Baklava

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

2. mar 2007 6:25

Ežoj, napravi kot na perfekte diner, vsakomur serviraj določeno jed na krožnik ( bolj na sredo krožnika, pa ne preveč)in na koncu bodo imeli mesto za baklavo ali kako drugo sladico, hehe. Jaz delam podobno baklavo, s tem, da sama zamesim testo in ga potem vlečem čez pekač. Posipam vsako drugo plast z orehi ali lešniki ali pistacijami, vsako plast malo premažem s stopljeno margarino, spodaj in zgoraj pa dam 2 plasti tsta. Razrežem na pombe in ko je skoraj pečeno, prelijem t sladkornim sirupom iz vode, malo sladkorja in meda. Vse je božansko! Na žalost pa si na slikanje moje "umetnije" zmislim, ko je že prepozno. Upam, da bo naslednjič tudi slikica. Pečem pa v lončenem pekaču ob našega lončarja. Pač mičkena posebnost Prekmurja. Kyara

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. mar 2007 6:42

Kyara,

meni vlečeno testo ne dela težave, večkrat sem poskusil naredit baklavo iz " lastnega " vlečenega testa in inikoli bil zadovoljen ( menda se mora mal posušit, preden daš naslednjo plast ), pol mi je nekdo vsetoval da uporabim kupljeno in od takrat delam zmeraj tako. 

ežoj

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

2. mar 2007 10:11

- dragička pravi: daj prt ali veliko kuhinjskjo krpo na mizo. Tole te nisem razumel, saj sem dal najboljši prt, ki ga premorem ( od damasta ) , res da je mal zmečkam. Moje kuhinjske krpe ( to smo enkrat debatirali ) izgledajo sive in umazane tudi po dvojnem pranju in obdelavi z varikino. Vrček je darilo " naše ta mlade " po potovanju po Maroku. Ežoj, mislim da je problem v tem, za umažeš celo mizo, ker delaš brez prta, kot je razvidno iz prvih dveh slik. Zato bi ona dala prt na mizo. Tvoj najboljši prt izgleda čisto v redu. Pa baklava tudi, pravzaprav še boljše. Čestitka tudi iz moje strani. jass

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. mar 2007 15:04

ena mš,

pogledal slikice O.K. Sedaj na delo in slikaj, pa kar korajžno, pa če pogledaš slike stane r. ne izgubit voljo, ampak stisni zobe ( tako kot jaz ) in si povej : saj tudi jaz znam.

jass,

jaz nalašč delam na mizi z ultrapasom, ker se  mi najhitreje in najboljše očisti, pa še vlečeno testo delam brez prta ( kar mi je včasih žal, ko moram naredit  " zavitek " s kakšnim bolj vlažnim filom, težko ga je zvit, posebej če je tenko izvlečeno ). Pa hvala za čestitke, čeprav vas rahlo ne razumem: a vam se bolj dopadejo slikice ( ki po moje niti niso bog ve kaj, čeprav se vidi za kaj gre, tisto tihožitje sem posnel menda dvajsetkrat, na različne načine, pa nikoli zadovoljen s kompozicijo, če je kdo z občutkom za umetnost, morda bi znal svetovati ), ali pa imate radi baklave ( pa se jih doma ne upate delat, ker baje redijo, kar sploh ni res ). Pa mi je ratala klobasa od stavka, kakšna bi lahko na tem stavku naredila doktorat z dokazovanjem, da je več napak kot črk .

 

ežoj

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. mar 2007 15:51

A da ne redijo? Kako znaš ti na dušo pihat. Take lušte si mi naredil s temi slikcami, zdaj pa še da ne redijo. To je pa res pravi balzam za ženska ušesa. Kar se pa tiče tistega kozarca zraven baklav in sibine flaše: le pomirite se, nič ne bo s tistim črniv ne vem kako se mu že reče. Sem vidla zadnjič kako se je sibi mudilo, me je vprašal če bom, potem pa je flašo zraven glaža postavil in rekel, "te si ga pa sama vun vzemi" in je klepetal naprej. Tista črna stvar, pa čeprav je zelo grenka bi pa šla meni brez problema dol, pa čeprav hudo grenka. Takaj je taprava. lp Vesna

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

2. mar 2007 18:55

Ežoj ratalo,čeprav vmes pozabla slikat.Sem preveč not padla. Evo-poka: http://www.moj-album.com/uredi/wich/6936387/ Sem gor pa še ne znam slikce prilepiti.Jah,počas pa bo! ena mš Sporočilo je spremenil(a) ena mš dne 02. mar 2007 18:59:21

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. mar 2007 20:36

Ej Reca,

tista SIBINA črna reč je gemaj, vsaj tako SIBA reče, jaz sem vsepovsod brskal po buklah pa nikjer ne najdem takega imena, pol ostane, da mu verjamem, meni se zdi, da sem na tistem srečanju jaz največ spil tistega gemaja, če se spomneš , na našem koncu ga je zmanjkalo in jaz sem večkrat prišel na vaš konec, da mal " natankam ", meni je zelo pasalo, z baklavami pa mislim da ne bi šlo skupaj ( pa sem mal pogledal posnetke s srečanja, pa ne pošinem katera si ti.

ena mš,

pregledal slikice, jaz nisem ravno zaljubljenc televizije tako da mi slikica oliver ne pomeni veliko, mal bolj natančno napiši kaj je, pa lahko mal posnameš po fazah izdelave, če hočeš bit nazorna, le da moraš vnaprej planirat ( pa mi je le stopilo v glavo tole slikanje, že nasvete talam ). Drugač, pri eni sliki imaš napako: olive bi mogle bit črne ( nekaj dni nazaj so jih imeli v leclecu, skoraj tako dobre kot etine ).

ežoj

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. mar 2007 20:59

Ežoj, skoraj nasproti drug drugemu sva sedela. Na moji desni je sedela Migla in ko si z njo malo kramljal sem bila zraven nje, se pravi na njeni desni. Kar precej živahno smo klepetali z Matjažem. Tako da ne vem kdo je kriv, da ga je na našem koncu tako hitro zmanjkalo. Če prideš v Litijo si bomo pa že bolj zapomnili. No, če te pa v Leklercu vidim, te bom pa tudi pocukala za rokav. Tam sem kar naprej, že inventar. lp Vesna

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. mar 2007 21:15

O, Reca sedaj pa vem , sem mislil da si sedela na drugem koncu mize, tam kje je bila kuharca in katjuška ( ki je pred kratkim rodila, naj ji(m )  bo srečno )( pa si se zmotila, Migla je sedela na tvoji levi ), levo od Migle, naproti meni je bila elaphus. Kadar sem v Ljubljani je Leclerc moja redna postaja, predvsem zaradi rib.

lp 

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti