Baklava

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

28. feb 2007 12:59

ežoj...zelo slikovito...lepo... čestitke! Escada

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. feb 2007 14:08

 Veri kje že stanuješ? jade

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

28. feb 2007 14:29

Narobe, Jade! Povabi Veri, pa še Jožeta k sebi na , pa ti mogoče še kaj s sabo prineseta... lidka

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

28. feb 2007 16:08

najprej pohvale: ežoj, zgleda fantastično! ;) me pa zanima glede rozin: a se jih navadno da v baklavo, ali je to le tvoja varianta? to bo pa ravno pripraven recept zame, ker je prijatelj omenil, da ima od vsega na svetu najrajši baklavo in se mu lahko zdaj s tem zahvalim, ker mi je danes rešil ključe od avta, ki so mi padli v jašek... (ja, sem blond, ja ) Scorpy

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

28. feb 2007 16:36

Ugibam, da je tisti vrček iz srebra. A je??? Sporočilo je spremenil(a) Sy dne 28. feb 2007 16:36:22

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

28. feb 2007 17:48

Ežoj je prosil za še ako varjanit baklaveEto!Moja baklavca je tud super.No,ni moja,sem recept dobila.Delam v oglatem pekaču(da nič stran ne mečem)in narežem na trikotnike.Razlika v receptu je v tem,da na testo pred orehi,samo na 1 plast,namažem kremco iz:3 jajc,2 kavivi skodelici olja,30 dkg sladkorja in 1 kisle smetane.Kreme ne pride veliko,ker plasti testa ne režem.Meni je tako ušeč,da ne dalam druge.Ti pa povej recept jože kje se dobi tak lep čajnik. ena mš

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

28. feb 2007 21:00

Ej,

še mi v glavo bo stopilo od pohval. Povedati moram, da je vse to zakrivila stana r. s svojimi lepimi slikicami. Pa sem rekel poskusimo ( seveda potem ko sem nabavil digitalni fotoaparat in ga mal obvladal ). Vsem se zahvaljujem za lepe besede ( in pravim, dejte, slikajte in nam pokažite ). Pa še nekaj odgovorov:

- jessy6 pravi: ............. simpl k pasulj. jessy6, narobe, pasulj je v primerjavi z baklavo kompliciran, baklava je enostavno nekaj plasti vlečenega testa, vmes orehi in po pečenj zalito s sladkornim sirupom. Navadne palačinke ali cesarski praženec so veliko bolj komplicirani.

- kobra1: res je grenka ( kava, ki jo spiješ po baklavi )

- dragička pravi: daj prt ali veliko kuhinjskjo krpo na mizo. Tole te nisem razumel, saj sem dal najboljši prt, ki ga premorem ( od damasta ) , res da je mal zmečkam. Moje kuhinjske krpe ( to smo enkrat debatirali ) izgledajo sive in umazane tudi po dvojnem pranju in obdelavi z varikino. Vrček je darilo " naše ta mlade " po potovanju po Maroku.

- Scorpy: rekel bi, da čist ne vem kaj je prav ( da so rozine ali brez ). Naj bo, kot v ameriških kulinarskih receptih: eno pest rozin, če pa nimate lahko je tudi brez.

-Sy: ne, vrček ni iz srebra, sem že dragički povedal, je darilo iz Maroka, bakren, pokositran vrček, tak, ki ga prodajajo za turiste. Slika je goljufija, kava je skuhana v navadni jekleni džezvi.

ena mš: hvala, da si se oglasila s svojo varianto baklave, če sem iskrem sem bolj pričakoval debato v tem stilu ( butl neumni, kdo je še videl da se baklava tako dela, ta prava baklava je .......... ). No upajmo, da se še kdo okorajži s svojo varianto baklave. 

ežoj

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

28. feb 2007 21:14

Kaka je taprava baklava? ena mš

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

28. feb 2007 21:25

Baklava je pečena,že hladna,po receptu ežoj-a...prvič sem naredila res tisto pravo baklavo,rozine še kako pašejo notr,delala sem iz polovične mase..300 gr vlečenega testa,hvala za recept. kuharca37

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

28. feb 2007 22:37

[citat=--ežoj--]

Ej,

še mi v glavo bo stopilo od pohval. Povedati moram, da je vse to zakrivila stana r. s svojimi lepimi slikicami.

 

Hehe prav vesela sem, da sem te spodbudila k fotografiranju, da nam lahko pokažeš svoje kulinarične umetnosti

(Sicer pa, še bolj vesela bi bila, če bi lahko probala... )

Glede baklave pa, ni kaj reči  

Moja mami jih dela na enak način in so zame prva liga, le da ona uporablja vlečeno testo za baklave (enaka zadeva, le da so kore zelo, zelo tenke).

 

 

stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti