Večerja za dvanajstletnika

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

tema odprta - 28. feb 2007 18:16 | ogledi: 3.651 | odgovori: 16

Lepo prosim za kakšno idejo. Mulc ne je jajc ( razen palačink ) in mlečnega riža, gresa........

Sita sem že hrenavk in pečenja palačink. Res pa ima kmpletno kosilo v šoli in sadje za malico.

Sigurna sem, da imate kakšno idejo.

Lumpica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. feb 2007 18:28

tortilje na 1001 način, omlete namesto palačink (sladke omlete nimajo tistega okusa po jajcih), raznorazni žepki (lahko mesni ali zelenjavni),... Veri

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

28. feb 2007 18:45

Toast,navadni sendviči,žemljice z suho dalamo in paradižnikom segreto v mikrovalovni.Moja hčer ima zadnje čase rada pečeno slanino. Včasih sem imala rada belo kavo in nadrobljen kruh.Ali kdo to sploh še je? ena mš

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

28. feb 2007 18:59

Belo kavo in kruh še še je, ampak pri nas za zajtrk. Kavo skuham že zvečer in zjutraj samo dodam toplo mleko. Je pa res, da to ni ravno vsak dan - na žalost velikokrat zaradi hitrosti poje kakav. Obema hvala, samo Veri jaz res nimam toliko energije, da bi sredi tedna delala nadevane žepke. Ti proti meni letiš z svetlobno hitrostjo. Lumpica

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

28. feb 2007 19:47

Tudi jaz sem imela pred par leti ta problem, sedaj smo pa to zgleda prerasli. Lahko pa ti svetujem, kaj sem jaz kuhala: ocvrta jabolka, močnik, mlečna kaša, zelenjavna juha, makarončki z drobtinami, jogurt z albert keksi in kakavom, cvetača z drobtinicami, cesarski praženec... Lahko ti pošljem še kakšno idejo, če bo to premalo 

JORDI

lejča  

član od: 29.12.2005

sporočila: 30

28. feb 2007 21:01

Če ima rad solate, imaš zelo veliko možnosti (zelena solata z raznimi dodatki - koruza, paradižnik, tuna, sir, riž, testenine, bučke, .. ) čez vse preliješ malo jogurtove omake, ali pa kar z olivnim, bučnim oljem in kisom zraven pa kos kruha. Moj sin ima rad popečene žemlje na maslu, ki si jih obloži s pršutom, ali pa namaže tamar skuto. Pa kakšni namazi (tunin, zelenjavni, taziki, ..). Hči pa si pripravi testenine na vse mogoče načine, odvisno od stvari, ki jih ima na razpolago (z zelenjavo, s piščančjim mesom- belim v smetanovi omaki, s sirovo omako, paradižnikom, rakci,..). Nekaj idej takih za bolj na hitro. lejča

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

28. feb 2007 21:06

Na toaste naloži nadev, ki ga pripraviš iz: (čez čas si to lahko sam naredi) - 1 jajce - 3 žlice kisle smetane - na drobno narezane pariške/šunke... - malo soli - malo origana Lepo poravnaš po toastu, gor še nadevaš sir in daš v vročo pečico 10 minut. Na koncu še malo vklopiš infro, da zapeče sir. tumpika

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

1. mar 2007 22:15

Polnjeni žepki so pri nas zelo pogosto za večerjo (pozno kosilo), predvsem za sina, ki tudi je zelo malo stvari. Žepke pa obožuje. Polniš pa jih lahko s toliko različnimi nadevi , da se bi prav gotovo našlo kaj primernega za tvojega sina. Sedaj tudi ni več noben problem jih narediti, ko se kupijo zmrznjeni lističi. Paketek samo odpreš in pustiš pol ure, da se odtajajo, če se mudi, pa jih zložiš po mizi. Ta čas, ko pripravljaš nadev, so lističi odtajani. Za polnjenje pa lahko uporabiš marmelado, jabolka in cimet, skuto, sir, šunko, tuno, pa še kaj bi se našlo. Največkrat jih napravim prav z nadevom kot ga je zapisala Tumpika ali z marmelado in jabolki. To je res hitro narejen obrok . Jaz imam te lističi zmeraj v zmrzovalniku in ko se mudi, je obrok en dva tri pripravljen . Tudi hladni so zelo dobri, ali pogreti v mikrovalovni pečici. zvezdica55

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

2. mar 2007 0:44

Zvezdica55, kakšni so to zmrznjeni lističi? Poznam samo zmrznjeno listnato testo, dva kosa, ki se ju razvalja in pa vlečeno testo v listih za pite, baklavo.. Drugega pa še nisem opazila. Imamo pa radi. Hvala! Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 02. mar 2007 00:45:04

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

2. mar 2007 9:19

Poskusi najprej s kakšno bolj zdravo hrano, kot je ocvrta in na razne žepke, ki so tudi hudo mastni. Če se bo preveč navadil na okus po maščobi, tudi odrasel ne bo maral drugega. Res v redu so razne kombinacije solat, po možnosti skrij vanjo kakšne kalčke alfalfa, ki so vitaminska bomba. Pa testenine z omakami (tudi na testenine pašejo Uncle bens omake, če nimaš časa za pripravo), na sopari kuhano zelenjavo z drobtinami, ki jih prepražiš skupaj s sezamom (kalcij)... Tatjana

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

2. mar 2007 9:56

moja zelo rada je namaz iz tune....konzerva tune, odcediš olje, dodaš margarino, fajn zmešaš, da pride gladka masa, po želji dodaj česen ali pa tudi ne. Namažeš na kruh + čaj. Zadnje čase pa tudi Philadelfijo skoz mažemo....... lp Petra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti