. http://unicorn5.moj-album.com/album/6931566/ Pa še nekaj sem pozabila - res vse čestitke vsem, ki so objavili slike tort. unicorn Sporočilo je spremenil(a) unicorn dne 02. mar 2007 12:50:56

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti