Baklava

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

7. mar 2007 21:38

glavno da je prikazana baklava, še naredim jo pa bo vse v redu. morje in gore pa naj se grejo solit. reza

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. mar 2007 22:23

Hihi, morje te je že ubogalo, terezija, je že slano;) Samo gore štrajkajo - kot vedno:) Mene pa ima, da bi spet naredila burek, sem dobila domačo skuto... Ali mi predlagate kako drugo specialiteto naših bratov Miče Muričija in ostalih?;) Veri

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

7. mar 2007 22:28

Res dober recept za dobro baklavo;naredila sem jo včeraj za fešto jutri-pa so jo že pojedli,ravno sem končala mojo drugo baklavo(malo sem jo poskusila,še boljša je kot prva).Orehe sem polovico zmlela,polovico pa narezala,sladkor sem dala pa polovico belega,polovico pa rjavega pa še malo akacijevega medu sem dala za polivko.Super! tejka77

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

8. mar 2007 13:13

A ne boste nič baklave pohvalile tiste, ki ste jo delale v teh dneh? Malo pa lahko našem ežoju na dušo zapihate za dan mučenikov...sam ne preveč, da se nam uboga moška dušca ne prehladi , al ga pa od preveč pokončne drže "heksenšus" ne zagrabi. Ognjič

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

8. mar 2007 22:18

Iz fsih petih receptof sn sestavla tako baklavo, ka se cejli Maribor oblizuvle. Rejsn, no! tumpika

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

8. mar 2007 22:57

Tumpika ti si carica!!! Ežoj je pa skoraj najboljši kuhar-moj mož je malenkost boljši.... Ežoj,čestitke!!! Lp tejka77

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

8. mar 2007 22:59

Uhhh, tejka77, zdej si ga pa pobixala ma, te bo ežoj squrcal jessy6

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. mar 2007 22:52

Jože, kot sem rekla. Prvič delala baklave, s tvojim listom pred sabo, sprintanim, da so bile gor še slikce. (sem ja mal blond...), pa mi je bilo grozno všeč, da sem imela cel postopek pred sabo. Sem še možu pokazala: Poglej, kako je Jože tole dobr naredil, še slikce so, da je ja vse jasno...

 

No, ne vem, koliko plasti mi je prišlo. Ker sem pač delala, dokler nisem zapolnila pekača. Porabila sem res skoraj pol kilce orehov. Narezala na kvadratke, spekla, zalila s sirupom. Glede na to, da sem vedno mislila, da so baklave cela stvar za naredit, je res enostavno. Jaz jih tako ali tako nem maram preveč, (ampak jutri imam žur, ker mi stoji streha na novi hiši...). Baklava bo za mojo mami, da jo ma presenetim. Torej pošljem še poročilo, kaj porečejo moji gostje...

lidka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. mar 2007 23:17

Ežoj, veš, da se moram še jaz pohvalit: nisem sicer delala baklav, ampak burek, ampak - se spomniš, ko si enkrat hvalil enega mulca, ki je na sejmu vlekel vlečeno testo v zraku? no, ugani kaj? Danes mi je točno to ratalo - in to čisto spontano! Na obisku je bil fantov oče in sem mu naredila eno sladoledno kupo, pa ga posadila za mizo, seveda. Zato nisem mela cele mize za svoje vlečenje testa... in sem ga vlekla kar v zraku! Ma sploh ni težko, veš? probaj, jaz sem bila čisto paf, šele pri 3. bureku sem se zavedla, kaj delam:) Prav fino, ti rečem! Veri

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

10. mar 2007 1:32

In kje je finta, da se ne raztrga? jessy6

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti